Plus Üyelik
Thread poster: Raffi Jamgocyan

Raffi Jamgocyan  Identity Verified
Turkey
Local time: 03:52
Member (2012)
English to Turkish
+ ...
Oct 24, 2016

Zannederim bu sorularımın cevabını, eğer bir bilgisi varsa Emin Bey verebilecektir.

Bu yeni iki kademeli üyelik sistemi ile beraber yerel ödeme seçeneği artık ortadan kalktı mı? En azından bir dönem için bu yeni Plus üyelik seçeneğini deneme niyetindeyim, ancak ödeme sayfasına gittiğimde yerel ödeme seçeneği mevcut olmadığı gibi yenilemelerin de kredi kartımdan otomatikman tahsil edileceği bilgisi veriliyor. Ben üyeliğimi zaten bu ay başında yenilemiştim ve bu yeni Plus üyeliğe geçmek için USD 55.00 tutarında bir fark ödemek durumu çıkıyor. Bu farkı da yerel kanaldan ödeme olanağı var mı acaba, ya da yakında bu olanağın hayata geçirilmesi planlanıyor mu?


 

Emin Arı  Identity Verified
Turkey
Local time: 03:52
Member
English to Turkish
+ ...
proz'a bir haller oluyor, ben de anlamadım Oct 24, 2016

Proz'un ne yapmaya çalıştığını inanın ben de anlayamıyorum. Yerel temsilci üzerinden üyelik yenilemeyi kaldırdılar, sadece yeni üyelik için yerel ödeme seçeneğinin açık olduğunu söylüyorlar ama bu seçenek işliyor mu bilmiyorum.

Anladığım kadarıyla proz yerel üyelik işini bitirmeye karar verdi. Ayrıca bu plus üyelik olayı da fazla ticari kokuyor. Plus üye herhangi bir sıralamada daha üstte görünecekmiş. Bu tıpkı eş/sevgili/partner bulma sitelerinin uyguladığı bir taktik. Parayı bastıran en üstte görünecek. Benim tam olarak anlayamadığım hangi üyelerin en üstte gösterileceği? Yani kudoz puanı aynı olan iki üyeden plus olanı mı üstte görünecek ya da kudoz puanı ne olursa olsun Plus üye en üstte mi görünecek? Plus üyelik avantajlarında bu açıkça belirtilmemiş.

Sıralamanın sadece kudoz puanları üzerinden yapılması ve başka bir kriterin dahil edilmemesi (örn. müşteri geri bildirimleri vs.) zaten epey tartışmalı bir konu; bir de bu Plus olayı eklenirse iş iyice nesnellikten uzaklaşacak gibi.

Tabi bir de araba hediye etmeleri de çok ilginç...

Proz.com'un gelirlerini artırma çabasını anlayışla karşılıyorum ama bu şekilde olaya bu şekilde çok ticari yaklaşmaları sitenin ciddiyetine ve profesyonelliğine gölge düşürüyor.

Proz, bir üyenin pro olması için deneme çevirisini bedava kontrol etmemi istiyor ama kendisi üyeyi bedava paralı üye yapmıyor.

Size naçizane tavsiyem biraz daha bekleyin. Belki yeni bir açılımda bulunabilirler.


 

Raffi Jamgocyan  Identity Verified
Turkey
Local time: 03:52
Member (2012)
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
15 Kasım Oct 24, 2016

Yanıtınız için çok teşekkürler Emin Bey. Plus üyelik için şu anki indirimli fiyatın 15 Kasıma kadar geçerli olduğu belirtilmiş. Dediğiniz gibi biraz daha bekleyeceğim ama 15 Kasımdan önce harekete geçmek gerekecek.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Plus Üyelik

Advanced searchTM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
SDL MultiTerm 2019
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2019 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2019 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search