https://www.proz.com/forum/turkish/215728-paypalda_limit_y%C3%BCkseltme_sorunu.html

Paypal'da Limit Yükseltme Sorunu
Thread poster: Handan Ceyhan
Handan Ceyhan
Handan Ceyhan  Identity Verified
Türkiye
Local time: 10:24
English to Turkish
+ ...
Jan 10, 2012

Herkese Merhaba,

Paypal'daki aylık limitim 10 USD olduğundan, Garanti Bankasından Sanal Kart çıkarıp, limitimi yükseltmeye çalıştım, banka bilgilerimi girdim, Sanal Kartı tanıtmaya çalıştım. Ancak Kart reddedildi. Benzer sorunla karşılaşmış arkadaşların önerilerini bekliyorum. Ödemelerim var ve bir türlü yapamıyorum. Sanal Kartı tanıtmış ve bu işlemi gerçekleştirmiş olanlarınız var mı?

Acil yardımınıza ihtiyacım var...

Handan

Haluk Erkan
Haluk Erkan  Identity Verified
Türkiye
German to Turkish
+ ...
Sanal Kartlar Jan 10, 2012

PayPal'da sanal kartların geçerli olup olmadığından emin misiniz? Eğer eminseniz, PayPal'ın servisine mail atarak sorunu bildiriniz veya varsa telefon açıp bilgi alınız. Normal kartlarda ben sorun yaşamadım, ancak sanal kartların kullanımı hakkında bilgim yok. Limit olarak ben "ticari" seçeneğini kullanıyorum, yeterli geliyor. Kolay gelsin...

Handan Ceyhan
Handan Ceyhan  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
sANAL kartlar Jan 10, 2012

Merhaba,

Ben de sanal kart durumunu daha önce bu konuyla ilgili foruma yazan bir arkadaştan öğrendim. Kendisi bu şekilde halletmiş ancak Paypal bu... geçen yıl Sanal Kartı kabul edip, bu sene etmiyor olabilir... Paypala mail atmayı denedim, kartın son 4 rakamını istedi, bunu da yazdığım halde mesajı göndermedi. Tam bir çile...

Ali Bayraktar
Ali Bayraktar  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
- Jan 10, 2012

PayPal Mastercardlara çekim yaptırmıyor. Visa olmalı.
Garantinin tüm sanal kartları Mastercard.

Ayrıca banka hesabınızı ekleyebilirsiniz.
PayPal'ın Türkiye'de de şirketi olduğundan Türk Lirası cinsinden ödüyorlar hesabınıza (3-4 gün sürüyor).

Banka hesabı eklemek için User Profile > Add or Modify Bank Account seçeneğini kullanabilirsiniz.

mehmet cinemre
mehmet cinemre
France
Local time: 09:24
French to Turkish
+ ...
paypal Feb 21, 2012

merhaba,
bende mastercard var ve yillardir paypal kullaniyorum. hiçbir sorun yasamadim.

Bizdeki uygulama söyle :

kartinizin son 4 rakamini isteyince size mesaj atmiyor, banka hesabinizdan 1€ çekiyor. banka ekstreniz geldiginde o çekilen 1€ nun karsiliginda bir sifre oluyor ve bunu paypal hesabinizdan girdiginizde kartiniz aktif hale geliyor.

tabii bu islemler ülke ülke farklimidir bilemem ama Fransada yasayanlar için en azindan bu sekilde.
... See more
merhaba,
bende mastercard var ve yillardir paypal kullaniyorum. hiçbir sorun yasamadim.

Bizdeki uygulama söyle :

kartinizin son 4 rakamini isteyince size mesaj atmiyor, banka hesabinizdan 1€ çekiyor. banka ekstreniz geldiginde o çekilen 1€ nun karsiliginda bir sifre oluyor ve bunu paypal hesabinizdan girdiginizde kartiniz aktif hale geliyor.

tabii bu islemler ülke ülke farklimidir bilemem ama Fransada yasayanlar için en azindan bu sekilde.

selamlar
Collapse

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Paypal'da Limit Yükseltme Sorunu

Translation news in Türkiye

TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »