├çeviri Derne─či'nin T├ťYAP Paneli
Thread poster: Baybars Araz
Baybars Araz  Identity Verified
Local time: 20:43
English to Turkish
+ ...
Oct 21, 2004

┼×u me┼čhur ├çeviri Derne─či, ─░stanbul'da d├╝zenlenecek olan T├╝yap Kitap Fuar─▒'nda bir panel d├╝zenliyor. ─░ftar saatine denk geldi─či i├žin belki kat─▒l─▒m az olabilir, ancak ben ┼čahsen kat─▒lmay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. Benim gibi kat─▒lmak isteyen arkada┼člar olursa diye bilginize sunulur.

T├ťYAP K─░TAP FUARI ETK─░NL─░KLER─░ KAPSAMINDA
├çEV─░R─░ DERNE─×─░ ETK─░NL─░KLER─░

Derne─čimiz 22-30 Ekim Kitap Fuar─▒ ├žer├ževesinde, 23 Ekim 2004 Cumartesi g├╝n├╝ saat 18.00 de T├╝yap Fuar Merkezi-Beylikd├╝z├╝┬ĺnde bir panel d├╝zenlemi┼čtir. Ayr─▒ca 3. Salonda 9 m2 bir stantta fuar s├╝resince Derne─čimiz ve faaliyetleri tan─▒t─▒lacakt─▒r.

Panelin Konusu-Ba┼čl─▒─č─▒ : T├ťRK─░YE'DE ├çEV─░R─░ SORUNLARI VE ├ç├ľZ├ťM ├ľNER─░LER─░

Moderat├Âr: Prof.Dr.Hasan ANAMU
Çevirmen/ Yayıncı: Cevat ÇAPAN

├ľzele┼čtirel bir bak─▒┼čla genel bir durum saptamas─▒ yapmak ve ├ževirmenlerle yay─▒nevlerinin beklentilerini, ├Âzlemlerini dile getirecek

├çevirmen/E─čitimci : Prof.Dr.Turgay KURULTAY
├çeviri d├╝nyas─▒nda fazla bir ge├žmi┼či olmayan e─čitim ve ├Â─čretimin gereklili─či ve yap─▒s─▒ konusunda temel baz─▒ noktalar tart─▒┼čmaya a├ž─▒lacak.

├çeviri ba┼čl─▒─č─▒ alt─▒nda ├žok farkl─▒ alanlar s├Âz konusu ve ├ževiri d├╝nyas─▒ndaki sorunlar ├žok ├že┼čitli. Panelde konu derinle┼čtirilmeye, ├žal─▒┼č─▒larak ├ževirinin ve ├ževiri e─čitiminin ger├žekleri aras─▒nda ba─člant─▒ kurulmas─▒ hedefleniyor.

├çevirmen /Edit├Âr : Sevin OKYAY
Yay─▒nevleri ve ├ževirmenler aras─▒nda ├ž─▒kan genel sorunlar; yay─▒nevlerinin ve ├ževirmenlerin bu sorunlara ve kendi i┼člerine ili┼čkin sorumluluklar─▒ ├╝zerine konu┼čma.

├çevirmen/─░┼čletmeci: Osman KAYA
Kurumsal ├ževiri, ├ževiri i┼čletmeleriyle ├ževirmen ili┼čkileri ve sekt├Âr├╝n yeniden yap─▒lanma ihtiyac─▒n─▒n saptanmas─▒, AB m├╝zakere s├╝recinde sekt├Ârel uyum ve haz─▒rl─▒klar ├╝zerine konu┼čma.

Yer : T├ťYAP B├╝y├╝kada Salonu
Tarih: 23 Ekim 2004
Saat : 18.00 ┬ľ 19.45
Kat─▒l─▒mc─▒ profili olarak; ├ževirmenler, yay─▒nc─▒lar, i┼čletme y├Âneticileri, ├ževiri t├╝keticileri, akademisyenler, sekt├Ârlerden temsilciler, amat├Âr ├ževirmenler, ├Â─črenciler vb. sayabiliriz.

Daha geni┼č bilgi i├žin; www.ceviridernegi.org
├çeviri Derne─či Ba┼čk : Prof.Dr.Hasan Anamur ┬ľCep Tel : 0532 257 80 49E-Mail :hasananamur@superonline.com
├çeviri Derne─či Ba┼čk.Yard. : Osman Kaya - Tel :0212 212 02 40
Cep Tel: 0542 892 82 39
E-Mail : okaya@universaldil.com.tr

[Subject edited by staff or moderator 2005-04-29 23:02]

Direct link Reply with quote

Nizamettin Yigit  Identity Verified
Turkey
Dutch to Turkish
+ ...
Panele Kat─▒lan Oldu mu? Nov 10, 2004

[quote]Baybars Araz wrote:

┼×u me┼čhur ├çeviri Derne─či, ─░stanbul'da d├╝zenlenecek olan T├╝yap Kitap Fuar─▒'nda bir panel d├╝zenliyor. ─░ftar saatine denk geldi─či i├žin belki kat─▒l─▒m az olabilir, ancak ben ┼čahsen kat─▒lmay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. Benim gibi kat─▒lmak isteyen arkada┼člar olursa diye bilginize sunulur.

Sayin Araz veya diger Istanbullu proz.com mudavimleri arasinda bu panele katilan oldu mu? Katilanlar izlenimlerini paylasabilirler mi?

Saglicakla

[Subject edited by staff or moderator 2005-02-10 21:48]

Baybars Araz  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Maalesef Nov 17, 2004

Say─▒n Yi─čit,

Evdeki hesap ├žar┼č─▒ya uymad─▒ ve maalesef ben kat─▒lamad─▒m...

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

├çeviri Derne─či'nin T├ťYAP Paneli

Advanced search

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search