Pages in topic:   [1 2 3] >
Off topic: İlkbaharda İstanbul'da pauwau
Thread poster: Cagdas Karatas
Cagdas Karatas
Cagdas Karatas  Identity Verified
Türkiye
Local time: 20:46
English to Turkish
Feb 21, 2012

Organizatörlük rolüne soyunmadan önce, ilkbahar aylarında İstanbul'da bir powwow fikrine kimlerin sıcak baktığını sormak istedim. Karanlık kış günlerinin kasvetinden sıyrılmaya çabaladığımız şu günlerde bir araya gelip iki laflasak fena olmaz bence. Olayın bencilce kısmını da açıklayayım. Haziran sonuna kadar İstanbul'da olacağım ve meslektaşlarla bir araya gelme fırsatını kaçırmak istemiyorum.

Selamlar...

Özgür Salman
Özgür Salman  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...

Moderator of this forum
"negzel" olur Feb 21, 2012

Ben de çoktandır niye olmuyor diye düşünüyordum

Nisan-mayıs civarı gayet güzel olabilir mesela, ben gelirim büyük ihtimalle.

[Değişiklik saati 2012-02-21 23:42 GMT]

Haluk Erkan
Haluk Erkan  Identity Verified
Türkiye
German to Turkish
+ ...
İzmir... Feb 22, 2012

desek olur mu? Son çokkatılımlı POWWOW İstanbul'daydı, bu sefer İzmir'de olursa mutlaka katılırım.

Hulya A
Hulya A  Identity Verified
Swedish to Turkish
+ ...
Süper olur Feb 22, 2012

İstanbul'da olduğu takdirde bende gelirim.

Cagdas Karatas
Türkiye
English to Turkish
TOPIC STARTER
İstanbul vs. İzmir Feb 22, 2012

Für Haluk Bey:

Arka planı bilmeyen arkadaşlar için bu mesajınızı biraz açalım bence. Çok katılımlı powwow, en son İstanbul'da yapılan, sizin azimle uzaktaki evinizden kalkıp geldiğiniz ve katılım seviyesinin hayal kırıklığı yaratacak derecede düşük olduğu powwow'a bir göndermeydi. İnşallah bu seferki öyle olmaz diyebiliyorum sadece.

Powwow adını verdiğimiz buluşmaların tam formatından emin değilsem de İstanbul'da olabilecek gayet
... See more
Für Haluk Bey:

Arka planı bilmeyen arkadaşlar için bu mesajınızı biraz açalım bence. Çok katılımlı powwow, en son İstanbul'da yapılan, sizin azimle uzaktaki evinizden kalkıp geldiğiniz ve katılım seviyesinin hayal kırıklığı yaratacak derecede düşük olduğu powwow'a bir göndermeydi. İnşallah bu seferki öyle olmaz diyebiliyorum sadece.

Powwow adını verdiğimiz buluşmaların tam formatından emin değilsem de İstanbul'da olabilecek gayet normal bir buluşmanın (ki niyetim tamamen böyle bir şey organize etmek) İzmir'deki bir başkasını bozacağını düşünmüyorum. Biraz ara açılarak her iki yerde de organize edilebilir bence.

Hemen açık söyleyeyim, benim Temmuz ayına kadar İstanbul dışındaki bir powwow'a iştirakim pek mümkün gözükmüyor.

Für Cryogenix (lütfen artık gerçek isminizi bahşedin ve beni meraktan kurtarın):

Nisan-Mayıs bence de tam isabet olacak.

İyi çalışmalar...
Collapse

Haluk Erkan
Haluk Erkan  Identity Verified
Türkiye
German to Turkish
+ ...
OKAY Feb 23, 2012

Çağdaş Karataş wrote:

Für Haluk Bey:
Powwow adını verdiğimiz buluşmaların tam formatından emin değilsem de İstanbul'da olabilecek gayet normal bir buluşmanın (ki niyetim tamamen böyle bir şey organize etmek) İzmir'deki bir başkasını bozacağını düşünmüyorum. Biraz ara açılarak her iki yerde de organize edilebilir bence.

Hemen açık söyleyeyim, benim Temmuz ayına kadar İstanbul dışındaki bir powwow'a iştirakim pek mümkün gözükmüyor.

Für Cryogenix (lütfen artık gerçek isminizi bahşedin ve beni meraktan kurtarın):

Nisan-Mayıs bence de tam isabet olacak.

İyi çalışmalar...

Tamamdır Çağdaş Bey... Ancak ben herhalde bu sefer İstanbul'a gelemiyeceğim gibi görünüyor, size şimdiden keyifli saatler...

Adını bilmediğimden, içimden bir türlü "Cryogenix Bey" demek gelmemişti. Demek bir sakıncası var ki sadece nick kullanıyor arkadaş, bence fazla üstelemeye gerek yok. Ya da bilenler bilmeyenlere fısıldasın lütfen.

Özgür Salman
Türkiye
English to Turkish
+ ...

Moderator of this forum
nikneym Feb 23, 2012

Efenim, Özgür bendeniz. "Altyazı mütercimi"yim

Sitede veya forumda beni ismimle tanıyan arkadaşlar var. Profilimde de minik bir LinkedIn bağlantısı vardır ama son birkaç ayda bakmadıysanız görmemişsinizdir, o kadar eski değil.

Çağdaş Karataş, Şadan Öz, Selçuk Akyüz, üye olduğum 2007'den beri tanıdığım isimler. Eski bazı pauwau organizasyonlarının ne kadar zahmetli geçti
... See more

Sitede veya forumda beni ismimle tanıyan arkadaşlar var. Profilimde de minik bir LinkedIn bağlantısı vardır ama son birkaç ayda bakmadıysanız görmemişsinizdir, o kadar eski değil.

Çağdaş Karataş, Şadan Öz, Selçuk Akyüz, üye olduğum 2007'den beri tanıdığım isimler. Eski bazı pauwau organizasyonlarının ne kadar zahmetli geçtiğini de biliyorum bu arada, umarım bu sefer daha az ömür törpüleyici olur.

Ben de şu nikneym mevzuunu artık ortadan kaldırmak istiyordum, vesile oldu.

Cryo Ceniksoğlu

[Değişiklik saati 2012-02-23 07:34 GMT]
Collapse

Cagdas Karatas
Türkiye
English to Turkish
TOPIC STARTER
Memnun oldum Feb 23, 2012

Cryogenix wrote:

Çağdaş Karataş, Şadan Öz, Selçuk Akyüz, üye olduğum 2007'den beri tanıdığım isimler. Eski bazı pauwau organizasyonlarının ne kadar zahmetli geçtiğini de biliyorum bu arada, umarım bu sefer daha az ömür törpüleyici olur.

Ben de şu nikneym mevzuunu artık ortadan kaldırmak istiyordum, vesile oldu.

Cryo Ceniksoğlu

[Değişiklik saati 2012-02-23 07:34 GMT]

Abi bu kadar güzel bir ismin var ve Cryo diye bir nikneym tutturmuşsun gidiyorsun. Tamam altyazı bir de DJ aleminde böyle bir racon var ama ne bileyim meraklandık işte. Senin adını öğrendik tamam başlığı kapatıyorum, dermişim.

Hadi bakalım hepimize "iyi seyirler", daha neleri çözümleyeceğiz bu başlık altında kim bilir.

Özgür Salman
Türkiye
English to Turkish
+ ...

Moderator of this forum
karşılıklı memnuniyet ilkesi - çevirmenin seyir defteri Feb 23, 2012

"Cryo iyi seyirler diler" Onlar divx'çi arkadaşların raconu tabii, bizim gibi zavallı medya çevirmenlerinin ismi yayınlanmıyor televizyonlarda. Yayınlansa direkt telif hakkı vs. devreye girecek çünkü

Ben eski arkadaşların da gelmesini isterim ama forumdaki o eski kavga-gürültülerden vesairelerden dolayı herkes çekip gitti galiba, gen
... See more
"Cryo iyi seyirler diler" Onlar divx'çi arkadaşların raconu tabii, bizim gibi zavallı medya çevirmenlerinin ismi yayınlanmıyor televizyonlarda. Yayınlansa direkt telif hakkı vs. devreye girecek çünkü

Ben eski arkadaşların da gelmesini isterim ama forumdaki o eski kavga-gürültülerden vesairelerden dolayı herkes çekip gitti galiba, genel bir soğukluk var.

[Değişiklik saati 2012-02-23 13:21 GMT]
Collapse

Şadan Öz
Şadan Öz  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
Buna da yok Feb 23, 2012

Cryogenix demiş ki:
Ben eski arkadaşların da gelmesini isterim ama forumdaki o eski kavga-gürültülerden vesairelerden dolayı herkes çekip gitti galiba, genel bir soğukluk var.

Özgür, forumda epeydir kavga yok. Arada benim dahil olduğum tartışmalar çıkmadı değil ama kavga denemez. Forumun tadını kaçıracak bir noktaya varmıyor.
Durgunluk, genel iş güç muhabbetindendir. Fazla genel bir şey bu söyleyeceğim gerçi ama gördüğüm kadarıyla çeviri piyasasında hareket varsa buradaki tempo ağırlaşıyor ve gerilim azalıyor.
Çok çok daha eskileri diyorsan, onları boş geç zaten.

Özgür Salman
Türkiye
English to Turkish
+ ...

Moderator of this forum
eski günler Feb 24, 2012

Evet, evet, benim dediğim epey eski olanlar. O zamanlar kalabalıkmış ortam, ben yoktum ama eski mesajları okumuştum. Çok ilginç arkadaşlar varmış gerçekten Sonra çoğu gitmiş.

Son birkaç senede zaten pek katılım yok. Neyse, Çağdaş'ın konusunu "hijack" etmeyeyim.

[Değişiklik saati 2012-02-24 00:25 GMT]

Alp Berker
Alp Berker  Identity Verified
United States
Local time: 13:46
Turkish to English
+ ...
In memoriam
Londra'da Powwow duzenliyorum Feb 26, 2012

Merhaba arkadaslar,
Sayet Nisan ayinda yolunuz Londra'ya duserse, beklerim
Bilgi icin : http://www.proz.com/powwow/4178
selamlar

Yigit Ati
Yigit Ati  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Mayıs Sonu Mar 23, 2012

Eğer Mayıs ayının sonlarında olursa katılabirim. Özellikle canlısını görmek istediğim birçok arkadaş var:)

Özgür Salman
Türkiye
English to Turkish
+ ...

Moderator of this forum
evet Mar 29, 2012

Evet, evet, Yiğit de gelsin

Forumu takip etmesine rağmen buraya ve Kudoz'a yazmayan kişiler de var. Muhtemelen çekiniyorlar böyle toplantılara katılmaktan, kimse tanımıyor diye.

Cagdas Karatas
Türkiye
English to Turkish
TOPIC STARTER
Çetin olur bizim ellerin powwowları Mar 30, 2012

Cryogenix wrote:

Evet, evet, Yiğit de gelsin

Forumu takip etmesine rağmen buraya ve Kudoz'a yazmayan kişiler de var. Muhtemelen çekiniyorlar böyle toplantılara katılmaktan, kimse tanımıyor diye.

Bir gün yine powwow olayına girdik, ki hep gireriz, *hukukçu* bir çevirmen *altyazıcının* tekine kafa atmasın mı!

Allah kimseyi çekindirmesin...

Bence de Yiğit de gelsin ve bana kafa atsın.

Pages in topic:   [1 2 3] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

İlkbaharda İstanbul'da pauwau

Translation news in Türkiye

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »