Pages in topic:   [1 2] >
Proz.com Türkiye temsilcisi
Thread poster: Emin Arı
Emin Arı
Emin Arı  Identity Verified
Türkiye
Local time: 09:58
English to Turkish
+ ...
Apr 29, 2013

Değerli arkadaşlar,

Proz.com Türkiye temsilciliğini (Local Contact) Ebru hanımdan sonra ben yürütmeye başladım. Üyelik yenilemeleri ve yeni üyelik için lütfen http://www.proz.com/join-local/professional üzerinden bana ulaşın.

Ali Bayraktar
Ali Bayraktar  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Fiyata KDV dahil mi? Apr 29, 2013

Kur farkına bakıldığında Türkiye'den üyelik daha avantajlı.
Tabi KDV içinde ise.

KDV dahil mi Türk Lirası üzerinden yazan fiyata?

Emin Arı
Türkiye
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
KDV dahil net fiyat Apr 29, 2013

Ali Bayraktar wrote:

Tabi KDV içinde ise.

Ali bey,

Evet KDV dahil bedel.

Ali Bayraktar
Ali Bayraktar  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
- Apr 29, 2013

Emin Arı wrote:

Ali Bayraktar wrote:

Tabi KDV içinde ise.

Ali bey,

Evet KDV dahil bedel.

O zaman çok avantajlı.

Bence ayrı bir başlıkla Türkçe forum kısmında "Çok cazip fiyatlarla üyelik" şeklinde başlık açılsa iyi olur.

Çünkü nereden baksanız yaklaşık 50 Dolar daha ucuz oluyor Lokal Temsilci aracılığıyla üyelik.

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Ten-Year Membership Apr 29, 2013

Bır de 10 yıllık üyelik ücreti olmasi gerekir. Onun daha avantajli bir fiyati vardi. Ben vakti zamaninda 10 yil için üye olmustum. Pek dogal olarak bunun fiyati senelik üyelige göre daha avantajli idi.

Emin Arı
Türkiye
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Bir yönlendirme başlığı var Apr 30, 2013

O zaman çok avantajlı.

Bence ayrı bir başlıkla Türkçe forum kısmında "Çok cazip fiyatlarla üyelik" şeklinde başlık açılsa iyi olur.

Çünkü nereden baksanız yaklaşık 50 Dolar daha ucuz oluyor Lokal Temsilci aracılığıyla üyelik. [/quote]

Ali bey,

Üye olmak veya üyeliğini uzatmak isteyenlerin başvurduğu sayfada Türkiye için özel fiyatlara yönlendiren bir başlık var. Bu başlığa tıkladıklarında Türkiye'ye özgü fiyatlandırma seçenekleri geliyor.

Emin Arı
Türkiye
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
10 Yıllık üyelik Apr 30, 2013

ATIL KAYHAN wrote:

Bır de 10 yıllık üyelik ücreti olmasi gerekir. Onun daha avantajli bir fiyati vardi. Ben vakti zamaninda 10 yil için üye olmustum. Pek dogal olarak bunun fiyati senelik üyelige göre daha avantajli idi.

Atıl bey,

Bu konuda bir bilgim yok. Talep olursa proz ile iletişime geçip ayrıntılı bilgi alabilirim.

Dagdelen
Dagdelen  Identity Verified
Türkiye
Member (2010)
German to Turkish
+ ...
Türkiye temsilciliği üzerinden 2 veya 3 yıl süreli üyelik uzatma May 3, 2013

Emin Arı wrote:

ATIL KAYHAN wrote:

Atıl bey,

Bu konuda bir bilgim yok. Talep olursa proz ile iletişime geçip ayrıntılı bilgi alabilirim.

Emin Bey, kolay gelsin.
Türkiye temsilciliği (Local Payment) üzerinden bir yılı aşan üyelik uzatması mümkün mü?

Benim yakında üyeliğimi uzatmam gerekiyor ve aslında 2 yıllık veya daha uzun süreli uzatma düşünüyordum -> normal yolla 2 yıllık: 224 USD; bir yıllığı: 224/2=112 USD * 1,8 ~ 201 TL (+ havale masrafı) yapıyor.

Eğer bu, şu an için Türkiye temsilciliği üzerinden mümkün değilse, bir yıllık uzatma yaparım herhalde.

Emin Arı
Türkiye
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
iki yıllık üyelik yenileme May 3, 2013

[quote]Rasim Dağdelen wrote:

Emin Arı wrote:

Emin Bey, kolay gelsin.
Türkiye temsilciliği (Local Payment) üzerinden bir yılı aşan üyelik uzatması mümkün mü?

Benim yakında üyeliğimi uzatmam gerekiyor ve aslında 2 yıllık veya daha uzun süreli uzatma düşünüyordum -> normal yolla 2 yıllık: 224 USD; bir yıllığı: 224/2=112 USD * 1,8 ~ 201 TL (+ havale masrafı) yapıyor.

Eğer bu, şu an için Türkiye temsilciliği üzerinden mümkün değilse, bir yıllık uzatma yaparım herhalde.

Rasim bey,

Sanırım olması gerekli ama emin olmak için sormam gerekli. Cevabı alır almaz size döneceğim.

Emin Arı
Türkiye
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
2 yıllık ve 10 yıllık uzatma May 3, 2013

[quote]Emin Arı wrote:

Rasim Dağdelen wrote:

Emin Arı wrote:

Emin Bey, kolay gelsin.

Rasim bey,

Sanırım olması gerekli ama emin olmak için sormam gerekli. Cevabı alır almaz size döneceğim.

Rasim bey,

İki yıllık uzatma mümkün.

Aynı şekilde 10 yıllık üyelik yenileme için bana başvurabilirsiniz.

Dagdelen
Türkiye
Member (2010)
German to Turkish
+ ...
Ücret? May 3, 2013

@Emin Bey
Yanıtınız için teşekkürler.

Türkiye temsiliği üzerinden tam üyelik uzatma:
1 yıl: 175 TL,
peki 2 ve 3 yıllık uzatmanın ücreti ne kadar?

Emin Arı
Türkiye
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Kampanya fiyatları May 4, 2013

Rasim Dağdelen wrote:

@Emin Bey
Yanıtınız için teşekkürler.

Türkiye temsiliği üzerinden tam üyelik uzatma:
1 yıl: 175 TL,
peki 2 ve 3 yıllık uzatmanın ücreti ne kadar?

Rasim bey,

Bunlar kampanya fiyatları olduğu için her yıl için 175 TL ücret talep ediliyor. İki yıllık için 350, üç yıllık için 525 vb.

Dagdelen
Türkiye
Member (2010)
German to Turkish
+ ...
Tahmin etmiştim :) May 4, 2013

@Emin Bey:

Teşekkürler.

Yine de iyi, normal yolla üyelik uzatmaya kıyasla daha avantajlı.

Önümüzdeki hafta kapınızı çalarım artık.

[Edited at 2013-05-04 12:25 GMT]

berrin kopuz
berrin kopuz
Türkiye
Serbest Yeminli Çevirmenlikte maliyeye kayıt gerekliliği May 14, 2013

Merhabalar arkadaşlar, ben sizlere yeni katıldım ve çok merak ettiğim bir konu var.

Home office tarzında tercüme bürolarına yeminli çevirmenlik hizmeti veren bir kimse, ücretini banka hesabına havale yoluyla alıyorsa, maliyeye kaydolmak zorunda mıdır (tercüme bürosuna makbuz veya gider pusulası kesme gibi bir uygulama yok Türkiye'de).

Bu konuda beni aydınlatırsanız çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Baybars Araz
Baybars Araz  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
Evet May 23, 2013

berrin kopuz wrote:

Merhabalar arkadaşlar, ben sizlere yeni katıldım ve çok merak ettiğim bir konu var.

Home office tarzında tercüme bürolarına yeminli çevirmenlik hizmeti veren bir kimse, ücretini banka hesabına havale yoluyla alıyorsa, maliyeye kaydolmak zorunda mıdır (tercüme bürosuna makbuz veya gider pusulası kesme gibi bir uygulama yok Türkiye'de).

Bu konuda beni aydınlatırsanız çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Kural olarak herhangi bir yerden gelir elde ediyorsanız bu gelirin vergisini de vermeniz gerekir, bu nedenle kaydolmalısınız. Kaydolduktan sonra serbest meslek sahibi olarak makbuz kesebilirsiniz

Pages in topic:   [1 2] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Proz.com Türkiye temsilcisi

Translation news in Türkiye

Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »