Diğer portallar hakkında
Thread poster: Aziz Kural

Aziz Kural  Identity Verified
Turkey
Local time: 02:51
Member (2012)
English to Turkish
+ ...
Feb 10, 2015

Merhaba,
Şüphesiz proz.com özellikle Türkçe için her dilden 1 numaralı portal. Diğer portallara da ücretli üye olan var mı? Faydaları nelerdir?
Moderatörler bir mahsur görmüyorsa bu konuyu açmak istiyorum. Saygılarımla,
Aziz


 

Emin Arı  Identity Verified
Turkey
Local time: 02:51
Member
English to Turkish
+ ...
diğer portallar Feb 11, 2015

Benim bildiğim birkaç portal var.

translationdirectory.com : işverenler söz birliği etmişçesine 0.05 euro /word üzerinden çeviri istiyorlar ya da site formatı böyle. şimdiye kadar buradan doğru dürüst iş alamadım. paralı üye olanlar da var ama buna değer mi bilmiyorum. şimdiye kadar sadece iki iş alabildim.

translatorbase.com: nadiren eng-tur, tur-eng çiftinde iş çıkıyor. zamanında paralı üye olmuştum ama yayınlanan çok az ilan nedeniyle paralı üyelikten vazgeçtim. site kendini yeniledi ama çok geç kaldı.

translatorscafe.com : kaliteli bir portal, ücretli üye olunabilir diye düşünüyorum ama çok da dağılmak istemediğim için buraya pek yoğunlaşamadım. üye olan arkadaşlar fikir verebilir sanırım.

başka bir sürü tırıvı portal var ama ücretli veya ücretsiz üye olunacak kadar rağbet görmüyorlar.

zaman içinde dikkatimi çeken bir şey de bir portalda yayınlanan ilanın başka portallarda da yayınlanıyor olması. bu tabi ki bir kural değil ama sık sık karşılaştığım bir şey.

[Değişiklik saati 2015-02-11 08:08 GMT]


 

betül asiye karpuzcu  Identity Verified
Local time: 02:51
Member (2012)
Turkish to English
+ ...
ben faydasını görmedim Feb 11, 2015

Önceden farklı sitelere paralı üyeliğim vardı. Bittikten sonra yenilemedim çünkü burası yetip artıyor, elimde iş varken (ki olmadığı pek olmuyor) buradaki ilanlara bile başvuramıyorum ki başka siteleri ne yapayımicon_smile.gif ayrıca 10 ilandan 8'i ortak çıkıyor diyebilirim.
Tartışmalar/networking/terminoloji vb. iş ilanı dışındaki konularda katkısı için düşünülebilir belki. O konuda da yine, burası yeter de artar kullanmayı bilene, diyeceğim. Üstelik sık kullandığınız yerde meslekten insanları/müşterileri/ genel eğilimleri takip etmeniz daha kolay oluyor. Ben ağırlıklı akademik/tıp çalışıyorum çeviri sitesinden çok bu alanlardaki siteleri/mevzuları takip ediyorum işin açığı.
Bir kısım müşterilerimin zaten hiçbir siteden, portaldan iş yaptırmışlığı yok öte yandan illa ulaşmak isteyen de her türlü ulaşıyor. Ben bu nedenle pek çok yere bölünüp hepsini takip etmeye uğraşmanın gereksiz olduğuna karar verip bu kararımı hayata geçirdim.


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Diğer portallar hakkında

Advanced searchWordFinder Unlimited
For clarity and excellence

WordFinder is the leading dictionary service that gives you the words you want anywhere, anytime. Access 260+ dictionaries from the world's leading dictionary publishers in virtually any device. Find the right word anywhere, anytime - online or offline.

More info »
PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search