Yurt içi/dışı fiyatlama, kelime/karakter dönüşümü
Thread poster: Berke Kevser

Berke Kevser
Turkey
Local time: 12:54
English to Turkish
+ ...
Oct 18, 2014

Herkese Merhaba,

Bu sektöre yeni giriş yaptım. Yurt içinde bir çeviri firmasına verdiğiniz fiyat ile yurt dışına verdiğiniz fiyat arasında bir fark oluyor mu? Oluyorsa ne derece oluyor?

Bir de ücretlendirme yaparken şu formül uygun mudur?

Ör: Kelime fiyatı = 0,07 TL Bir Sayfa (200 kelime / 1000 karakter) = 14 TL
Kelime fiyatı = (0,07/2,2) USD Bir Sayfa (200 kelime / 1000 karakter) = (14/2,2) USD

Teşekkür ederim.


 

ATIL KAYHAN  Identity Verified
Turkey
Local time: 12:54
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Hosgeldiniz Oct 18, 2014

Sahsen ben fiyatimi yurt içi ve yurt disi diye ayirmiyorum. Haa, fiyatimi TL ve USD cinsinden veriyorum. Daha dogrusu yurt içinde TL fiyatimi veriyorum, yurt disi için ise USD fiyatimi veriyorum. Bu iki birimle verdigim fiyatlar hemen hemen birbirine esit. Yani birini elde etmek için digerini yaklasik döviz kuru ile çarpiyorum. Sanirim benim uykum geldi. Basit cümleleri kurarken bile zorlaniyorum. icon_smile.gif

 

Halil Ibrahim Tutuncuoglu "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh"
Turkey
Local time: 12:54
Turkish to English
+ ...
Serbest piyasa ekonomisi Oct 18, 2014

şartlarında fiyatınızı uygulayacaksınız. En çok kullandığım meyvelerden biri olan ve şu anda pazarda kilosu 2 TL'den satılan limonun tanesini bir ay önce 1 TL'den alıyordum. İnşallah anlatabildim. ( Dış piyasa fiyatlarını Türkiye'de bulmayı beklemeyinicon_wink.gif ) Ama her şartlarda altında iyi rekabet, insaf ve vicdan sınırlarını en azından kendinize saygı anlamında aşmayın derim.

[Edited at 2014-10-18 21:13 GMT]


 

Selcuk Akyuz  Identity Verified
Turkey
Local time: 12:54
Member (2006)
English to Turkish
+ ...
peanuts Oct 19, 2014

Sizin fiyatlarınız Türkiye için bile düşük ama yurtdışı söz konusu olduğunda tam "peanuts" denilecek cinsten. Piyasayı bilmiyorsunuz ama yabancı forumları araştırırsanız göreceksiniz ki 200 kelime için en az 25-30 USD almanız lazım. İşin acil olması, uzmanlık gerektirmesi, masa üstü yayıncılık programları veya başka özel programlar gerektirmesi durumunda çok daha fazlası.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Yurt içi/dışı fiyatlama, kelime/karakter dönüşümü

Advanced searchDéjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search