internet bağlantı sorunu
Thread poster: Selcuk Akyuz

Selcuk Akyuz  Identity Verified
Turkey
Local time: 11:46
Member (2006)
English to Turkish
+ ...
Oct 22, 2012

Yahoo mail ve groups sayfalarına ayrıca birçok siteye giremiyorum. Bağlantı sorununun bu sitelerden kaynaklandığını, geçici olduğunu düşünmüştüm ama sorun galiba TTNET kaynaklı. Çünkü Turkcell Vınn kullanınca girebiliyorum.

TTNET, bilgisayarda antivirüs-firewall ayarlarını mı değiştirdi diye düşündüm ama cep telefonundan da giremiyorum bu sitelere (evdeki wi-fi ile bağlanınca).

Nedir bu sorun, ne yapmak gerekir?

Direct link Reply with quote

Turkey
Member (2006)
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
flushdns Oct 23, 2012

Command Prompt penceresi açıp
ipconfig /flushdns komutunu verdim, DNS Resolver Cache temizlendi ve sorun çözüldü.

Bu işleri anladığımdan değil, şans eseri bulduğum http://www.techsupportforum.com/forums/f31/yahoo-takes-me-to-my-isp-site-533702.html sayfasından öğrendim çözümü.

Turkey
Member (2006)
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
eyvah eyvah Oct 23, 2012

Şimdi hem ttnet hem de vınn bozuldu. Internet bağlantım yok.

Karahan Sisman  Identity Verified
Turkey
Member (2010)
English to Turkish
+ ...
Telefondan bağlanmayı deneseniz? Oct 23, 2012

Akıllı telefonunuz varsa bilgisayara modem olarak tanıtıp 3G üzerinden bağlanabilirsiniz?

Nihan Pekmen  Identity Verified
Turkey
Member (2012)
Turkish to English
+ ...
DNS Oct 23, 2012

Bende DNS ayarlarını değiştirmenizi tavsiye edecektim.

https://www.dropbox.com/s/ae0t2c979qg67pe/Dns_Degistirici.exe

belki bu işinize yarayabilir.

A. Sercan  Identity Verified
Member (2009)
English to Turkish
+ ...
444 0 375 Oct 23, 2012

Bende TTNET kullanıyorum, sorun olduğunda müşteri hizmetleri çok hızlı bir şekilde yardımcı oluyor. En azından sorun hattınızdamı yoksa bilgisayardamı hemen anlaşılır.

Turkey
Member (2006)
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
şimdilik çözüldü Oct 23, 2012

Statik değil dinamik IP kullandığım(ız) için ve tabii bilgisayar, modem bazen 3-4 gün sürekli açık kaldığı için yaşanan bir sorun galiba.

Son mesajımı zaten akıllı telefondan yazmıştım (10 yıl sonra değiştirdim telefonumu
Modem olarak tanıtabilirim ama iyi bir fatura gelir o zaman (aylık 300 MB kotam var).

TTNET'e zaten her ay 45 veriyorum, arada bağlantı kopunca hemen aylık Vınn paket alıyorum ki o da 30-35 lira filandı galiba.

Türkiye'de 1 hafta internet kesilse kaç kişi iflas bayrağını çeker acaba!

Ali Bayraktar  Identity Verified
Turkey
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
- Oct 23, 2012

Ben superonline'ın fiberini tavsiye ederim.
İlk çıktığında bölgesel elektrik kesintileri yaşandığında elektrik 5 dakika sonra gelse bile, fiber ekiplerinin bölgesel sviçlerini tekrar ayarlamaları için bir 20 dakika falan bekleniliyordu.
Ancak artık bunu da otomatiğe bağlamışlar.
Bir sorun kalmadı.
45 lira TTNET'e ödemek yerine 60 lira en az on katı hızlı fiber internete ödemek daha iyi.
Kullanım taahhüdü olmayanlara tavsiye ederim.
Gerçi taahhüdü olanların ücretini de karşılıyor şimdi şirketler.

Genel internet arızalarında bence sadece TTNET'liler zarar görür.

Hem Turkcell hem de Vodafone kendi özerk internet altyapısına sahip ve Türkiye'de yaşanacak genel bir arızada yurtdışı şebekelerinden giderebilirler. Özellikle Vodafone'un etkileneceğini hiç sanmıyorum.

Ayrıca TTNET bence profesyonel kullanıcılara yönelik bir şirket değil.
Daha çok normal vatandaşın ihtiyaçlarını karşılamaya odaklı (ticari seçeneklere pek ağırlık vermiyor).

Ben fiber öneriyorum (Superonline'ın).
Cepte de Turkcell veya Vodafone'un internetini öneriyorum.

ATIL KAYHAN  Identity Verified
Turkey
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Telefon No. Oct 23, 2012

A. Sercan wrote:

Bende TTNET kullanıyorum, sorun olduğunda müşteri hizmetleri çok hızlı bir şekilde yardımcı oluyor. En azından sorun hattınızdamı yoksa bilgisayardamı hemen anlaşılır.

Ben de TTNET kablo Internet kullaniyorum. Bir ariza oldugunda (ki arada sirada mutlaka oluyor) 126 no.lu telefonu ariyorum (Kablo TV Ariza). Genellikle ayni gün içerisinde gelip çözüyorlar. Sizin verdiginiz 444 03 75 no.lu telefon ile arada ne fark var acaba?

Turkey
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
- Oct 23, 2012

ATIL KAYHAN wrote:

A. Sercan wrote:

Ben de TTNET kablo Internet kullaniyorum. Bir ariza oldugunda (ki arada sirada mutlaka oluyor) 126 no.lu telefonu ariyorum (Kablo TV Ariza). Genellikle ayni gün içerisinde gelip çözüyorlar. Sizin verdiginiz 444 03 75 no.lu telefon ile arada ne fark var acaba?

Siz uydunet (TürkSat) kullanıyorsunuz.
TTNET değil.

Turkey
Member (2006)
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Uydunet çok iyi Oct 23, 2012

Adı şimdi Uydunet mi olmuş bilmiyorum, eskiden kablonet'ti. 2 yıl önceye kadar onu kullanıyordum ve çok memnundum. Evi taşırken mecburen TTNET'e geçmiştim. Ama hem bağlantıda sık sık kopma oluyor hem de pahalı.

Tekrar Uydunet'e veya Superonline fibere geçeceğim.

Aylık kullanım ortalamam 6-8 GB arasında, tavsiye edeceğiniz paketler var mı?

ATIL KAYHAN  Identity Verified
Turkey
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Uydunet Oct 23, 2012

Ali Bayraktar wrote:

Siz uydunet (TürkSat) kullanıyorsunuz.
TTNET değil.

Dogru, çok haklisiniz. Simdi faturami inceledim. Hizmete Uydunet diyor.

Bu arada, faturam her ay 29.00 TL olarak geliyor. Bunun içine Kablo TV de dahil (ayrica bir kablo TV faturasi almiyorum). Yirmidokuz liranin dökümü de söyle:

23.58 Uydunet Hizmet Bedeli
04.24 KDV (% 18)
01.18 Özel Iletisim Vergisi (% 5)

29.00 Toplam

Toplam bedelin 5.42 TL vergi olarak aliniyor (KDV + ÖIV). 5.42/29.00 = % 19 yapar. Türkiye gibi bir ülkede desteklenmesi son derece uygun olan bir hizmet için oldukça yüksek bir vergi orani kanimca.

Yigit Ati  Identity Verified
Turkey
English to Turkish
+ ...
Uydunet Oct 23, 2012

Şu anki durumunu bilmiyorum; 2-3 sene önce Kablonet kullanıcısıydım ve hızından kesinlikle memnun değildim.

Özellikle internet üzerinden film, dizi seyreden veya oyun oynayan kişilere tavsiye etmiyorum.

Bu arada beterin beteri var. Beyaz Rusya'da sınırsız internet aylık 30-40 dolar civarında, günde 20 ila .... kez kopuyor, TTNET'e kıyasla 5 veya 6 kat daha yavaş ve müşteri hizmetlerini arayıp "İnternetim koptu, yardımcı olur musunuz?" dediğinizde telefondaki bayan "бывает" (olur öyle şeyler arada) şeklinde cevap veriyor:)))

Turkey
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
- Oct 23, 2012

Selcuk Akyuz wrote:

Adı şimdi Uydunet mi olmuş bilmiyorum, eskiden kablonet'ti. 2 yıl önceye kadar onu kullanıyordum ve çok memnundum. Evi taşırken mecburen TTNET'e geçmiştim. Ama hem bağlantıda sık sık kopma oluyor hem de pahalı.

Tekrar Uydunet'e veya Superonline fibere geçeceğim.

Aylık kullanım ortalamam 6-8 GB arasında, tavsiye edeceğiniz paketler var mı?

Süperonline için bir çok değişken var.
Telefon numaranızla birlikte geçerseniz başka kampanyalar var.
Lig TV, Televizyon paketiyle birlikte alırsanız başka kampanyalar var.
24 ay taahhütte bulunursanız başka kampanyalar var.

Benim önerim size FiberGezer(20Mbps) veya FiberMaster(50 Mbps) paketlerinden birisi (Bunlar sadece internet paketi).
Nasıl olsa adil kullanım miktarını isteseniz de aşamazsınız. 5-6 GB bir trafiğim var dediğinize göre.

Adil kullanım miktarını aşınca da bir zararı olmuyor.
TTNET'in şu anda kullandığınız paketinin normalde her zaman sunduğu hıza düşüyor hızınız.

Yalnız adresinizi kontrol ettirmelisiniz. Bulunduğunuz binada siviç olmalı.
Siviç yoksa (internet sitesinden söylüyor olup olmadığını) hizmet@superonline.net adresine almak istiyorum diye mail atınca fiber hattı varsa yakınlarda geliyorlar 15-30 gün içinde siviç koymaya.

Başkalarını bilmem ama ben sorun yaşamadım hiç.
Yaşayanı da duymadım.

TV ile birlikte alacaksanız 50 Mbps hızda olanı alın.
TV hizmeti de bağlantınızdan kota ayırıyor kendine.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

internet bağlantı sorunu

Advanced search

memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »
BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search