Hangi konularda yazal─▒m?
Thread poster: Nizamettin Yigit

Nizamettin Yigit  Identity Verified
Turkey
Local time: 02:50
Dutch to Turkish
+ ...
Dec 4, 2004

Merhabalar,

Forumlarda zaman zaman degisik konular tartisiliyor. Bazan sutliman olan ortamda aniden kasirgalar kopabiliyor veya bazan da Robespier'in giyotini, veya Demokles'in kilici ifadeleriyle kendini bulan geri donusu olmayan sonlari gorebiliyoruz.

Darwin'in evrimi biyoloji yapidaki degisim yerine sosyal yapidaki degisimdir diye anlatmis olsaydi fevkalade kabul gorecekti. Zira insan daima yasadigi veya yasamasi mumkun olan sorunlara karsi bilim ve bilgisini akilalmaz bir sekilde degistirerek, artirarak sosyal olarak evrilmekte. Bu degisim surecinin belirgin urunlerinden birisi de her alanda kurallarla, hukuk ile, listeyle, metodlarla, protokollerle bezenmis bir insan hayati. Biz bunun adina modern insan hayati diyoruz.

Benim tavsiyem, nelerin tartisilabilecegi onceden listelensin, sonra "proz.com" un kural silsilesi icine yerlestirilsin, sonra da yoruma luzum kalmaksizin insanlardan sadece topic secimi yoluyla yazi post etmeleri istensin. Mekanik bir yapi olsa da, bireysel farkliliklarin genele olumlu veya olumsuz yansitilmasina bir nebze de olsa engel olcagi icin kullanilabilir bir metod.

Aksi halde "translation related" ifadesini her birimiz farkli algiliyor ve bu algilama farkindan dolayi iletisim ortaminda ister istemez gerginlik yasaniyor.

Neleri tartisalim, "off topic" olarak da yazisacak olsak hangi konulari "off topic" oldugu icin reddedip, hangi konulari "off topic" oldugu halde kabul edecegimize nasil karar verecegiz?

Bu konuda diger proz.com uyelerimizin dusuncelerini de merak ediyorum.

Saglicakla kaliniz.

Nizamettin Yigit

[Subject edited by staff or moderator 2004-12-14 10:25]

Baybars Araz  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
dola┼čan maillere ve silinen mesajlara/konu ba┼čl─▒klar─▒na istinaden... Dec 4, 2004

Kimseyi su├žlamak, taraf olmak istemiyorum ama silinen konu ba┼čl─▒klar─▒ var. Hem de i├žeri─činde kimseye hakaret edilmedi─či halde (Murat Bey'e ait olan ge├žen haftai├ži silinmi┼č bir mesaj─▒ silinmeden ├Ânce g├Ârme ┼čans─▒m oldu─ču i├žin o mesaj hakk─▒nda konu┼čuyorum)... Ayr─▒ca foruma eri┼čimi bir ki┼či taraf─▒ndan yasaklanm─▒┼č ┼čah─▒slar da var... Silinen mesajlar/konu ba┼čl─▒klar─▒ ve forumdan yasaklanan ki┼čiler hakk─▒nda hakl─▒ sebepler burada belirtilmezse durumu daha ├╝st mercilere ┼čikayet ederek konu hakk─▒nda onlar─▒n bu silme eylemini ger├žekle┼čtirenlerden sebeplerini ├Â─črenmelerini isteyece─čim...

Serkan Do─čan  Identity Verified
Turkey
Turkish to English
+ ...
Bu mudur abi? Dec 4, 2004

─░nsan kendini bu t├╝r bir durumda 'b├Âyle mi olacakt─▒' kli┼česini telaffuz etmekten al─▒koyam─▒yor ger├žekten. Onca iyi niyetli, insafl─▒ ve i├žten ├žabalar─▒m─▒zdan sonra, adeta bir tahkir edenler, edilenler ve ortada kalanlar sava┼č─▒m─▒na d├Ânen i├žinde bulundu─čumuz bu hadise ├žo─ču sevecen proz dostlar─▒n─▒ derinden yaralam─▒┼č ve ├╝zm├╝┼čt├╝r. K├Ât├╝c├╝l yorumlar─▒ bir kenara b─▒rak─▒p, sitenin samimiyet ├žizgisi ├žer├ževesinde yeniden bir b├╝t├╝n olma ├ža─čr─▒s─▒na kulak asan bilmem olur mu art─▒k, ama ben "bitaraf olan berteraf olur" meseline ra─čmen, halen taraflara bir demet zeytin dal─▒ uzat─▒lmas─▒ndan yanay─▒m. Bu kapal─▒ ve bunalt─▒c─▒ Cumartesi ak┼čam├╝st├╝s├╝nden hepinize umut dolu yar─▒nlar dileklerimle sayg─▒lar sunuyorum..

Nilg├╝n Bayram  Identity Verified
Turkey
Member (2005)
English to Turkish
+ ...
Yasaklar Cennetinde ! Dec 4, 2004

Yazmay─▒n efendim, hi├žbir konuda yazmay─▒n. Oturun oturdu─čunuz yerde efendi gibi. Fikirmi┼č, tart─▒┼čmaym─▒┼č, tehlikeli ┼čeyler bunlar! C─▒ssssss.

Uzun zamand─▒r T├╝rk├že forumlara u─čram─▒yordum. Konuyla ilgisi olmayan tart─▒┼čmalardan bunalm─▒┼čt─▒m. ┼×eytana uydum ve son g├╝nlerde birka├ž forumda yaz─▒lanlar─▒ okumaya, takip etmeye ba┼člad─▒m. ┼×eytana uymamak gerekirmi┼č, yine can─▒m s─▒k─▒ld─▒, yine tad─▒m ka├žt─▒.

┼×imdi de baz─▒ yaz─▒lar─▒n silindi─čini, baz─▒ arkada┼člar─▒m─▒za da yasak geldi─čini ├Â─črenerek iyice moralim bozuldu. Silinen yaz─▒lar─▒ okumam─▒┼čt─▒m ama yasak gelen arkada┼člar─▒n yaz─▒lar─▒nda yasa─č─▒ hakl─▒ g├Âsterecek hi├žbir unsur g├Ârm├╝yorum. Akl─▒ma tek bir neden geliyor, buna da inanmak istemiyorum.

Proz.com camias─▒n─▒n bir ├╝yesi olarak silinen yaz─▒lar─▒n neden silindi─čine ve foruma girmesi yasaklanan arkada┼člara neden yasak getirildi─čine ili┼čkin hakl─▒ ve somut nedenlerin (tabii varsa?)├Ârneklerle a├ž─▒klanmas─▒n─▒ talep ediyorum.

Nilg├╝n Bayram

Umit Altug  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
Ortada ├ž├Âz├╝mlenmeyecek bir sorun yok Dec 4, 2004

Bu konunun yak─▒nda herkes├že kabul edilebilir bir ├ž├Âz├╝me kavu┼čturulaca─č─▒na inan─▒yorum. Bu kadar ├žok say─▒da insan─▒n etkile┼čimde oldu─ču bir sitede baz─▒ yanl─▒┼č anlamalar, anla┼čmazl─▒klar veya hatal─▒ uygulamalar olmas─▒ ka├ž─▒n─▒lmaz. Bu konuda g├Âr├╝┼č a├ž─▒klanmas─▒n─▒ k─▒s─▒tlamak veya bu ba┼čl─▒─č─▒ kapatmak istemedim. Yaln─▒z, b├╝t├╝n arkada┼člardan ricam acele sonu├žlara varmamalar─▒ ve daha serinkanl─▒ bir yakla┼č─▒m i├žin biraz beklemeleri. Bu tip sorunlar gelip ge├žicidir ve hallolacakt─▒r.

Balaban Cerit  Identity Verified
Turkey
Member (2004)
English to Turkish
+ ...
yaz─▒┼čmalar─▒n kurallara uygun ve dost├ža olmamas─▒ i├žin neden yok Dec 4, 2004

Bu sayfalarda, ayn─▒ anda hem forum kurallar─▒na uygun, hem dost├ža, hem de ├ževirmenlerin profesyonel ihtiya├žlar─▒n─▒ destekler do─črultuda yaz─▒┼čmalar yapamamak i├žin bir neden g├Ârm├╝yorum. Ge├žmi┼čte ne ya┼čanm─▒┼č olursa olsun, forum moderat├Âr├╝ ├ťmit Bey'in dedi─či gibi, "├ž├Âz├╝mlenmeyecek bir sorun olmad─▒─č─▒n─▒" d├╝┼č├╝n├╝yorum ama ili┼čkileri olumsuz etkileyen mevcut gerginli─čin a┼č─▒lmas─▒nda, y├╝z y├╝ze g├Âr├╝┼čmelerin de yararl─▒ olaca─č─▒ y├Ân├╝ndeki g├Âr├╝┼č├╝m├╝ tekrarl─▒yorum. Bunun i├žin beklemek gerekiyorsa, tabii ki de beklenir; ancak bir vadede, baz─▒ i┼čleyi┼č kurallar─▒n─▒ aran─▒za yeni kat─▒lan ├╝yelere de a├ž─▒klarsan─▒z, sevinirim.

L├╝tfen meseleye benim gibi aran─▒za yeni kat─▒lanlar a├ž─▒s─▒ndan bakmaya ├žal─▒┼č─▒n; aylard─▒r b├╝t├╝n mesajlar─▒n─▒z─▒ dikkatle okuyup, ge├žmi┼čte neler olup bitti─čini anlamaya, sorunlar─▒n nereden kaynakland─▒─č─▒n─▒ ├ž├Âzmeye ├žal─▒┼č─▒yorum. Hen├╝z tam ba┼čar─▒l─▒ olamasam da, bunun i├žin ciddi ├Âl├ž├╝de vakit harc─▒yorum. Herhangi bir ate┼če k├Âr├╝kle gitmemek i├žin, emin olmad─▒k├ža bir┼čey yazm─▒yorum. Yap─▒c─▒ bir katk─▒ getiremeyece─čimi d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m konularda, bo┼č yere bir ┼čey yazm─▒yorum. Ama i┼čler ├Âyle bir noktaya geldi ki, bir okudu─čum mesaj─▒, bir daha g├Âremez oldum; d├╝n ak┼čam, Sel├žuk Aky├╝z'├╝n gayet sakin ve nazik bir ├╝slupta yazd─▒─č─▒ bir mesaj─▒n─▒ okudum; k─▒saca "olaylar─▒n geli┼čmesini tam olarak takip edemedi─čim ve anlayamad─▒─č─▒m i├žin ┼ču iyi yapt─▒, ┼ču k├Ât├╝ yapt─▒ diyemiyorum..." "...ne olup bitti─čini sahiden anlayam─▒yorum..." "...Platinum ├╝yelerden baz─▒lar─▒n─▒n moderat├Ârler olarak foruma destek vermelerini istiyor ve bekliyorum." gibi ┼čeyler yazm─▒┼čt─▒. Sonra bu mesaj da yokoldu; nedenini anlamad─▒m, kimse de bu konuda bir a├ž─▒klama yapmad─▒. Elbetteki forum alanlar─▒nda "asayi┼čin sa─članmas─▒" ve "yaz─▒┼čmalar─▒n anlam b├╝t├╝nl├╝─č├╝n├╝ korumas─▒" i├žin ├Ânlemler olacak ama bu t├╝r ├Ânlemlerin a├ž─▒kca belirlenmi┼č kurallar─▒ olsa gerekir. E─čer ├╝yelerden forumlara kat─▒lmalar─▒ bekleniyorsa, bu kurallar─▒n a├ž─▒kca ortaya konulmas─▒nda, hangi ├╝yenin ne zaman uyar─▒laca─č─▒n─▒n, mesaj─▒n─▒n ne durumda silinece─činin bilinmesinde yarar var. Aksi halde forumlar─▒ takip etmenin, mesaj yazman─▒n bir anlam─▒ kalm─▒yor.

Herkese kolay gelsin.

sevinc altincekic  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
ne bileyim... Dec 4, 2004

Almanca benim di─čer bir dilim oldu─ču i├žin, ┼ču Almanca foruma bir bakay─▒m dedim konular ne....

eften p├╝ften, kesinlikle herhangi bir bi├žimde ne desem de yanl─▒┼č anla┼č─▒lmasam ikilemini yaratmayacak konular... hatta off-topic'lere de bakt─▒m orada da ├Âyle.

Yok ayol, biz Akdeniz insan─▒y─▒z, biz T├╝rk├╝z derken.... susmam gerekti─čini hat─▒rlad─▒m.

Ba┼čtan al─▒yorum...

eften p├╝ften konular l├╝tfen:

1. hava bug├╝n ya─č─▒┼čl─▒yd─▒... (off-topic)
2. hava bug├╝n g├╝ne┼čliydi... (off-topic)
3. hava yar─▒n da ya─č─▒┼čl─▒ olacakm─▒┼č... (off-topic)
4. hava yar─▒n da g├╝ne┼čli olacakm─▒┼č... (off-topic)
5. bizim semte do─čalgaz geldi... (off-topic)
6. T├╝rk├že'de de/da ne zaman ayr─▒ ne zaman biti┼čik yaz─▒l─▒r? (off-topic de─čil)
7. T├╝rk├že'de ya da m─▒ yada m─▒? (yok bu olmaz, burada da anla┼čmazl─▒k ├ž─▒km─▒┼čt─▒)
8. Madde 7'de anla┼čmazl─▒k ├ž─▒kt─▒ysa, Madde 6'da da ├ž─▒kar... o y├╝zden Maddeler 6 ve 7'yi iptal ediyorum
6. do─čalgaz geldi ama hen├╝z ba─članmad─▒ (off-topic)
7. do─čalgaz ba─član─▒rsa iyi ve ucuz ─▒s─▒n─▒l─▒yormu┼č (off-topic)
8. do─čalgazla ilgili an─▒lar─▒n─▒z (off-topic)

......

d├╝┼č├╝nd├╝m de yukar─▒daki maddelerin hepsini iptal ediyorum. anla┼čmazl─▒k ├ž─▒kma tehlikesi ├žok y├╝ksek konular bunlar, ├ž├╝nk├╝ b├╝t├╝n konu┼čmalar havalar nas─▒l sorusuyla ba┼člar, ya biri yan─▒t verirse!!

Ha buldum...

1. ve son madde:

ne???? o da m─▒ olmaz? hay allah....

Nizamettin Yigit  Identity Verified
Turkey
Dutch to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Y├╝z Y├╝ze G├Âr├╝┼čmeler Dec 4, 2004

Ben thread basligina sadik kalmak istedigim icin kisa yazacagim. Yazismalardaki sukunet ve guzellik yaninda, Balaban Cerit'in "fellow translator" ile tanismak fikri guzel. Kesinlikle boyle bir gorusme aslinda uzun uzun gunler veya basliklar dolusu yazismayla kazanilacak entellektuel birikimden daha fazlasini sadece bir aksam yemeginde degistokus etmenizi mumkun kiliyor.

Aslinda proz.com icin de yeni bir sey degil. Community basligi altindaki Powwows secenegi proz uyelerinin aralarindaki iletisimi guclendirmek, uyelerin Verified olmasini saglamak vs gibi pek cok alanda faydasi gorulebilecek bir uygulama.

Henuz boyle organize bir tanisma gorusmesine katilamadim. Ancak sadece bir proz uyesi, platinum uye, ile tanisma ve yuzyuze gorusme firsati buldum.

Bu tanismadan duydugum memnuniyeti, iletisimde meydana gelecek sorunlari asmada bu tanisma / gorusmenin faydasini bir cumle ile anlatmak mumkun degil.

Dune kadar dijital bir kimlik olarak gordugunu bir sahis, birden bir arkadas, bir dost olabiliyor. Yaza Turkiye'ye geldigimde Ankaradakilerle bir powwow duzenlemeye ne dersiniz?

Saglicakla
Nizamettin Yigit

[Subject edited by staff or moderator 2004-12-14 10:26]

├ľzden Ar─▒kan  Identity Verified
Germany
Local time: 00:50
Member
English to Turkish
+ ...
Hangi konularda yazal─▒m? Dec 11, 2004

Merhaba Nizamettin Bey,

├ľncelikle, s├Âz├╝n├╝ etti─činiz g├Âr├╝┼čmenin kar┼č─▒ tarafta da b├╝y├╝k bir mutluluk yaratt─▒─č─▒n─▒ ve tekrar─▒n─▒n beklendi─čini bilmenizi isterim. Tekrar─▒ derken, iadesinden bahsediyorum, yanl─▒┼č anlamay─▒nicon_smile.gif

Hangi konular sorusunun cevab─▒ bu sayfada yeterli netlikte ifade edilmi┼č zaten. Ben sadece, yine ayn─▒ g├Âr├╝┼čmenin an─▒lar─▒ndan hareketle, Off-Topic kategorisinin d├Ârd├╝nc├╝ maddesine bilhassa sizin dikkatinizi ├žekmek istedim. Belki, ├Âzellikle sizin gibi bu i┼čin etnokreatif boyutuna ilgi duyan veya sayenizde duymaya ba┼člayacak olan ba┼čka arkada┼člar da vard─▒r ve leziz bir forumumuz oluricon_biggrin.gif

[Edited at 2004-12-11 03:06]

Umit Altug  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
Baz─▒ cevaplar (bunlar daha ├Ânce tart─▒┼č─▒ld─▒ m─▒?) Dec 13, 2004

Tekrar merhaba,

Eh, herhalde art─▒k hangi konular─▒ yazal─▒m sorusunun cevab─▒ belli olmu┼čtur. Daha do─črusu zaten belliydi. Merak edenler i├žin Forum Kurallar─▒ ve Scope burada yaz─▒l─▒. Ama, hakl─▒ olarak ┼č├╝pheye d├╝┼čenler oldu. Onun i├žin ┼čunlar─▒ a├ž─▒k├ža s├Âyleyelim:

1. Forum Kurallar─▒ ve Scopeta yaz─▒lanlara kimseye haber vermeden herhangi bir ekleme yap─▒lmam─▒┼čt─▒r ve kimse de kendi ba┼č─▒na bunu yapamaz.

2. Buras─▒, Prozun di─čer forumlar─▒ndan farkl─▒ kurallara ve yasaklara tabi ikinci s─▒n─▒f bir forum de─čildir.

┼×imdi de, izninizle, bu ba┼čl─▒kta yazan arkada┼člar─▒m─▒z─▒n belirtti─či baz─▒ noktalara tek tek cevap vermek istiyorum. (A┼ča─č─▒da, herkesin ad─▒n─▒ yazarken Say─▒n Filanca diye hitap etmiyorsam, bu k─▒sa olsun diyedir. Yoksa Forumun resmiyetinden ve ciddiyetinden taviz vermi┼č de─čiliz.)

Nizamettin Yi─čit Hangi konularda yazal─▒m?
G├Ârd├╝─č├╝n├╝z gibi, ├Ânceden belli ve hepimizin bildi─či kurallar i├žinde, ne istersek yazar─▒z. A┼ča─č─▒da Xolan─▒n bahsetti─či konuda yazacaklar─▒n─▒z─▒ ├Âzellikle bekliyorum. Ha, bir de mesaj─▒n─▒zda Robespierrein ad─▒ ge├žmi┼č, ama ┼čahsen hi├ž i┼čim olmaz. Benim g├Ânl├╝m hep Jacques Rouxdan yanad─▒r.

Baybars Araz silinen mesajlara/konu ba┼čl─▒klar─▒na istinaden
Forum eri┼čimi yasaklananlar konusu ├ž├Âz├╝ld├╝, di─čer mesajlarla ilgili olarak da a├ž─▒klama yapacak ve Forumu ┼č├Âyle bir elden ge├žirece─čiz. Yaln─▒z ┼ču ├╝st merci laf─▒n─▒n t├╝ylerimi diken diken etti─čini s├Âylemek zorunday─▒m. Tabii ki gerek duydu─čunuz her zaman site y├Ânetimine ba┼čvurabilirsiniz. Ama ├╝st merciler filan, yok kals─▒n.

Serkan Do─čan Bu mudur abi?
Bu de─čildir abi. Olmad─▒─č─▒ g├Âr├╝lm├╝┼čt├╝r, g├Âr├╝lecektir, gerekti─činde g├Âsterilecektir.

Nilg├╝n Bayram Yazmay─▒n efendim, hi├žbir konuda yazmay─▒n
Yok, yok, yazal─▒m. Siz gene ┼čeytana uymaya devam edin ve buraya s─▒k s─▒k u─čray─▒n.

├ťmit Altu─č Ortada ├ž├Âz├╝mlenmeyecek bir sorun yok
Size y├╝zde y├╝z kat─▒l─▒yor, takdir ve hayranl─▒─č─▒m─▒ bir kez daha ifade etmek istiyorum, efendim.
(Bu ayn─▒ zamanda moderat├Ârlerle nas─▒l konu┼čulmas─▒ gerekti─čine bir ├Ârnektir.)

Balaban Cerit yaz─▒┼čmalar─▒n kurallara uygun ve dost├ža olmamas─▒ i├žin neden yok
Y├╝z y├╝ze g├Âr├╝┼čmeler konusunda hakl─▒s─▒n─▒z. Bununla ilgili bir konu ba┼čl─▒─č─▒ da a├ž─▒ld─▒. Orada tekrar konu┼čuruz.

Sevin├ž Alt─▒n├žeki├ž ne bileyim
Bug├╝n hava ya─č─▒┼čl─▒yd─▒ konusu da tart─▒┼č─▒labilir elbet. Ne demek istiyorsunuz? Bol ya─č─▒┼čl─▒ bir ├╝lkede ya┼čayan ─░ngilizlere mi hakaret ediyorsunuz? Teess├╝f ederim.

Nizamettin Yi─čit Y├╝z Y├╝ze G├Âr├╝┼čmeler
Hem kilitlenen ba┼čl─▒k hem de bu ba┼čl─▒k sonunda bu konuya geldi, demek ki bir ihtiya├ž var. En k─▒sa zamanda y├╝z y├╝ze g├Âr├╝┼čmek dile─čiyle.

Sel├žuk Aky├╝z Silinen Mesaj
Sel├žuk Aky├╝z├╝n mesaj─▒n─▒n Forum kurallar─▒ gere─či silinmesi gerekiyordu. Kendisine yazarak durumu a├ž─▒klad─▒m, o da sorunlar─▒n ├ž├Âz├╝m├╝ i├žin elinden gelen yard─▒m─▒ yapaca─č─▒n─▒ s├Âyledi. G├Âsterdi─činiz anlay─▒┼č i├žin te┼čekk├╝rler.

Xola Hangi konularda yazal─▒m?
Bu daha ├Ânce cevapland─▒. Neden tekrar tekrar sorarak vaktimizi harc─▒yorsunuz? Hem o kedili ku┼člu lakayt resminiz i┼čgal etti─činiz makama yak─▒┼č─▒yor mu? L├╝tfen, en k─▒sa zamanda k─▒yafet y├Ânetmeli─čine uygun bir vesikal─▒k foto─čraf─▒n─▒z─▒ g├Ânderiniz. Zaten kedi, ku┼č filan zor olur burada. Destursuz ba─ča dalan olmas─▒n diye kap─▒ya bir pitbull ba─člamay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. O hayvanca─č─▒zlara da yaz─▒k olur sonra.

├ľzden Ar─▒kan  Identity Verified
Germany
Local time: 00:50
Member
English to Turkish
+ ...
Bu uygun olur mu acaba? Dec 13, 2004

Umit Altug wrote:
Xola Hangi konularda yazal─▒m?
Bu daha ├Ânce cevapland─▒. Neden tekrar tekrar sorarak vaktimizi harc─▒yorsunuz? Hem o kedili ku┼člu lakayt resminiz i┼čgal etti─činiz makama yak─▒┼č─▒yor mu? L├╝tfen, en k─▒sa zamanda k─▒yafet y├Ânetmeli─čine uygun bir vesikal─▒k foto─čraf─▒n─▒z─▒ g├Ânderiniz. Zaten kedi, ku┼č filan zor olur burada. Destursuz ba─ča dalan olmas─▒n diye kap─▒ya bir pitbull ba─člamay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. O hayvanca─č─▒zlara da yaz─▒k olur sonra.

[Edited at 2004-12-13 07:22]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Hangi konularda yazal─▒m?

Advanced search

SDL Trados Studio 2019 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2019 has evolved to bring translators a brand new experience. Designed with user experience at its core, Studio 2019 transforms how new users get up and running, helps experienced users make the most of the powerful features, ensures new

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search