memoQ 5 küsur
Thread poster: Emin Arı

Emin Arı  Identity Verified
Turkey
Local time: 13:26
Member
English to Turkish
+ ...
Nov 25, 2011

Bir heves memoQ 5.0.xxx'e terfi ettim ama pişmanım. Terfi etmeden önce bazı sorunların çözülmesini bekleyin ve eski 4.5 sürümü ile devam edin derim.

 

Selcuk Akyuz  Identity Verified
Turkey
Local time: 13:26
Member (2006)
English to Turkish
+ ...
hangi sorunlar Nov 25, 2011

Merhaba Emin,

Galiba son versiyon 5.055, ben son bir haftadır Deja Vu'nun son sürümünü (519) test ettiğim için vakit bulup inceleyemedim. Ne gibi sorunlar yaşadın MemoQ 5'te?


 

Dagdelen  Identity Verified
Turkey
Local time: 13:26
Member (2010)
German to Turkish
+ ...
"Hexadecimal samanlığında iğne aramak" vs. "karakışta bahar temizliği" Nov 25, 2011

Emin Bey, galiba PC'nizin temizlik vakti gelmiş, yani tüm sabit disk(ler)i silip, sistemi yeniden kurmanız gerek, gibi geliyor bana.

Çünkü ben de MemoQ v. 4.5 'de benzer sorunlar ile karşılaşmıştım, MemoQ projeleri siliniyor ya da kayboluyor, MS Office-dosyaları açılamıyor ve/veya kayboluyordu. Yeni bir sabit disk alıp her şeyi yeniden kurdum ve MemoQ v. 5 (küsur) terfi ettim. Sorunlar giderildi.

Ayrıca MemoQ v.5'in (Versiyon No: memoQ update_5.0.54U) TM motoru daha iyi, daha etkin çalışıyor (Her ne kadar DVX 2 kadar olmasa da) ve bende "v. 5 küsur" sorunsuz çalışıyor.

Galiba sorunlar Office versiyonlarıyla ilgili, yani bizlerin çalıştığı versiyon ve büroların bizlere gönderdiği belge versiyonları ve CAT'lerin çalıştığı Office versiyonları birbirini tutmuyor. Belki de PC'ler virüs kapmıştır.

O yüzden PC'ler şişiyor ve ara ara temizlik gerekmekte. Yarım günlük iş. Kolay gelsin.icon_smile.gif


 

Selcuk Akyuz  Identity Verified
Turkey
Local time: 13:26
Member (2006)
English to Turkish
+ ...
yarım günlük iş değil Nov 25, 2011

Güncel sistem yedeğiniz varsa yarım saatlik bir iş ama sistemi baştan kurmak, tüm ayarları yapmak ki zaten esas sorun orada, benim bir haftamı alır. Kendi sistemimi en son 2 yıl önce kurmuştum, herşey tıkır tıkır çalışıyor. Bilgisayar da eskidi gerçi, 5,5 yaşında. Bir yıl daha idare ederse iyi bir masaüstü sistem kurup Windows 7, 64 bit yüklerim.

5,5 yıllık bir makinede Deja Vu, Trados 2009, MemoQ sorunsuz çalışıyorsa sistemi baştan kurmanın bence gereği yok. MemoQ kurulumu kolay bir program, 2 dakika bile sürmüyor. Sorunlu bir versiyon söz konusuysa bir önceki veya sonraki versiyonu kurarsınız, olur biter. Ama Trados öyle mi. Trados'u baştan kurmak demek her türlü .NET, java, sql sorununa davetiye çıkarmak demek.


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

memoQ 5 küsur

Advanced searchSDL Trados Studio 2017 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2017 helps translators increase translation productivity whilst ensuring quality. Combining translation memory, terminology management and machine translation in one simple and easy-to-use environment.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search