Son zamanlarda iş oranında düşüş yaşayanlar var mı?
Thread poster: Aziz Kural

Aziz Kural  Identity Verified
Turkey
Local time: 09:23
Member (2012)
English to Turkish
+ ...
Apr 29, 2015

Merhaba,
Son zamanlarda iş oranlarında düşüş yaşayanlar var mı? Varsa yorum yapabilirler mi?
Selam,
Aziz

Direct link Reply with quote

Halil Ibrahim Tutuncuoglu "Бёcäטsع Լîfe's cômplicåtعd eñøugh"
Turkey
Turkish to English
+ ...
Selamlar Aziz Bey Apr 29, 2015

Son on yıllık tecrübeme binaen, seçimlere bir ay kala firmalar genelde çekingen davranırlar ve işler düşer. Sonrasında ise korkunç bir patlama olur. Bu dönemi bol oksijenli yerlerde dinlenerek sonradan gelecek döneme hazırlanmakla geçirin derim. Saygılar.

[Edited at 2015-04-29 05:11 GMT]

ATIL KAYHAN  Identity Verified
Turkey
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Endeks Apr 29, 2015

Hepimizin iyi bildigi gibi "freelance" islerde gelen proje miktari aynen bir borsa endeksi gibi dalgalanmalar gösterir. Hiçbir zaman sabit olmaz. Üstelik bazilarimizin düsüs yasadigi bir dönemde bazilarimiz yükselme yasayabilir. Bu dogaldir. Mesela ben olagandan bir degisiklik algilamadim. Aslinda önemli olan dalgalanmalar degil, bu egrinin ortalamasinin gidisatidir. Yine borsa endeksi örnegindeki gibi. Eger bir düsüs yasiyorsaniz bence bu geçicidir.

Simdi belki bazilariniz sunu diyebilir: Atil, bize bilmedigimiz bir seylerden bahset.

Adnan Özdemir  Identity Verified
Turkey
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
Paskalya durgunluğu... Apr 29, 2015

Bu yıl "Paskalya tatili" durgunluğunu nisan ayının ilk 15 gününde hissettim.

Bana, 'en dengesiz 3 işkolunu' say deseler:

Birincilik madalyasını çevirmenliğe verirdim. Edindiğim izlenim bu yönde.

Devresel dalgalanmalar çok keskin bu işte. Herkesi etkilemez. Benim gibi gariban çevirmenleri etkiler anca)

[Edited at 2015-04-29 11:12 GMT]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Son zamanlarda iş oranında düşüş yaşayanlar var mı?

Advanced search

LSP.expert
You’re a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. It’s easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »
PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search