Skrill para çekme sorunu
Thread poster: ensarkaya

ensarkaya  Identity Verified
Local time: 08:04
English to Turkish
+ ...
Oct 5, 2016

Merhaba,

PayPal'ın Türkiye'deki işlemlerini durdurmasının ardından zorunlu olarak Skrill hesabı açtım. Yurtdışındaki bir müşteri tarafından hesabıma 2 aylık ödeme gönderildi. Fakat hesabımdaki parayı çekmek istediğimde şu uyarıyı aldım:

Kişisel bilgilerin doğrulanmasını gerektiren limite ulaşmış olduğunuzdan hesabınız, geçici olarak askıya alınmıştır. Kısıtlamayı kaldırabilmemiz için lütfen, email adresinize göndermiş olduğumuz talimatları takip edin.

Hesap doğrulaması için kimlik kartı, ehliyet vb. resmi bir belgeyi taratarak kendilerine göndermemi istiyorlar. Resmi bir belgemin örneğini yurtdışına göndermek hiç güvenli gelmiyor bana.

Skrill yurtiçindeki birine para göndermeyi de desteklemiyor. Ne yapabilirim? Çözüm önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.


 

Omer Dasbilek
Turkey
Local time: 08:04
Member (2013)
English to Turkish
+ ...
İstedikleri belgeleri gönderin Oct 5, 2016

Merhaba,

Ben de aynı sıkıntıyla karşılaşmıştım. Skrill'e güvenebilirsiniz, istedikleri belgeleri gönderin sonrasında bir sorun çıkmıyor. Belgeleri gönderdiğinizde limiti kaldırıyorlar. Sonrasında kolaylıkla bankanıza para transferini yapabiliyorsunuz.

İyi akşamlar,
Ömer


 

Giray Türkmen  Identity Verified
Turkey
Local time: 08:04
Member (2016)
English to Turkish
+ ...
Genel Uygulama Oct 5, 2016

Merhaba,

Skrill gibi internet üzerinden finansal işlemler gerçekleştirilen sitelerde regülasyon gereği KYC (Müşterini Tanı) ve AML (Kara Para Aklanmasını Önleme) politikaları uygulanmak zorundadır.

PayPal hesabı açalı epey oldu, eskiden istenmiyordu, şu an isteniyor mu, bilmiyorum. Ancak Skrill ve PayPal haricinde Neteller ve CashU gibi benzeri sitelerde de kullanıcıların belli bir sınır dâhilinde işlem yapma olanakları vardır. Bu sınıra ulaşıldığında kullanmaya devam edebilmeniz adına kimlik doğrulama için evrak talep ederler.

Skrill - eskiden MoneyBookers ismiyle çalışıyorlardı - bu konuda en tanınan ve en güvenilir firmalardandır. Diğer firmalar için herhangi bir şey söyleyemem ama Skrill bugün birçok ülkede online işlemler için sıkça kullanılıyor.


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Skrill para çekme sorunu

Advanced searchWordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
WordFinder Unlimited
For clarity and excellence

WordFinder is the leading dictionary service that gives you the words you want anywhere, anytime. Access 260+ dictionaries from the world's leading dictionary publishers in virtually any device. Find the right word anywhere, anytime - online or offline.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search