Skrill para çekme sorunu
Thread poster: ensarkaya

ensarkaya  Identity Verified
Local time: 12:21
English to Turkish
+ ...
Oct 5, 2016

Merhaba,

PayPal'ın Türkiye'deki işlemlerini durdurmasının ardından zorunlu olarak Skrill hesabı açtım. Yurtdışındaki bir müşteri tarafından hesabıma 2 aylık ödeme gönderildi. Fakat hesabımdaki parayı çekmek istediğimde şu uyarıyı aldım:

Kişisel bilgilerin doğrulanmasını gerektiren limite ulaşmış olduğunuzdan hesabınız, geçici olarak askıya alınmıştır. Kısıtlamayı kaldırabilmemiz için lütfen, email adresinize göndermiş olduğumuz talimatları takip edin.

Hesap doğrulaması için kimlik kartı, ehliyet vb. resmi bir belgeyi taratarak kendilerine göndermemi istiyorlar. Resmi bir belgemin örneğini yurtdışına göndermek hiç güvenli gelmiyor bana.

Skrill yurtiçindeki birine para göndermeyi de desteklemiyor. Ne yapabilirim? Çözüm önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.


 

Omer Dasbilek  Identity Verified
Turkey
Local time: 12:21
Member (2013)
English to Turkish
+ ...
İstedikleri belgeleri gönderin Oct 5, 2016

Merhaba,

Ben de aynı sıkıntıyla karşılaşmıştım. Skrill'e güvenebilirsiniz, istedikleri belgeleri gönderin sonrasında bir sorun çıkmıyor. Belgeleri gönderdiğinizde limiti kaldırıyorlar. Sonrasında kolaylıkla bankanıza para transferini yapabiliyorsunuz.

İyi akşamlar,
Ömer


 

Giray Türkmen  Identity Verified
Turkey
Local time: 12:21
Member (2016)
English to Turkish
+ ...
Genel Uygulama Oct 5, 2016

Merhaba,

Skrill gibi internet üzerinden finansal işlemler gerçekleştirilen sitelerde regülasyon gereği KYC (Müşterini Tanı) ve AML (Kara Para Aklanmasını Önleme) politikaları uygulanmak zorundadır.

PayPal hesabı açalı epey oldu, eskiden istenmiyordu, şu an isteniyor mu, bilmiyorum. Ancak Skrill ve PayPal haricinde Neteller ve CashU gibi benzeri sitelerde de kullanıcıların belli bir sınır dâhilinde işlem yapma olanakları vardır. Bu sınıra ulaşıldığında kullanmaya devam edebilmeniz adına kimlik doğrulama için evrak talep ederler.

Skrill - eskiden MoneyBookers ismiyle çalışıyorlardı - bu konuda en tanınan ve en güvenilir firmalardandır. Diğer firmalar için herhangi bir şey söyleyemem ama Skrill bugün birçok ülkede online işlemler için sıkça kullanılıyor.


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Skrill para çekme sorunu

Advanced searchCafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »
SDL MultiTerm 2019
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2019 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2019 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search