Pages in topic:   < [1 2 3 4 5] >
GlossPost ve ba┼čka terminoloji kaynaklar─▒
Thread poster: ├ľzden Ar─▒kan

Selcuk Akyuz  Identity Verified
Turkey
Local time: 20:02
Member (2006)
English to Turkish
+ ...
Dragomanos Jan 12, 2005

http://www.dragomanos.com adresini duydu─čunuzu umuyorum. Baz─▒ terc├╝man arkada┼člar─▒m─▒z burada ├žok g├╝zel ┼čeyler yap─▒yorlar. Bunlar aras─▒nda bir de s├Âzl├╝k ├žal─▒┼čmas─▒ var ki bana g├Âre yak─▒nda kimse zargan'─▒ kullanmayacak.

Dragomanos'tan ├ťmit ├ľzayd─▒n'la k─▒sa bir yaz─▒┼čmam oldu, kendisi ┼ču anda veri tabanlar─▒nda 45 bin civar─▒nda terim oldu─čunu ve ayda ortalama 3 bin yeni teri
... See more
http://www.dragomanos.com adresini duydu─čunuzu umuyorum. Baz─▒ terc├╝man arkada┼člar─▒m─▒z burada ├žok g├╝zel ┼čeyler yap─▒yorlar. Bunlar aras─▒nda bir de s├Âzl├╝k ├žal─▒┼čmas─▒ var ki bana g├Âre yak─▒nda kimse zargan'─▒ kullanmayacak.

Dragomanos'tan ├ťmit ├ľzayd─▒n'la k─▒sa bir yaz─▒┼čmam oldu, kendisi ┼ču anda veri tabanlar─▒nda 45 bin civar─▒nda terim oldu─čunu ve ayda ortalama 3 bin yeni terim eklediklerini s├Âyledi.

Bu s├Âzl├╝k ├žal─▒┼čmas─▒ "biriktirdikleri" terimleri payla┼čmak isteyen arkada┼člar i├žin belki de do─čru adrestir.

Dragomanos ├╝yelerinden baz─▒lar─▒ ProZ'a ├╝ye, belki kendileri bize daha ayd─▒nlat─▒c─▒ bilgiler verebilirler.

Dragomanos sadece bir alternatif tabii, Yahoo'da bu ama├žla yeni bir grup olu┼čturulabilir veya bizim turkceevirmececevirmece adl─▒ grubumuzun bir k├Â┼česinde bu i┼č devam ettirilebilir. Bu konuda Sevin├ž'in g├Âr├╝┼člerini almam─▒z laz─▒m tabii, ne de olsa grubun kurucusu, emektar─▒ o

Benim de payla┼čmak ve sizlerle beraber geli┼čtirmek istedi─čim 8,500 kelimelik bir Tr>─░ng ├žal─▒┼čmam var.
Collapse

sevinc altincekic  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
Elbette kullanabiliriz bizim grubu Jan 12, 2005

Selcuk Akyuz wrote:

sadece bir alternatif tabii, Yahoo'da bu ama├žla yeni bir grup olu┼čturulabilir veya bizim turkceevirmececevirmece adl─▒ grubumuzun bir k├Â┼česinde bu i┼č devam ettirilebilir. Bu konuda Sevin├ž'in g├Âr├╝┼člerini almam─▒z laz─▒m tabii, ne de olsa grubun kurucusu, emektar─▒ o

Benim de payla┼čmak ve sizlerle beraber geli┼čtirmek istedi─čim 8,500 kelimelik bir Tr>─░ng ├žal─▒┼čmam var.

Elbette bizim grubu kullanabiliriz. asl─▒nda benim de akl─▒mdan ge├žiyordu teklif etmek, Sel├žuk, sen ├Ânce davranm─▒┼čs─▒n. Benden izne de gerek yok zaten...

Yeni grup kurmak yerine buray─▒ kullanabiliriz, ne de olsa 59 ├╝yemiz var zaten. ├ťye olmayanlar da l├╝tfen kat─▒ls─▒n. Hatta yahoo groups'ta database var, ben onu ger├ži kullanmay─▒ bilmiyorum, nas─▒lsa bilen biri mutlaka vard─▒r. O i┼čimize yarayabilir. Bizde birikir, g├Âzden ge├žirilir, hatta bir de onaylar─▒z:) dragomanos'a da g├Ândeririz....

├ľzden Ar─▒kan  Identity Verified
Germany
Local time: 19:02
Member
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
G├Âr├╝len l├╝zum ├╝zerine... Jan 13, 2005

Balaban Cerit wrote:
Acaba bununla ilgili yaz─▒┼čmalar i├žin yeni bir forum alan─▒ a├žmak daha m─▒ iyi olur?

... ba┼čl─▒─č─▒ biraz daha kapsaml─▒ hale getirdim.

Ayr─▒ foruma gerek yok art─▒k, de─čil mi? Glosspost'u da, ba┼čka her t├╝rl├╝ kayna─č─▒ da burada tart─▒┼čabiliriz.

Nizamettin Yigit  Identity Verified
Turkey
Dutch to Turkish
+ ...
Veri Taban─▒ Jan 13, 2005

sevinc altincekic wrote:
Yeni grup kurmak yerine buray─▒ kullanabiliriz, ne de olsa 59 ├╝yemiz var zaten. ├ťye olmayanlar da l├╝tfen kat─▒ls─▒n. Hatta yahoo groups'ta database var, ben onu ger├ži kullanmay─▒ bilmiyorum, nas─▒lsa bilen biri mutlaka vard─▒r. O i┼čimize yarayabilir. Bizde birikir, g├Âzden ge├žirilir, hatta bir de onaylar─▒z:) dragomanos'a da g├Ândeririz....

yahoogroup'taki database'i denemeye calistim. Gorunen o ki 10 tane alana kadar alan sahibisiniz. Aslinda az bir sayi degil. Disaridan "import" da yapabiliyor. Dolayisiyla database'i kurarken
- kelime
- karsiligi
- nasil okundugu
- hangi dilden geldigi
- Ornek tumce

vs gibi 10 kriter belirlenip, dogrudan klasik bir sozluk calismasi gibi girilebilir.

Export zamani gelince de export edilip, kolayca bir baska database icerisine gecirilebilir...

Bence 10 alanin neler oldugunu belirleyip uc bes kelimeyle bir test yapmak laazim...!

Kolay gelsin

N. Yigit

[Subject edited by staff or moderator 2005-01-13 01:00]

Sel├žuk Budak  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
Heyhat Jan 13, 2005

Selcuk Akyuz wrote:
http://www.dragomanos.com adresini duydu─čunuzu umuyorum.

Ne zaman bir işe el atsam, birisi benden ├Ânce davranmış oluyor, ya da ben ge├ž kalıyorum!

Dragomanos'tan haberim yoktu. Adaşın yazısı ├╝zerine gidip bir bakınca, benim d├╝ş├╝nd├╝ğ├╝me yakın bir şey olduğunu anladım.

Temel d├╝ş├╝ncem şuydu: "İş d├╝nyası Bildir" t├╝r├╝nden yığma bir s├Âzl├╝k yerine, ├žok ├Âzelleşmiş, ├žok dallanmış bir s├Âzl├╝kler silsilesi daha yararlı olabilir.

├ľrneğin Kudoz'lardan hatırladığımız bir soruya 30 tane "iş d├╝nyası bildir" t├╝r├╝nden cevap, bazen yardımcı olmak yerine, kafa karıştırıcı da olabiliyor. Zargan'ı k├╝├ž├╝msediğim d├╝ş├╝n├╝lmesin, ben de zaman zaman kullanıyorum:
Tek bir nedenle: kolayıma geliyor. Sayfa karıştırmaktan daha kolay.

Hemen her konuda bilgisayarım ağzına kadar tıka basa "s├Âzl├╝k"lerle dolu. Hatta tek bir alanda birden fazla s├Âzl├╝k, ansiklopedi var. Ama buna rağmen, ben aradığım her şeyi hala internette arıyorum. ├ç├╝nk├╝ neyi nereye koymuşum, neyi nerede arayacağım, bilemiyorum. G├Ârd├╝k├že almış, bir yere atmışım.

Her seferinde internette aramak da zaman kaybı. Otomotiv yapıyorsanız, ayrı bir adrese, tekstil yapıyorsanız, başka bir adrese gideceksiniz, vs. Dolayısıyla d├╝ş├╝nd├╝m ki, olabildiğince ├žok spesifik alan tek bir adreste, tek ├žatı altında toplanabilirse ve buna rağmen spesifik olma ├Âzelliğini koruyabilirse, online ├žalışan insanlar a├žısından son derecede yararlı olabilir. Bunun sağlayacağı kolaylıkları bir d├╝ş├╝nsenize. Kapı kapı dolaşmak yerine, bir adrese gidiyorsunuz ve hemen her konuda s├Âzl├╝k buluyorsunuz.

Aylardır bunun hayaliyle yatıyorum diyebilirim. Fikir var, g├╝zel. Nasıl yapılacağını ├╝├ž aşağı beş yukarı biliyorum, tamam. Malzeme, kolay. Tek eksiğim zaman! Hatta, dışarıdan bazı s├Âzl├╝k├ž├╝lerle yazışmalarım, g├Âr├╝şmelerim var. Bir t├╝rl├╝ zaman bulup da sonu├žlandıramadığım.

Bir a├žıdan d├╝ş├╝n├╝nce, Dragomanos'un varlığı yeni bir girişime engel değil. Sonu├žta Zargan'a rağmen Dragomanos olabiliyorsa, Dragomanos'a karşılık xyz de olabilir.

Tek karar veremediğim konu, bunu kendi "freelancer" sitemde mi yapmam, yoksa kesenin ağzını a├žıp ayrı bir site mi ele almam gerektiği.

Turkey
Member (2006)
English to Turkish
+ ...
turkceevirmececevirmece Jan 13, 2005

turkceevirmececevirmece'de bir deneme yapt─▒m ben, 100 giri┼č yapt─▒m, gruba ├╝ye olanlar g├Âr├╝┼člerini bildirirlerse sevinirim.

[Edited at 2005-01-13 14:01]

Balaban Cerit  Identity Verified
Turkey
English to Turkish
+ ...
gayet g├╝zel g├Âr├╝n├╝yor Jan 13, 2005

Elinize sa─čl─▒k, g├╝zel bir temel gibi g├Âz├╝k├╝yor. Arama yap─▒labilmesi de ├žok g├╝zel. (┼×─▒mar─▒kl─▒k yap─▒p, aramalarda "wildcard" kullanabiliyor muyuz diye sormayaca─č─▒m.) Peki, bu veri taban─▒na ekleme yapma / not d├╝┼čme / (varsa) alternatif kullan─▒m belirtme usulleri neler olabilir? Bu konuda ne d├╝┼č├╝n├╝yorsunuz? (Usul derken, bir ├Ârnek vereyim: Veri taban─▒na bir ba┼čkas─▒n─▒n girdi─či bir ┼čeye ekleme yapmak isteyen olursa; bunu do─črudan yaps─▒n m─▒, yoksa kendi de─či┼čiklik ├Â... See more
Elinize sa─čl─▒k, g├╝zel bir temel gibi g├Âz├╝k├╝yor. Arama yap─▒labilmesi de ├žok g├╝zel. (┼×─▒mar─▒kl─▒k yap─▒p, aramalarda "wildcard" kullanabiliyor muyuz diye sormayaca─č─▒m.) Peki, bu veri taban─▒na ekleme yapma / not d├╝┼čme / (varsa) alternatif kullan─▒m belirtme usulleri neler olabilir? Bu konuda ne d├╝┼č├╝n├╝yorsunuz? (Usul derken, bir ├Ârnek vereyim: Veri taban─▒na bir ba┼čkas─▒n─▒n girdi─či bir ┼čeye ekleme yapmak isteyen olursa; bunu do─črudan yaps─▒n m─▒, yoksa kendi de─či┼čiklik ├Ânerilerini, ├Ânce, bir s├╝reli─čine "Notes" s├╝tununa m─▒ eklesin? vs...) Bunlar─▒ biraz konu┼čursak, ├Ân├╝m├╝zdeki g├╝nlerde notlar─▒m─▒ toparlay─▒p, bu veri taban─▒na giri┼č yapmaya ba┼člamak isterim.

Ger├ži bunu sormak icin erken ama ┼čunu da merak ediyorum; Yahoo'da bu veri tabanlar─▒n─▒n MB s─▒n─▒r─▒ ne ve bu s─▒n─▒r, bu t├╝r bir s├Âzl├╝k i├žin kabaca kac giri┼če kar┼č─▒l─▒k geliyor acaba?

[Edited at 2005-01-13 14:43]
Collapse

Turkey
Member (2006)
English to Turkish
+ ...
s├Âzl├╝k denemesi hakk─▒nda Jan 13, 2005

Balaban Cerit wrote:

Elinize sa─čl─▒k, g├╝zel bir temel gibi g├Âz├╝k├╝yor. Arama yap─▒labilmesi de ├žok g├╝zel. (┼×─▒mar─▒kl─▒k yap─▒p, aramalarda "wildcard" kullanabiliyor muyuz diye sormayaca─č─▒m.) Peki, bu veri taban─▒na ekleme yapma / not d├╝┼čme / (varsa) alternatif kullan─▒m belirtme usulleri neler olabilir? Bu konuda ne d├╝┼č├╝n├╝yorsunuz? (Usul derken, bir ├Ârnek vereyim: Veri taban─▒na bir ba┼čkas─▒n─▒n girdi─či bir ┼čeye ekleme yapmak isteyen olursa; bunu do─črudan yaps─▒n m─▒, yoksa kendi de─či┼čiklik ├Ânerilerini, ├Ânce, bir s├╝reli─čine "Notes" s├╝tununa m─▒ eklesin? vs...) Bunlar─▒ biraz konu┼čursak, ├Ân├╝m├╝zdeki g├╝nlerde notlar─▒m─▒ toparlay─▒p, bu veri taban─▒na giri┼č yapmaya ba┼člamak isterim.

Ger├ži bunu sormak icin erken ama ┼čunu da merak ediyorum; Yahoo'da bu veri tabanlar─▒n─▒n MB s─▒n─▒r─▒ ne ve bu s─▒n─▒r, bu t├╝r bir s├Âzl├╝k i├žin kabaca kac giri┼če kar┼č─▒l─▒k geliyor acaba?

[Edited at 2005-01-13 14:43]

Bunun yaln─▒zca bir deneme oldu─čunu ba┼čtan s├Âyleyeyim. ├çal─▒┼čmalar─▒m─▒z─▒ payla┼čaca─č─▒m─▒z alan─▒n turkceevirmececevirmece mi ba┼čka bir yer mi olaca─č─▒ hen├╝z kesin de─čil, bu konuda kat─▒l─▒mc─▒lar─▒n g├Âr├╝┼člerini bekliyoruz.

turkceevirmececevirmece oldu─ču takdirde ise farkl─▒ tablolar olu┼čturulabilir. Arama yap─▒labilmesi kesinlikle g├╝zel bir ┼čey Ayr─▒ca Printable Report se├žene─či ile s├Âzl├╝─č├╝ tek sayfa halinde g├Âr├╝nt├╝lemek de m├╝mk├╝n.

Ben "notes" k─▒sm─▒n─▒ s├Âzc├╝kle ilgili ek a├ž─▒klamalar, ek bilgiler i├žin d├╝┼č├╝nm├╝┼čt├╝m, "reviews" k─▒sm─▒ ise giri┼č yap─▒lan s├Âzc├╝kler hakk─▒nda yorum yap─▒labilmesi i├žin...

Tabloya yeni bir s├╝tun daha ekledim "creator" diye, b├Âylece terimleri kimin girdi─čini de g├Ârebilece─čiz.

Tekrarl─▒yorum, benimkisi yaln─▒zca bir ilk deneme, sizler de de─či┼čik tablolar olu┼čturursan─▒z hangisinin amac─▒m─▒za daha uygun oldu─čunu g├Ârebiliriz.

┼×imdi "Yahoo Groups Database Help"e bakt─▒m ve ├╝z├╝c├╝ bir haberim var:

Note: Each group can only have up to 10 tables. Each table can't exceed 1000 rows, or 10 columns.

Bu konuda "Yahoo Groups Customer Care"dan yard─▒m istedim. Umar─▒m bir ├ž├Âz├╝m bulurlar, aksi takdirde ba┼čka bir yol bulmam─▒z gerekecek.

[Edited at 2005-01-13 17:19]

English to Turkish
+ ...
Yahoo Jan 14, 2005

Ki┼čisel kan─▒mca, b├Âylesine bir ├žal─▒┼čmay─▒ bir yahoo grup veritaban─▒ ile y├╝r├╝tmek son derece zor ve y─▒─č─▒nla pratik sorunu var: veritaban─▒ s─▒n─▒rlamalar─▒, aray├╝z sorunu, i┼člevsellik ve s├Âzl├╝kten yararlanmak isteyenlerin gruba ├╝yelik zorunlulu─ču gibi.

E─čer ama├žlanan dar bir gruba y├Ânelik bir ├žal─▒┼čmaysa, yahoo i┼č g├Ârebilir. Ama ama├žlanan, g├╝nde y├╝zlerce ziyaret├ži alabilen, gerek kullan─▒c─▒ gerekse veritaban─▒ y├Ânetimi a├ž─▒s─▒ndan fonksiyonel olan bir
... See more
Ki┼čisel kan─▒mca, b├Âylesine bir ├žal─▒┼čmay─▒ bir yahoo grup veritaban─▒ ile y├╝r├╝tmek son derece zor ve y─▒─č─▒nla pratik sorunu var: veritaban─▒ s─▒n─▒rlamalar─▒, aray├╝z sorunu, i┼člevsellik ve s├Âzl├╝kten yararlanmak isteyenlerin gruba ├╝yelik zorunlulu─ču gibi.

E─čer ama├žlanan dar bir gruba y├Ânelik bir ├žal─▒┼čmaysa, yahoo i┼č g├Ârebilir. Ama ama├žlanan, g├╝nde y├╝zlerce ziyaret├ži alabilen, gerek kullan─▒c─▒ gerekse veritaban─▒ y├Ânetimi a├ž─▒s─▒ndan fonksiyonel olan bir proje ise, bunun geli┼čmi┼č veritaban─▒ ve sorgulama teknikleriyle yap─▒lmas─▒ gerekiyor.

Uzun zamand─▒r sa─č─▒ solu okuyorum. Online s├Âzl├╝k i├žin en uygunu, mysql gibi sa─člam bir veri altyap─▒s─▒ ve php gibi son zamanlar─▒n etkili ve ra─čbet g├Âren bir aray├╝z tasar─▒m─▒ gibi g├Âz├╝k├╝yor. Elimde bir iki ├Ârnek de var, ama yeterince h─▒zl─▒ ve etkili de─čil. Veri taban─▒ b├╝y├╝d├╝k├že hantalla┼čacak ┼čeyler. Daha etkili ve h─▒zl─▒ bir aray├╝z ve sorgulama kodu gerekiyor. Bu da san─▒r─▒m 1,000'lerle ifade edilen bir maliyetle olabilir.

Zargan, seslis├Âzl├╝k, Dragomanos: bunlar g├╝zel ba┼člang─▒├žlar. Devam─▒ da gelecektir. Bu konuda ki┼čisel h─▒rs─▒ ve imkan─▒ olanlar deneyecektir. Ne kadar ba┼čar─▒l─▒ olur, kestiremem, ancak bir tane de benden olacak. Bu t├╝r sitelerin ├žo─čalmas─▒, rekabeti de, kaliteyi de y├╝kseltecektir.

SB
Collapse

Feza Eruguz  Identity Verified
Turkey
English to Turkish
yahoo Jan 14, 2005

Merhabalar,

├Âncelikle elinize sa─čl─▒k Sel├žuk bey. Veritaban─▒na girdim ve birazc─▒k doland─▒m. Eski bir tester olarak s├Âzc├╝klerden ├Ânce kullan─▒m─▒ g├Ârebilmekti amac─▒m. ─░lk g├Âz├╝me ├žarpan, girilen terimi edit edemeyece─čimiz. Yani not, k─▒saltma vs gibi bir┼čey girmek istesek bunlar─▒ yapam─▒yoruz. B├Âyle bir gereklilik oldu─čunda sadece veritaban─▒ sahibi bu i┼čleri yapabilecek demektir ki bu da i┼č y├╝k├╝ olarak geri d├Ânecektir.

Bunun d─▒┼č─▒nda tabi, yaho
... See more
Merhabalar,

├Âncelikle elinize sa─čl─▒k Sel├žuk bey. Veritaban─▒na girdim ve birazc─▒k doland─▒m. Eski bir tester olarak s├Âzc├╝klerden ├Ânce kullan─▒m─▒ g├Ârebilmekti amac─▒m. ─░lk g├Âz├╝me ├žarpan, girilen terimi edit edemeyece─čimiz. Yani not, k─▒saltma vs gibi bir┼čey girmek istesek bunlar─▒ yapam─▒yoruz. B├Âyle bir gereklilik oldu─čunda sadece veritaban─▒ sahibi bu i┼čleri yapabilecek demektir ki bu da i┼č y├╝k├╝ olarak geri d├Ânecektir.

Bunun d─▒┼č─▒nda tabi, yahoo'ya ├╝ye olma zorunlulu─ču vs gibi sorunlardan zaten bahsedilmi┼č.

Akl─▒ma bir y├Ântem geliyor ancak uygulanabilirli─či nedir bilemiyorum. ├ťcretsiz bir web sitesinde bu uygulama devam ettirilebilir mi acaba? Proz Platinium ├╝yelerine web alan─▒ sa─čl─▒yordu. Bu y├Ântem denenebilir mi? ┼×ifreyle bu alana gri┼č yapma hakk─▒ tan─▒nsa, terimleri d├╝zenlemeye izin verilse (not girme vs gibi alanlara ├Ârne─čin). B├Âylece yoldan ge├žen birinin de giri┼či engellenmi┼č olabilir. Daha kontroll├╝ gidilebilir.
┼×u anda akl─▒ma gelenler bunlar, uygulanabilirli─čini ise bilemiyorum. Bir fikir...

[Edited at 2005-01-14 07:52]
Collapse

Turkey
Dutch to Turkish
+ ...
WEB veri-TABANLARI Jan 15, 2005

Son bir iki mesajda deginildigi icin moderatorun catik kasla lutfen thread'a uyunuz demesini de goze alarak web ortaminda veri tabanlarinda denyimli olan, bu veri tabanlarini PHP gibi telif haksiz ortamlarda isletip, bu PHP duzenlerini modifiye etmekte tecrubeli olaniniz var mi? Vyea boyle birini bileniniz var mi?

Basit bir veb sitesindeki PHP nuke, Mango ve Matrix gibi bir urunun bedava kismini yukleyip, sonra basit
... See more
Son bir iki mesajda deginildigi icin moderatorun catik kasla lutfen thread'a uyunuz demesini de goze alarak web ortaminda veri tabanlarinda denyimli olan, bu veri tabanlarini PHP gibi telif haksiz ortamlarda isletip, bu PHP duzenlerini modifiye etmekte tecrubeli olaniniz var mi? Vyea boyle birini bileniniz var mi?

Basit bir veb sitesindeki PHP nuke, Mango ve Matrix gibi bir urunun bedava kismini yukleyip, sonra basit sekilde isleyecek kadar modifiye etmenin bedelini merak ediyorum.
Cevap verene de veremiyene de tesekkurler.

Nizamettin Yigit

[Edited at 2005-01-15 13:27]
Collapse

English to Turkish
+ ...
php & mysql Jan 15, 2005

Nizamettin Yigit wrote:
PHP duzenlerini modifiye etmekte tecrubeli olaniniz var mi? Veya boyle birini bileniniz var mi?

┼×u s─▒ralar php ve mysql benim yeni tak─▒nt─▒m. Bo┼č zaman bulduk├ža kurcal─▒yorum. Ama hen├╝z iyi oldu─čum s├Âylenemez, daha yolun ba┼č─▒nday─▒m. Kendi d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m ┼čey i├žin profesyonel birisinden haber bekliyorum. Tam olarak ne istedi─čini yazabilirsen, haber al─▒nca sana da bildiririm.

SB

Serkan Do─čan  Identity Verified
Turkey
Turkish to English
+ ...
php & bayram Jan 19, 2005

San─▒r─▒m php konusunda ├žok kapsaml─▒ anlat─▒mlar yok nette. Ama ┼ču a┼ča─č─▒daki siteler i┼če yarayabilir. Bu vesileyle, t├╝m arkada┼člar─▒n bayram─▒n─▒ kutlar─▒m

www.programlama.com
www.uzmanweb.net
www.mutasyon.net
http://unophoenix.freelinuxhost.com/

Sel├žuk Budak wrote:

Nizamettin Yigit wrote:
PHP duzenlerini modifiye etmekte tecrubeli olaniniz var mi? Veya boyle birini bileniniz var mi?

┼×u s─▒ralar php ve mysql benim yeni tak─▒nt─▒m. Bo┼č zaman bulduk├ža kurcal─▒yorum. Ama hen├╝z iyi oldu─čum s├Âylenemez, daha yolun ba┼č─▒nday─▒m. Kendi d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m ┼čey i├žin profesyonel birisinden haber bekliyorum. Tam olarak ne istedi─čini yazabilirsen, haber al─▒nca sana da bildiririm.

SB

Turkey
Dutch to Turkish
+ ...
Bir s├Âzl├╝k sitesi Feb 23, 2005

Merhabalar,

├ço─čunuza yeni olmayabilir. Zaten tan─▒yor olabilirsiniz ancak ben bug├╝n g├Ârd├╝m.

http://www.bgsozluk.com/index.htm

G├Âr├╝nd├╝─č├╝ kadar─▒yla birden fazla s├Âzl├╝k ├žal─▒┼čmas─▒ da var. ne kadar ba┼čar─▒l─▒ veya kullan─▒┼čl─▒ bilmiyorum. Payla┼čay─▒m istedim.

Sa─čl─▒cakla

N. Yi─čit

├ľzden Ar─▒kan  Identity Verified
Germany
Local time: 19:02
Member
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Bana yeni ama... Feb 28, 2005

Nizamettin Yigit wrote:

Merhabalar,

├ço─čunuza yeni olmayabilir. Zaten tan─▒yor olabilirsiniz ancak ben bug├╝n g├Ârd├╝m.

http://www.bgsozluk.com/index.htm

G├Âr├╝nd├╝─č├╝ kadar─▒yla birden fazla s├Âzl├╝k ├žal─▒┼čmas─▒ da var. ne kadar ba┼čar─▒l─▒ veya kullan─▒┼čl─▒ bilmiyorum. Payla┼čay─▒m istedim.

Sa─čl─▒cakla

N. Yi─čit

...bir programm─▒┼č bu. Zipli dosyas─▒ 15,5 MB tutuyor. Anlad─▒─č─▒m kadar─▒yla ├Ânce program─▒ indirip sonra istedi─činiz s├Âzl├╝kleri i├žine y├╝kl├╝yorsunuz. Bir de cicili bicili karakterleri var (minik ku┼č, pofuduk ay─▒, Bill Gates falan), onlar da telaffuz rehberi [mi acaba?] Ger├ži s├Âzl├╝klerin kalitesi hakk─▒nda hen├╝z bir ┼čey s├Âyleyemeyece─čim, ┼ču anda h├ól├ó indirme devam ediyor ve ben de "bindik alamete, gidiyoruz k─▒yamete" modunday─▒m Yaln─▒z... bir s├╝re sonra "para ├Âdee" diye ba─č─▒r─▒p ├žal─▒┼čmaz olabilir mi bu acaba?

[Edited at 2005-02-28 10:23]

Pages in topic:   < [1 2 3 4 5] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

GlossPost ve ba┼čka terminoloji kaynaklar─▒

Advanced search

SDL Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within SDL Trados Studio

SDL Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
D├ęj├á Vu X3
Try it, Love it

Find out why D├ęj├á Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search