https://www.proz.com/forum/turkish/275390-kredi_karts%C4%B1z_online_%C3%B6deme_sistemi_var_m%C4%B1.html

Kredi kartsız online ödeme sistemi var mı?
Thread poster: NecdetB
NecdetB
NecdetB  Identity Verified
Türkiye
Local time: 05:25
German to Turkish
+ ...
Sep 27, 2014

Herkese merhaba,

Vadesiz banka hesabı ve bu hesaba bağlı bankamatik kartıyla, ancak kredi kartsız çalışan bir online ödeme sistemi var mı bildiğiniz?

Kredi kartı kullanmıyorum. Biraz araştırınca PayPal'ın kredi kartı şartı koştuğuna kanaat getirdim. Skrill sayfasında ise bu noktaya açıklık getirilmemiş. En yakın bilgi şöyle:

"Skrill müşterileri, bir Skrill banka hesabınaSkrill banka hesabına yapılan banka havalesi transferini hesaplarına yatırabilir."
"Kredi ve banka kartlarına para yatırma dünya genelinde kullanılabilir."
"Karta para yatırma işlemleri sabit bir kart numarası olan ve kart sahibi ile hesap sahibinin aynı kişi olduğu bir kredi veya banka kartıyla yapılmalıdır."
https://help.skrill.com/pkb_sc_article_FAQ?c=Consumer:Account_Verification&id=kA0D0000000Ci55&l=tr&t=s

"Banka veya kredi kartınızı kullanarak Skrill hesabınıza para yatırmak için..."
https://help.skrill.com/pkb_sc_article_FAQ?c=Consumer:Account_Verification&id=kA0D0000000Ci3d&l=tr&t=s

"Skrill banka hesabı"ndan ve buradaki karttan ne anlamam gerektiğini bilmiyorum. Ayrıca hep bahsedilen hesaplara/karta para yatırma üzerinde durmuş.

Yatırılacak parayı vadesiz banka hesabıma aktarmak, kırk yılda bir yanlışlık olursa da yanlış tutarı geri yatırmak tek istediğim. Online alış-veriş, varsa diğer nimetler eksik kalabilir, önemli değil.

Skrill ile bu mümkün mü? Sadece vadesiz hesapla, kredi kartsız ödeme alınabilen bir sistem biliyor musunuz?

İlgilenenlere peşinen teşekkür ederim.
Collapse

skaya
skaya  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Evet Sep 28, 2014

Her ikisini de kullanıyorum. Her ikisinde de vadesiz hesabınıza para çekebiliyorsunuz.

NecdetB
Türkiye
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Hesabınız hangi bankadan? Sep 29, 2014

Merhaba skaya,

Teşekkür ederim yanıtınız, teyidiniz için.

PayPal için düştüğüm yanılgıya bir daha düşmemek için, kestirmeden sorabilir miyim? Hesabınız hangi bankadan?

PayPal'da bir hesap açıp, Ziraat Bankası'na ait hesabımı bağladım. Teyitli olmak için kart tanımlama işleminde şu uyarıyı alıyorum: "Kartınızı çıkaran banka bu işlemi onaylamadı." Sonra da müşteri hizmetlerine yönlendiriyor. Sabahtan beri müşteri h
... See more
Merhaba skaya,

Teşekkür ederim yanıtınız, teyidiniz için.

PayPal için düştüğüm yanılgıya bir daha düşmemek için, kestirmeden sorabilir miyim? Hesabınız hangi bankadan?

PayPal'da bir hesap açıp, Ziraat Bankası'na ait hesabımı bağladım. Teyitli olmak için kart tanımlama işleminde şu uyarıyı alıyorum: "Kartınızı çıkaran banka bu işlemi onaylamadı." Sonra da müşteri hizmetlerine yönlendiriyor. Sabahtan beri müşteri hizmetlerine ulaşamıyorum, hep meşgul. Banka şubesine gittim, bir yetkili kredi kartsız kullanılamıyor diye bildiğini söyleyip ayrıntılar için müşteri hizmetlerine yönlendirdi. (Ulaştığımda onlar da şubeye geri yönlendirebilir. Bunu başkaları yaşamış.)

İnternette yanlış yönlendirici bir sürü bilgi var. Örneğin bir şikayet sitesinde Ziraat Bankası adına verilmiş olduğu belirtilen 2013 tarihli bir bilgi şöyle:

"Paypal internet sitesinden sadece kredi kartları eklenebilmekte olup, bankkartlar ile işlem yapılamamaktadır."
http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1651464/ziraat-bankasi-banka-karti-paypal-onaylama-sorunu

Banka kartı MasterCard'lı olsa da, belki Ziraat Bankası'nın hesabı PayPal ile uyumlu da olmayabilir, bilemiyorum. Hangi banka hesabını kullandığınızı sormam, bu nedenden.

Tekrar teşekkür ederim.
Collapse

skaya
skaya  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
2 banka Oct 1, 2014

Biri Vakıfbank olmak üzere 2 bankaya sorunsuz para çekiyorum. Hesabı direkt tanımlayabiliyorum. Atm kartı degil. Hesaba 1-2 tl küçük bir para çıkarıp miktarını soruyorlar. Böylece hesap onaylanmış oluyor.

Kredi kartım da var tanımlı. Bazı yurtdışı alışveriş sitelerinde paypal üzerinden bu kartla alışveriş yapabiliyorum.

NecdetB
Türkiye
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Artık önümüzdeki bankalara bakıcaz :) Oct 2, 2014

Teşekkür ederim. Olmazsa, ki olmadı, olmuyor, olacak gibi de görünmüyor, Vakıfbank'tan vadesiz bir hesapla deneyeceğim. Zira Ziraat Bankası'nın ilgili numarasından müşteri iletişim merkezine erişim günlerdir mümkün değil.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Kredi kartsız online ödeme sistemi var mı?

Translation news in Türkiye

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »