Diğer portallar hakkında
Thread poster: Aziz Kural

Aziz Kural  Identity Verified
Turkey
Local time: 02:10
Member (2012)
English to Turkish
+ ...
Feb 10, 2015

Merhaba,
Şüphesiz proz.com özellikle Türkçe için her dilden 1 numaralı portal. Diğer portallara da ücretli üye olan var mı? Faydaları nelerdir?
Moderatörler bir mahsur görmüyorsa bu konuyu açmak istiyorum. Saygılarımla,
Aziz


Direct link Reply with quote
 

Emin Arı  Identity Verified
Turkey
Local time: 02:10
Member
English to Turkish
+ ...
diğer portallar Feb 11, 2015

Benim bildiğim birkaç portal var.

translationdirectory.com : işverenler söz birliği etmişçesine 0.05 euro /word üzerinden çeviri istiyorlar ya da site formatı böyle. şimdiye kadar buradan doğru dürüst iş alamadım. paralı üye olanlar da var ama buna değer mi bilmiyorum. şimdiye kadar sadece iki iş alabildim.

translatorbase.com: nadiren eng-tur, tur-eng çiftinde iş çıkıyor. zamanında paralı üye olmuştum ama yayınlanan çok az ilan nedeniyle paralı üyelikten vazgeçtim. site kendini yeniledi ama çok geç kaldı.

translatorscafe.com : kaliteli bir portal, ücretli üye olunabilir diye düşünüyorum ama çok da dağılmak istemediğim için buraya pek yoğunlaşamadım. üye olan arkadaşlar fikir verebilir sanırım.

başka bir sürü tırıvı portal var ama ücretli veya ücretsiz üye olunacak kadar rağbet görmüyorlar.

zaman içinde dikkatimi çeken bir şey de bir portalda yayınlanan ilanın başka portallarda da yayınlanıyor olması. bu tabi ki bir kural değil ama sık sık karşılaştığım bir şey.

[Değişiklik saati 2015-02-11 08:08 GMT]


Direct link Reply with quote
 

betül asiye karpuzcu  Identity Verified
Local time: 02:10
Member (2012)
Turkish to English
+ ...
ben faydasını görmedim Feb 11, 2015

Önceden farklı sitelere paralı üyeliğim vardı. Bittikten sonra yenilemedim çünkü burası yetip artıyor, elimde iş varken (ki olmadığı pek olmuyor) buradaki ilanlara bile başvuramıyorum ki başka siteleri ne yapayım ayrıca 10 ilandan 8'i ortak çıkıyor diyebilirim.
Tartışmalar/networking/terminoloji vb. iş ilanı dışındaki konularda katkısı için düşünülebilir belki. O konuda da yine, burası yeter de artar kullanmayı bilene, diyeceğim. Üstelik sık kullandığınız yerde meslekten insanları/müşterileri/ genel eğilimleri takip etmeniz daha kolay oluyor. Ben ağırlıklı akademik/tıp çalışıyorum çeviri sitesinden çok bu alanlardaki siteleri/mevzuları takip ediyorum işin açığı.
Bir kısım müşterilerimin zaten hiçbir siteden, portaldan iş yaptırmışlığı yok öte yandan illa ulaşmak isteyen de her türlü ulaşıyor. Ben bu nedenle pek çok yere bölünüp hepsini takip etmeye uğraşmanın gereksiz olduğuna karar verip bu kararımı hayata geçirdim.


Direct link Reply with quote
 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Diğer portallar hakkında

Advanced searchDéjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search