Paramızı vermeyen yabancı büroları nasıl ifşa edebiliriz?
Thread poster: amelie08

amelie08
Turkey
Local time: 00:51
Turkish to Spanish
+ ...
Feb 15, 2017

Yabancı büroları özellikle. Linkedinde yayınlıyorum başka hangi sitelere (proz dışında koyabilirim? Çok büyük bir meblağ değildi ama başkaları bilsin çalışmasın istiyorum.

 

ATIL KAYHAN  Identity Verified
Turkey
Local time: 00:51
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
ProZ Feb 17, 2017

Konuyla ilgili site(ler)de yayinlanirsa bir ise yarar. Bunun için de ilgili siteye bir danismak gerekir. Örnegin, ProZ'a danismak gerekir. Yoksa, ilgisiz abc.com gibi bir site açip yayinlarsaniz hiç kimse bakmaz.

Geç ödeyenler çok oluyor ama hiç ödemeyen pek olmamasi gerekir. Eger siz Invoice'u ekleyip tekrar tekrar hatirlatmazsaniz bazilarinin umurunda bile olmuyor.


 

amelie08
Turkey
Local time: 00:51
Turkish to Spanish
+ ...
TOPIC STARTER
ödememi alamıyorum Mar 1, 2017

söz konusu şirketlerden ikisiyle çalıştıktan sonra prozdan çıkarıldığını gördüm. Şimd ben bunlardan nasıl paramı alacağım? Biri 35 euro diğeri 500 euro.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Paramızı vermeyen yabancı büroları nasıl ifşa edebiliriz?

Advanced searchmemoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »
PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search