Türkçe seminerler
Thread poster: Ozer Sahin

Ozer Sahin  Identity Verified
Turkey
Local time: 14:03
English to Turkish
+ ...
Jul 19, 2012

Merhabalar,
Ben proz.com'a geç katılanlardanım.
Ararken ya doğru sözcükleri bulamadım ya da böyle bir başlık açılmamış. Dolayısıyla hem bu konuyu -eğer açılmamışsa- açmak hem de bu konudaki düşüncelerinizi öğrenmek isterim.
Burada bir çok seminer ve sunum yapılıyor. Acaba bugüne kadar Türkçe herhangi bir konuda sunum yapan ya da seminer veren oldu mu? Böyle bir niyeti olan var mı? Çünkü burada çok değerli insanlarla tanıştım ve tanışmaya da devam ediyorum ve bilgi birikimleri bir çoğumuza bir çok şey öğretebilecek nitelikte. Bu yüzden hem onların birikim ve deneyimlerinden yararlanmak hem de Türkçe üzerinden bir paylaşım kanalı daha açmak güzel olurdu diye düşünüyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum.
Saygılar, sevgiler.


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Türkçe seminerler

Advanced searchmemoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »
BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search