Verdiğim 'quote'larda per word ücret talebim gözükmüyor, ne yapmam lazım?
Thread poster: Aziz Kural

Aziz Kural  Identity Verified
Turkey
Local time: 13:58
Member (2012)
English to Turkish
+ ...
Oct 21, 2012

Merhaba Arkadaşlar,

Her tarafı kurcaladım ama işin içinden çıkamadım. Farkında olmadan bir şeye basmış olmam lazım,
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler,

Aziz

Direct link Reply with quote

Haluk Erkan  Identity Verified
Turkey
Member (2011)
German to Turkish
+ ...
KOLAY Oct 21, 2012

Aziz Bey,
teklif formunu nasıl doldurduğunuzu bilemediğimizden, hangi hatayı yapmış olduğunuzu ancak kendiniz "learning by doing" şeklinde öğrenebilirsiniz. Diğer yandan direk PROZ'a sorabilir, hatta moderatör arkadaşa danışabilirsiniz. Sanırım sorun, gerekli alanları işaretle(me)mekten veya doldur(ma)maktan kaynaklanıyor. Diğer arkadaşlar bu konuda sıkıntı yaşamadı.
İyi pazarlar...

Aziz Kural  Identity Verified
Turkey
Member (2012)
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Haluk Bey, cevabınızda haklısınız ama işin içinde incelik var.. Oct 22, 2012

PHP kursumu tekrar ederken Süper Hocamız Hasan Durmaz yaklaşık 20 dakika Türkçe ve İngilizce sayı ve ondalık sayı yazımı farkı konusunda bizi uyarmıştı ve bu küçük gibi gözüken ama çok önemli konuyu kod yazarken nasıl ele almamız gerektiğini anlatmıştı. Mesele şu, İngiliz sisteminde ondalık işareti '.' ve binlik sayıları ayırma işareti ',' yani 1,000.00 GBP. Türkçede ise tam tersi.

Ben quote girerken 0,08 şeklinde giriyordum tabi database'e giden bu format null olarak dönüyordu. Yani görünmüyordu. Mesele buydu. İsterseniz next quote'unuzda bunu deneyin ama preview'da quote'unuz gözükmezse de back tuşuna basmayı ihmal etmeyin,

Hayırlı sabahlar, bol kazançlar ve cevabınız için tekrar teşekkürler.

Aziz

Haluk Erkan  Identity Verified
Turkey
Member (2011)
German to Turkish
+ ...
Nokta Oct 22, 2012

Aziz Kural wrote: Ben quote girerken 0,08 şeklinde giriyordum tabi database'e giden bu format null olarak dönüyordu. Yani görünmüyordu. Mesele buydu. Aziz

Sorun virgülden kaynaklanıyor, zaten teklif vermek isterseniz ücret hanesinde "0.00" diye gösterilmiş, virgül olmayacağı kesin.

İyi haftalar...

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Advanced search

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
SDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search