Dizi çevirisi
Thread poster: amelie08

amelie08
Turkey
Local time: 16:56
Turkish to Spanish
+ ...
Aug 19, 2014

Merhaba benden bir Türk dizini İspanyolca'ya çevirmem istenendi. İstenenler arasında ilk önce Türkçe metinde videodakinden kaçan yerler var mı kontrol etmek, diğeri de çeviri işi cuma gününne kadar süre verdiler. Tüm işin karşılığıda 135 dolar size yaptığım iş karşılığında az değil mi?

 

betül asiye karpuzcu  Identity Verified
Local time: 16:56
Member (2012)
Turkish to English
+ ...
Dizi süresi nedir? Aug 19, 2014

Dizilerle pek aram yok ama bildiğim kadarıyla türk dizileri bazı hollywood işleri gibi 20-30 dakika değil 60-70 dakika filan sürelerde oluyor. bunun metin hali kaç kelime eder bilemedim. epey olmalı. sadece o metni çevireceğinizi bile düşünsek tr-->isp çok uygun bir ücret olan 0.05 centten hesaplayınca 2700 kelime çevirisine denk geliyor.icon_smile.gif tahminim çok daha fazla kelime vardır.
üstüne bir de kontrole zaman harcayacaksınız işi aldığınızda ne kadar eksik var bilme şansınız da yok --deşifre tarzı işleri bu yüzden pek sevmiyorum. inanılmaz düşük ücretlendirme sürpriz yumurta gibi iş...


 

amelie08
Turkey
Local time: 16:56
Turkish to Spanish
+ ...
TOPIC STARTER
dizi süresi 85 dk Aug 20, 2014

Elimdeki dökümanda 95 sayfa. Ben ilk defa yapıyorum bana videoki konuşmaları falan da izle takip et kaçan yer var mı demiş. Bir de bir program söylemiş, çok karışık anlamadım. Saniyelerini falan da mı yazcam ?

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Dizi çevirisi

Advanced searchPerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search