Pages in topic:   [1 2] >
Mini anket: proz'a g├╝nde ka├ž kere geliyorsunuz?
Thread poster: Sel├žuk Budak

Sel├žuk Budak  Identity Verified
Local time: 03:56
English to Turkish
+ ...
Nov 4, 2004

Daha sonra ayr─▒nt─▒lar─▒yla de─činmeye ├žal─▒┼čaca─č─▒m bir inceleme i├žin, arkada┼člardan ├╝├ž basit soruya burada cevap vermesini rica ediyorum:

1. Proz'a g├╝nde ka├ž kere u─čruyorsunuz?
2. G├╝n├╝n├╝z├╝n ka├ž saatini proz'da ge├žiriyorsunuz?
3. Kudoz sorular─▒ olmasayd─▒ proza g├╝nde ka├ž kere u─črard─▒n─▒z?

English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Anketin sahbi olarak ilk samimi cevap benden! Nov 4, 2004

1. proz'a g├╝nde en az 5-6 kere u─čruyorum
2. ─░┼č yo─čunlu─čuma ve "commitment'e" (bir soruya cevap vermi┼čsem) ba─čl─▒ olarak en az 1 saatimi proz'da ge├žiriyorum.
3. Kudoz olmasayd─▒ proz'a sadece mailimde "i┼č duyurular─▒" g├Ârd├╝─č├╝m zaman gelirdim.

Nazim Aziz Gokdemir  Identity Verified
Local time: 20:56
English to Turkish
+ ...
Benim i├žin forum daha ├Ânemli Nov 4, 2004

1. Proz'a g├╝nde 15-20 kez u─čruyorum. Bu u─čray─▒┼člar─▒n ezici ├žo─čunlu─ču 30 saniye kadar s├╝r├╝yor. ─░lgin├ž forum konusu (t├╝m Proz genelinde) ve Kudoz sorusu var m─▒ diye bak─▒p ├ž─▒k─▒yorum. (Tabii kimi zaman emaille haber gelmi┼č oluyor.) Nadiren ilgimi ├žeken bir proje varsa ona da bak─▒yorum.

2. ├ço─ču g├╝nler yar─▒m saatin alt─▒nda. Forumda derin tart─▒┼čmalara kat─▒l─▒rsam bir saati ge├žiyor. ┼×u ara bir tak─▒m maceras─▒ nedeniyle her g├╝n birka├ž saat ge├žirdim, fakat art─▒k normale d├Ânm├╝┼č durumda.

3. Kudoz'la pek ilgilenmedi─čimden olup olmamas─▒ benim i├žin fakt├Âr de─čil.

Kudoz'la pek ilgilenmiyorum dedim ama yanl─▒┼č anla┼č─▒lmas─▒n. Sorunlar-├ž├Âz├╝mler ba─člam─▒nda ilgim b├╝y├╝k. Sorularla pek u─čra┼čm─▒yorum o kadar.

Kolay gelsin; ─░ngilizce forumdaki tart─▒┼čmay─▒ merakla bekliyor, STK/kat─▒l─▒mc─▒ yakla┼č─▒m─▒n─▒z─▒ alk─▒┼čl─▒yorum.

Aziz

Selcuk Akyuz  Identity Verified
Turkey
Member (2006)
English to Turkish
+ ...
ProZ'da ge├žirdi─čim s├╝re ... Nov 4, 2004

Proz sayfas─▒ genelde a├ž─▒k oluyor bilgisayar─▒mda ama fiili olarak yar─▒m saat, en fazla bir saatim ge├žer sitede. Benim i├žin de forumlar daha ├Ânemli, KudoZ oyunu beni art─▒k s─▒kmaya ba┼člad─▒─č─▒ i├žin sorulara fazla bakm─▒yorum. ├ľzetle, sorular-puanlar olmasa da ProZ'a ayn─▒ s├╝reyi ay─▒r─▒r─▒m.

Serkan Do─čan  Identity Verified
Turkey
Turkish to English
+ ...
Anket Nov 4, 2004

Ankete yan─▒t;

1. K─▒sa s├╝reler i├žin en fazla 10 kere
2. Minimum yar─▒m maksimum 1 saat
3. Forumlar─▒ okumaya u─črard─▒m

Sel├žuk Budak wrote:

Daha sonra ayr─▒nt─▒lar─▒yla de─činmeye ├žal─▒┼čaca─č─▒m bir inceleme i├žin, arkada┼člardan ├╝├ž basit soruya burada cevap vermesini rica ediyorum:

3. Kudoz sorular─▒ olmasayd─▒ proza g├╝nde ka├ž kere u─črard─▒n─▒z?

Feza Eruguz  Identity Verified
Turkey
English to Turkish
Ortalama g├╝nde 1 defa Nov 4, 2004

Ama bu tabi de─či┼čiyor. Kudoz sorusu olmas─▒, i┼č uyar─▒s─▒ gelmesi, ,forumlarda ilgimi ├žeken konular─▒n olmas─▒ durumunda g├╝nde yar─▒m saat ile 2 saat aras─▒ (forumlarda ge├žen s├╝re) zaman harcayabiliyorum. Kimi zaman da hi├ž u─čram─▒yorum.
Son soruya ecvapr vermedi─čimi fark ettim. Kusoz olmasa u─črar m─▒yd─▒m? Evet, ─░Lk ba┼člarda benim de Kudoz ├žok ilgimi ├žekmi┼čti. Sonras─▒nda, agreelerdeki yorumlar ve art─▒k "chat" ├ževirisine d├Ânmesi sonucunda biraz uzakla┼čt─▒m. Ama yine de soru sordu─čumda birilerinin yard─▒m edece─čini d├╝┼č├╝nmek ├žok rahatlat─▒c─▒. Bak─▒n─▒z son sorumicon_smile.gif)))))

[Edited at 2004-11-05 19:05]

├ľzden Ar─▒kan  Identity Verified
Germany
Local time: 02:56
Member
English to Turkish
+ ...
Hi├ž gitmiyorum ki :-) Nov 4, 2004

3. KudoZ sorular─▒ olmasayd─▒ proza g├╝nde ka├ž kere u─črard─▒n─▒z?

Ben internete ba─član─▒nca ilk Outlook'u a├ž─▒yorum. Mutlaka Proz'dan gelmi┼č bir ┼čey oluyor ve o vesileyle siteye giriyorum. ┼×u aralar Kudoz'u s├╝rekli takip edip kafama yatan sorulara agree veriyorum (Platin yenileme zaman─▒ yakla┼č─▒yor ├ž├╝nk├╝, yeterli Brownizi toplay─▒p indirim almam laz─▒m). Eskiden hemen her Kudoz sorusuna cevap veriyordum, ┼čimdi kendimce ilkeler koydum, bunlara uymayanlara vermiyorum. Disagree'yi de art─▒k kullanmamaya ├žal─▒┼č─▒yorum, i├žimden disagree etsem bile. Ender olarak bazen ├žok ho┼č Kudoz sorular─▒ oluyor, onlara kafa yormaktan zevk al─▒yorum, ama dedi─čim gibi ├žok ender ve ┼ču aralar iyice k─▒tla┼čt─▒.

Onun d─▒┼č─▒nda forumlar─▒ baz─▒ d├Ânemler yo─čunla┼čarak takip ediyor ve yaz─▒yorum da; baz─▒ d├Ânemler ilgimi kaybediyorum. ┼×imdi ilgili oldu─čum bir d├Ânemdeyiz, belli oldu─ču ├╝zere. Ben ayr─▒ca Blue Board'da da zaman ge├žiriyorum; bazen bir ├ževiri b├╝rosuna bakmak i├žin girince oradan oraya atlaya atlaya epey bir oyalanm─▒┼č oluyor insan. Bir de benim profil sayfama y├╝klenmi┼č birka├ž uzun s├Âzl├╝k var, bazen bunlar─▒ arka arkaya kullanmam gerekiyor. Bir de Glosspost'u ├žok kullan─▒yorum. Demek ki -kesin bir ┼čey s├Âylemek zor ama- g├╝nde en az net 2 saatim falan ge├žiyordur.

Kudoz olmasayd─▒ u─črar m─▒yd─▒ma gelince... Kudoz eskisi kadar cazip de─čil veya ┼ču aralar ├žok s─▒─čla┼čt─▒, yine ilgi ├žekici sorular─▒n yo─čunla┼čt─▒─č─▒ bir d├Ânem olacakt─▒r ger├ži. ─░lk gelenin ilk ke┼čfi Kudoz oluyor zaten her zaman, ama zamanla ba┼čka yerler ke┼čfediliyor. Eskiden herhalde son sorunun cevab─▒ "Hay─▒r" olurdu, ┼čimdi "Evet": Forumlar i├žin ve o anda yapt─▒─č─▒m i┼č i├žin -kendi s├Âzl├╝klerim, KOG, Glosspost- u─črard─▒m, s─▒kl─▒─č─▒nda bir azalma olmadan.

English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
L├╝tfen e-mail g├Ândermeyin! Nov 4, 2004

Bu a├ž─▒k bir anket. Sorular─▒n da, cevaplar─▒n da a├ž─▒k olmas─▒ gerekiyor.

B├Âyle bir anketi d├╝┼č├╝n├╝rken, kafamda iki ┼čey vard─▒: birincisi, yazmay─▒ d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m ba┼čka bir konuda (kendim i├žin) veri toplamakt─▒.
─░kincisi ise b├Âyle bir anketin, HERKES i├žin son derece yararl─▒ bir "feedback" olaca─č─▒na inan─▒yordum. Ger├žekten de ├Âyle, en az─▒ndan benim i├žin, ┼čimdiden son derece yararl─▒ oldu─čunu s├Âyleyebilirim.

Bu nedenle, kudoz'a ve proz'a ili┼čkin ki┼čisel e─čilimlerin burada payla┼č─▒lmas─▒n─▒ son derece ├Ânemli buluyorum.

Birka├ž arkada┼čtan bu ankete ili┼čkin e-mail ald─▒m. Herkesten rica ediyorum: L├╝tfen g├Âr├╝┼člerinizi a├ž─▒k forumda bizimle payla┼č─▒n─▒z. Sonunda, proz ve kudoz konusunda kendi ki┼čisel duru┼čumuz konusunda nerede oldu─čumuza ili┼čkin son derece ayd─▒nlat─▒c─▒ bilgiler birikti─či g├Âr├╝lecektir.
Kat─▒lan ve okuyan herkese te┼čekk├╝r ederim.

Baybars Araz  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
yan─▒tlar─▒m Nov 4, 2004

1. G├╝nde 2-3 kere
2. De─či┼čken ancak toplamda minimum yar─▒m saat
3. ┼×u anki u─črama s─▒kl─▒─č─▒mla ayn─▒ olurdu

Leyal  Identity Verified
Local time: 02:56
German to Turkish
+ ...
Di─čer b├Âl├╝mler daha a─č─▒r bas─▒yor... Nov 4, 2004

1. Internete ba─čl─▒ oldu─čum s├╝rece, ProZun sayfas─▒n─▒ a├ž─▒k tutuyorum

2. ┼×u ara epey vakit (2-3 saat) ge├žiriyorum burada. Blueboardda ilgimi ├žeken ajanslar─▒ belirleyip, not ediyorum. Bunun d─▒┼č─▒nda da, forumlar─▒ takip etmeye u─čra┼č─▒yorum. Forumun, inan─▒lmaz bir bilgi kayna─č─▒ oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum

3. KudoZ olmasayd─▒ da, ProZa ayn─▒ s─▒kl─▒kta u─črard─▒m. KudoZu asl─▒nda sadece bir nevi "vocabulary training" olarak g├Âr├╝yorum.

Ebru Inhan
Turkish to English
+ ...
Anket yan─▒tlar─▒ Nov 4, 2004

├ľncelikle hepinize merhaba;

├çok uzun zamand─▒r proza u─črayacak vakit bulam─▒yorum resimde g├Ârmekte oldu─čunuz 6 ayl─▒k k├╝├ž├╝k han─▒m ve ablas─▒ndan ├Ât├╝r├╝. Ancak normal ┼čartlar alt─▒nda (bunun ge├žici bir durum oldu─čuna ve normal ┼čartlara d├Ânece─čime inand─▒rmaya ├žal─▒┼č─▒yorum kendimi) proza g├╝nde birka├ž kez u─črar, ilgimi ├žeken sorular─▒ yan─▒tlar, forumlar─▒ okur, blue boarda u─črar ve yakla┼č─▒k bir saatimi burada ge├žirirdim. Kudozlar yada Brownizlerin pek umurumda olmad─▒─č─▒n─▒ s├Âyleyebilirim. Bu arada belirtmek istedi─čim bir nokta var; forumlar ve de sorulara verilen cevaplar aras─▒na s─▒k─▒┼čt─▒r─▒lan ve ├žo─ču zaman hi├ž de ho┼č olmayan at─▒┼čmalar─▒n baz─▒lar─▒m─▒z─▒ buradan uzakla┼čt─▒rd─▒ diye d├╝┼č├╝n├╝yorum, tabii bu tamamen ki┼čisel g├Âr├╝┼č├╝m. Umar─▒m buras─▒ giderek daha sayg─▒l─▒, ├Âl├ž├╝l├╝ ve verimli bir ortam haline gelir. Daha uzun ve ayr─▒nt─▒l─▒ yazmak isterdim ama bebi┼čim a─čl─▒yoricon_frown.gif Hepinize iyi ├žal─▒┼čmalar dilerim.

Balaban Cerit  Identity Verified
Turkey
Member (2004)
English to Turkish
+ ...
Ankete yan─▒t Nov 4, 2004

1. Internete her ba─čland─▒─č─▒mda (bu da ├žok de─či┼čken) ProZ'a bak─▒yorum ve sayfas─▒n─▒ a├ž─▒k tutuyorum.
2. 2-3 saat. De─či┼čik forum alanlar─▒nda ├žok bilgi var, bakmakla bitmiyor. Ajanslar─▒ inceliyorum. Kaydolal─▒ daha bir ay oldu; ┼čimdilik KudoZ'a ├žok s─▒k bak─▒yorum ama bir s├╝re sonra KudoZ'dan s─▒k─▒laca─č─▒m─▒ biliyorum.
3. KudoZ olmasa uzun vadede benim a├ž─▒mdan bir ┼čey de─či┼čmezdi. Ama o zaman da, ├ževirmenlerin ortak i┼č yapmas─▒ i├žin ba┼čka alanlar olurdu san─▒r─▒m (ekiplerin/tak─▒mlar─▒n d─▒┼č─▒nda), onlara u─čruyor olurdum. ├ľyle g├Âr├╝nse de, Kudoz'un tek ya da esas i┼člevinin, listelerde s─▒ralama amac─▒yla ├ževirmenlere puan vermek oldu─čunu d├╝┼č├╝nm├╝yorum. KudoZ ya da benzeri ba┼čka bir ┼čey olmasayd─▒, san─▒r─▒m s├Âzl├╝k olu┼čturmaya, Glosspost'a vs. a─č─▒rl─▒k verirdim.

Nilg├╝n Bayram  Identity Verified
Turkey
Member (2005)
English to Turkish
+ ...
Herkese selamlar Nov 4, 2004

1. ProZ'a g├╝nde 9-10 kez bak─▒yorum, ama hi├ž u─čramad─▒─č─▒m ya da daha s─▒k bakt─▒─č─▒m g├╝nler de oluyor.
2. G├╝nde ortalama yar─▒m saat vakit harc─▒yorum. Forumlarda ilgimi ├žeken konu var m─▒ diye bak─▒yorum. Forumlara ve g├╝n├╝m├╝n yo─čunlu─čuna g├Âre bu zaman azal─▒r veya artar.
3. KudoZ sorular─▒ olmasayd─▒ daha az u─črard─▒m. Sorular─▒ yan─▒tlamaktan ├žok verilen yan─▒tlar─▒ okumak ho┼čuma gidiyor. Zorda kald─▒─č─▒m zaman soru sorabilmek ve yard─▒m alaca─č─▒m─▒ bilmek de benim i├žin ├Ânemli.

Sel├žuk Bey,
Yan─▒tlar─▒ bir inceleme i├žin istedi─činizden yan─▒tlar─▒m─▒ biraz a├ž─▒klamam gerekiyor galiba.
Benim e-postam KudoZ'a kapal─▒, sorulara Proz'dan bak─▒yorum. Bu durum siteye u─črama say─▒m─▒ art─▒r─▒yor.
Bir de, ├Â─čle saatlerinden ├Ânce Proz'a bakmam genellikle, tabii KudoZ'a soru sormam─▒┼čsam.

Kolay gelsin.

[Edited at 2004-11-07 13:55]

Nizamettin Yigit  Identity Verified
Turkey
Dutch to Turkish
+ ...
Prozlayal─▒m Nov 6, 2004

Anket gerekcesi ve dusuncesi guzel. Tebrik ederim.

1.Proz.com'a hic ugramadigim gunler olmakla birlikte gunde 2-3 defa ugrarim.
2.Bazi gunler 4-5 saate varan zaman verdigimi soyleyebilirim. Zamanla azaliyor. Sanirim forumlarla birlikte 1 saat ve altinda demek daha dogru. Forumlara haftada bir ugrayip, hayli zaman harcadigimi soylesem yeri var.
3. Kudoz, olmasa da networkun diger icerikleri beni siteye getirir.

Saglicakla kaliniz

Nizamettin Yigit

[Subject edited by staff or moderator 2005-01-09 23:22]

Haluk Levent Aka (X)
Japanese to Turkish
+ ...
Ankete yan─▒t Nov 21, 2004

Selam,

Bundan bir ka├ž ay ├Âncesine kadar g├╝nde en az bir defa u─črar, Kudoz'a ve forumlara g├Âz atard─▒m. Bu aralar yo─čunluktan vakit bulup giremiyorum. Tahminen ├╝ye oldu─čumdan beri g├╝nl├╝k ortalamam 1 defa, g├╝nde 5 dakika kadard─▒r.

Herkese kolay gelsin,
Haluk L. Aka
www.tercumex.com.tr

Pages in topic:   [1 2] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Mini anket: proz'a g├╝nde ka├ž kere geliyorsunuz?

Advanced search

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. ItÔÇÖs a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
D├ęj├á Vu X3
Try it, Love it

Find out why D├ęj├á Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search