Paypal'da Limit Yükseltme Sorunu
Thread poster: Whiz

Whiz  Identity Verified
Turkey
Local time: 23:29
English to Turkish
+ ...
Jan 10, 2012

Herkese Merhaba,

Paypal'daki aylık limitim 10 USD olduğundan, Garanti Bankasından Sanal Kart çıkarıp, limitimi yükseltmeye çalıştım, banka bilgilerimi girdim, Sanal Kartı tanıtmaya çalıştım. Ancak Kart reddedildi. Benzer sorunla karşılaşmış arkadaşların önerilerini bekliyorum. Ödemelerim var ve bir türlü yapamıyorum. Sanal Kartı tanıtmış ve bu işlemi gerçekleştirmiş olanlarınız var mı?

Acil yardımınıza ihtiyacım var...

Handan

Haluk Erkan  Identity Verified
Turkey
Member (2011)
German to Turkish
+ ...
Sanal Kartlar Jan 10, 2012

PayPal'da sanal kartların geçerli olup olmadığından emin misiniz? Eğer eminseniz, PayPal'ın servisine mail atarak sorunu bildiriniz veya varsa telefon açıp bilgi alınız. Normal kartlarda ben sorun yaşamadım, ancak sanal kartların kullanımı hakkında bilgim yok. Limit olarak ben "ticari" seçeneğini kullanıyorum, yeterli geliyor. Kolay gelsin...

Whiz  Identity Verified
Turkey
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
sANAL kartlar Jan 10, 2012

Merhaba,

Ben de sanal kart durumunu daha önce bu konuyla ilgili foruma yazan bir arkadaştan öğrendim. Kendisi bu şekilde halletmiş ancak Paypal bu... geçen yıl Sanal Kartı kabul edip, bu sene etmiyor olabilir... Paypala mail atmayı denedim, kartın son 4 rakamını istedi, bunu da yazdığım halde mesajı göndermedi. Tam bir çile...

Ali Bayraktar  Identity Verified
Turkey
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
- Jan 10, 2012

PayPal Mastercardlara çekim yaptırmıyor. Visa olmalı.
Garantinin tüm sanal kartları Mastercard.

Ayrıca banka hesabınızı ekleyebilirsiniz.
PayPal'ın Türkiye'de de şirketi olduğundan Türk Lirası cinsinden ödüyorlar hesabınıza (3-4 gün sürüyor).

Banka hesabı eklemek için User Profile > Add or Modify Bank Account seçeneğini kullanabilirsiniz.

mcinemre
France
Local time: 22:29
French to Turkish
+ ...
paypal Feb 21, 2012

merhaba,
bende mastercard var ve yillardir paypal kullaniyorum. hiçbir sorun yasamadim.

Bizdeki uygulama söyle :

kartinizin son 4 rakamini isteyince size mesaj atmiyor, banka hesabinizdan 1€ çekiyor. banka ekstreniz geldiginde o çekilen 1€ nun karsiliginda bir sifre oluyor ve bunu paypal hesabinizdan girdiginizde kartiniz aktif hale geliyor.

tabii bu islemler ülke ülke farklimidir bilemem ama Fransada yasayanlar için en azindan bu sekilde.

selamlar

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Paypal'da Limit Yükseltme Sorunu

Advanced search

SDL MultiTerm 2019
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2019 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2019 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »
WordFinder Unlimited
For clarity and excellence

WordFinder is the leading dictionary service that gives you the words you want anywhere, anytime. Access 260+ dictionaries from the world's leading dictionary publishers in virtually any device. Find the right word anywhere, anytime - online or offline.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search