Off topic: Çeviri yaparken yaşanan sorunlar
Thread poster: Adnan Özdemir
Adnan Özdemir
Adnan Özdemir  Identity Verified
Türkiye
Local time: 20:17
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
Nov 23, 2011

Hiç vaktimin olmadığı bir gün/akşam, 2 ayak 1 pabuçta çalışırken...

- Çoktandır görüşemedik, neredesin, şu an yoldayım misafirliğe geliyorum, az sonra ordayım emrivakisi

[Edited at 2011-11-23 15:44 GMT]

Yigit Ati
Yigit Ati  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Benden de bir tane) Nov 23, 2011

Git bilgisayarınla yaşa, ben arkadaşıma gidiyorum...

Ot gibi bilgisayarının başında maillere bakarken ölecen!!

ilker ingiz
ilker ingiz
Türkiye
German to Turkish
+ ...
Sözler Nov 23, 2011

- Kardeşim söz vermiştin bu hafta içecektik. Sana da güven olmuyor ha!
- Yemin ediyorum işten tuvalete gidecek zaman bulamadım.
- Hep aynı mazeretler, görüşmek istemiyorsan açık söyle.

Feza Eruguz
Feza Eruguz  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
benden de bir tane o zaman Nov 24, 2011

Deli gibi iş yetiştirmeye çalışırken oğlumun okuldan gelip yarına hazırlanması gereken ödevi olduğunu söylemesi ve bunun üzerine ödevi için kartonları yapıştırıcıları ve bilimum kırtasiye malzemesini ortaya döküp gecenin bir yarısına kadar hiç mi hiç becerikli olmadığım bir konuda kan ter içinde ödevi bir an önce bitirmeye çalışmak.

Haluk Erkan
Haluk Erkan  Identity Verified
Türkiye
German to Turkish
+ ...
Hiç vaktimin olmadığı bir gün/akşam, 2 ayak 1 pabuçta çalışırken... Nov 24, 2011

Annem: Oğlum, bizim televizyona bi bakıver, yine göstermiyor...
Ben: Tamam geliyorum...

Televizyonun arkasındaki kablolara bakabilmek için tekerlikli sehpayı öne doğru çekiyorum. Bu esnada tekerlekler halıya denk geliyor ve televizyon, üzerindeki taş heykelle beraber üzerime yıkılmaya yelteniyor...

Babam: Olan biteni gördüğü halde yerinden kıpırdamıyor, hatta bi tepki bile vermiyor...

Ben: Allah kahret
... See more
Annem: Oğlum, bizim televizyona bi bakıver, yine göstermiyor...
Ben: Tamam geliyorum...

Televizyonun arkasındaki kablolara bakabilmek için tekerlikli sehpayı öne doğru çekiyorum. Bu esnada tekerlekler halıya denk geliyor ve televizyon, üzerindeki taş heykelle beraber üzerime yıkılmaya yelteniyor...

Babam: Olan biteni gördüğü halde yerinden kıpırdamıyor, hatta bi tepki bile vermiyor...

Ben: Allah kahretsin!
Annem (arkası dönük, olan biteni görmüyor): Senden de bi şey istenmiyor!
Ben: Ya, televizyon üzerime düşüyo, insan bi yardım eder...

Annem (olanı gördüğü halde elindeki tabağı yere fırlatıp sitemle): Ben de senden bundan sonra bi şey istersem...
Ben: İstemezsen istemezsin ya...

Ben: Hızlı adımlarla yukarıya, öğlenden beri haşır neşir olduğum, akşama yetişmesi gereken teknik çevirimin kollarına dönüyorum. Ohh be!...

[Bearbeitet am 2011-11-24 13:53 GMT]
Collapse

Halil Ibrahim Tutuncuoglu
Halil Ibrahim Tutuncuoglu "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh"
Türkiye
Turkish to English
+ ...
Çok Nov 24, 2011

Feza Eruguz wrote:

Deli gibi iş yetiştirmeye çalışırken oğlumun okuldan gelip yarına hazırlanması gereken ödevi olduğunu söylemesi

çalışmam lazım anne çoooook

http://www.youtube.com/watch?v=aNs0xFb-ak0

[Edited at 2011-11-24 05:07 GMT]

Emin Arı
Emin Arı  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
küçük kızım Nov 25, 2011

küçük kızımın gelip bilgisayara tebelleş olması ve çok hoşuna giden yeşil kapama düğmesine basması... tabi ekran üzerindeki bir sürü minik parmak izlerini hiç saymıyorum

Türkiye
Turkish to English
+ ...
Ciddi baba-kız bilgisayar kavgası :) Nov 25, 2011

Emin Arı wrote:

küçük kızımın gelip bilgisayara tebelleş olması ve çok hoşuna giden yeşil kapama düğmesine basması... tabi ekran üzerindeki bir sürü minik parmak izlerini hiç saymıyorum

http://www.dailymotion.com/video/x91ydl_ciddi-bir-baba-kyz-kavgasy_fun

[Edited at 2011-11-25 18:13 GMT]

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
@İbrahim Bey : Sizden de yaşanmış bir örnek lütfen Nov 27, 2011

TurkishEnglishTranslator.com "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh" wrote:

http://www.dailymotion.com/video/x91ydl_ciddi-bir-baba-kyz-kavgasy_fun

[Edited at 2011-11-25 18:13 GMT]

Verdiğiniz linkler çok güzel. Ya siz ya siz? Lütfen yazın da okuyalım başınızdan geçen bir olayı...

Saygılar, selamlar

[Edited at 2011-11-28 11:02 GMT]

Silifke
Silifke
Ütüyü kim fişte bıraktı? Nov 28, 2011

Eski zaman, hard diski falan olmayan bir makinede (Commodore) RAM de çalışıp 5.25'lik diskete arada bir kayıt yapardık. Sık yapamazdık çünkü "save" olayı 15 dakika falan sürer ve bu arada çalışamazdık. 40 sayfalık bir şartnamenin 33. sayfasına kadar iş yavaşlamasın diye kayıt yapmadan gelmiş ve bir sigara molasında TV'ye bakarken, beline kablo dolanmış elinde fişle gezen 2 yaşında bir çocuk kadar sevimli bir portre olamaz.

Türkiye
Turkish to English
+ ...
Aslında evde çalışmadığım için Nov 28, 2011

http://theoatmeal.com/comics/working_home

o tip bir örnek zor ama büroda belli bir zamanda yapılacak bir iş için o zamanı almışken araya ek işler verilmesi oldukça strese sokuyor.

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Yazışma sağanağı-Mesajsız günler Nov 16, 2012

Bazı günler tüm müşteriler sözleşir. Sanki aralarında karar almışlar, şu tercümanı iş, soru, yazışma yağmuruna tutalım demişlerdir. Önünüzde çevrilmesi gereken ^^çok acil^^ word dosyaları dururken, yüksek konsantrasyon gerekirken; e-posta bülbül gibi şakımaktadır. İşte bu haller beni yormaktadır...

Ya tersi durumda? İşte bazı günler e-posta adeta susar. Panikleticidir bu kez. Korkutucudur bu. Ya e-posta servisi arızalandıysa? Ya önemli bir ı
... See more
Bazı günler tüm müşteriler sözleşir. Sanki aralarında karar almışlar, şu tercümanı iş, soru, yazışma yağmuruna tutalım demişlerdir. Önünüzde çevrilmesi gereken ^^çok acil^^ word dosyaları dururken, yüksek konsantrasyon gerekirken; e-posta bülbül gibi şakımaktadır. İşte bu haller beni yormaktadır...

Ya tersi durumda? İşte bazı günler e-posta adeta susar. Panikleticidir bu kez. Korkutucudur bu. Ya e-posta servisi arızalandıysa? Ya önemli bir ıskalama olursa. Bu durumda başka hesaplardan kontrol ediyorum. Mail çalışıyorsa rahatlıyorum.

İki durumda da endişelenirim.

[Edited at 2012-11-16 20:31 GMT]
Collapse

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Çeviri yaparken yaşanan sorunlar

Translation news in Türkiye

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »