Rusça tercüme fiyatları
Thread poster: Kenan Oruç

Kenan Oruç
Turkey
Russian to Turkish
+ ...
May 30, 2014

Rusça freelance tercümanım. Daha önce bu platformda çalışmadım. Siteye yeni uye oldum ve ne fiyat versem bilemiyorum. Az söylesen olmaz çok söylesen olmaz. Bu konuda özellikle Rusça konusunda fiyatlandırmada siz değerli arkadaşların fikirlerini bekliyorum.

[Değişiklik saati 2014-05-30 15:27 GMT]


 

DILYAVER FAKHRIYEV  Identity Verified
Turkey
Local time: 14:23
English to Russian
+ ...
Fiyat konusunda esnek olun, ama 'enayi' görünmeyin. Sep 8, 2014

Merhaba Kenan Bey, isminiz konusunda yanılmadım umarım.

Bu sitede Rusça-Türkçe çifti için Community Rate 0.11-0.13 USD arasında yanılmıyorsam. Bu aslında herkesin almak istediği optimal ve hatta ideal bir fiyat. Ama ne yazık ki, arz-talep dengesi piyasa fiyatını çok çok aşağıya sürüklüyor. Ben şahsen bu dil çifti için 0.07 Euro gibi bir fiyat istiyorum, ama dürüst olmak gerekirse bu fiyattan kimse bana henüz iş vermedi. Zannedersem 0.03 Euro talep edersem işverenler bir ihtimal düşünür.

Türkiye'deki yerel tercüme bürolarıyla çalışmak istiyorsanız bence ideal bir fiyat aralığı - 16-18 TL 200 kelime başına. Ancak gerçek hayatta tüm tercümanlar bu ideal fiyatın altında çalışmak zorunda.

Son dönemde Rusya'ya karşı uygulanan yaptırımları göz önünde bulundurursak piyasa daha da feci ve vahim bir hal alıyor. Bu yaptırımlar da doğrudan Rusça dilindeki işlere darbe vuruyor.

Özetle söylemek gerekirse, benim size tavsiyem fiyat belirleme konusunda esnek olun, ama kendinizi ezdirmeyin. Hele uzmanlık alanınıza giren konularda çok düşük fiyatları kabul etmeyin. Tabi ki karnınızı doyurmak zorunda değilseniz....Eğer yemek için bile paranız kalmazsa o zaman duruma gore davranın derim ben.

[Edited at 2014-09-08 13:49 GMT]


 

Kenan Oruç
Turkey
Russian to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Haklısınız ama... Sep 9, 2014

Fiyat konusunda haklısınız ama bir de piyasa koşullarını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Sitede verilen kelime başına 11-15 cent gibi rakamlar tamamen hayal. O rakamlara iş yapabilsek zaten ihya olmuştuk. En başta eğer tercüme bürosuyla çalışıyorsanız bu fiyatı size vermeleri için müşteriden bunun en az iki katını almaları lazım ki kimse bu fiyata büroya iş vermek istemiyor. Türkiye Tercümanlar Federasyonu bir fiyat listesi yayınlamış. http://www.turcef.org/fiyat.html .. İncelerseniz fiyatlar çok iyi ama ben bürolara gittiğimde bu fiyatları müşteriye söyleyemediklerine şahit oluyorum. Korkutup kaçırmak istemiyoruz diyorlar. İşin kısaca özeti şu ki Türkiye'de Rusça tercüme fiyatları freelance tercümen için 1000 karakter için 10 TL civarıdır. Kırgızca için ise 18-20 TL civarı. Daha yüksek vereni henüz göremedim.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Rusça tercüme fiyatları

Advanced searchSDL MultiTerm 2019
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2019 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2019 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »
WordFinder Unlimited
For clarity and excellence

WordFinder is the leading dictionary service that gives you the words you want anywhere, anytime. Access 260+ dictionaries from the world's leading dictionary publishers in virtually any device. Find the right word anywhere, anytime - online or offline.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search