Sdl Trados Studio 2017 almak isteyen var mı?
Thread poster: Murat Söker

Murat Söker  Identity Verified
Turkey
Local time: 18:54
Member (2016)
English to Turkish
+ ...
Dec 26, 2016

Merhaba,

SDL Trados Studio 2017 almayı düşünüyorum. Türkiye'deki fiyatları yurt dışına göre daha makul. Burada freelance plus alınırsa iki bilgisayara kurmak mümkün oluyor. Benim iki bilgisayara kurmaya ihtiyacım yok. 1 tane lisans istiyorum ve maliyeti bölüşmek istiyorum. Yetkili firmayı arayarak konuştum. İki kişi bir araya gelerek fiyatı bölüşebileceğimizi ve programın kurulmasında/kullanılmasında bir sorun olmayacağını söylediler.

Türkiye'deki SDL'nin ürünlerini satan yetkili firmanın web sitesinin linkini aşağıda gönderiyorum.

http://bestshop4techs.com/

Bu şekilde benim gibi bir ürünü almak isteyen varsa, benimle iletişime geçebilirler.

İndirim kampanyası bu hafta yani yıl sonunda bitecek. O yüzden bu hafta karar verilmesi gerekiyor.

Teşekkürler.

Direct link Reply with quote

Enes34  Identity Verified
Turkey
Turkish to English
+ ...
SDL Trados Studio 2017 Freelance lisansımı satıyorum. Sep 16

Şubat 2017 de aldığım SDL Trados Studio 2017 Freelance lisansımı SDL accountu ile birlikte satıyorum. 1000 TL dir.

İrtibat: enesyaprakdal@yahoo.com

Teşekkürler.

Selcuk Akyuz  Identity Verified
Turkey
Member (2006)
English to Turkish
+ ...
devretmek mümkün mü? Sep 16

2009 veya 2011 sürümüne kadar lisans devri mümkün değildi. SDL bu konuda değişiklik yapmamışsa lisansınızı satamaz/devredemezsiniz.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Sdl Trados Studio 2017 almak isteyen var mı?

Advanced search

LSP.expert
You’re a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. It’s easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »
Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search