Pages in topic:   [1 2 3 4 5] >
Biraraya gelmeler: Powwow / Ankara ve ─░stanbul
Thread poster: Mustafa Altinkaya

Mustafa Altinkaya
Local time: 10:28
English to Turkish
+ ...
Apr 29, 2005

Ba┼čka gruplar veya ├╝lkede ya┼čayanlar─▒n zaman zaman biraraya gelip hem sosyal faaliyet hem bilgi al─▒┼čveri┼činde bulunuyorlar. Bizler aras─▒nda bu t├╝rden faaliyet ┼čimdilik g├Âremedim. Bu t├╝rden faaliyetler oluyor mu?

[Subject edited by staff or moderator 2005-05-02 15:23]

├ľzden Ar─▒kan  Identity Verified
Germany
Local time: 09:28
Member
English to Turkish
+ ...
Eh hadi art─▒k Apr 29, 2005

Merhaba Mustafa Bey, foruma ho┼čgeldiniz. Bu konuyu a├žt─▒─č─▒n─▒z i├žin size ├žok te┼čekk├╝r ederim.

S├Âz├╝n├╝ etti─činiz toplant─▒lara powwow deniyor biliyorsunuz. T├╝rkiye'de son powwow Kas─▒m 2002'de yap─▒lm─▒┼č. Arkada┼člar─▒n ┼čans─▒na -ben o zamanlar Proz'da yoktum- l├╝ferlerin de harika oldu─ču bir seneye denk gelmi┼č ama, nedense tekrar─▒na erilemiyor. Birinin bu i┼če el atmas─▒ laz─▒m ger├žekten. Hadi ama art─▒k, ┼čimdi Proz'da, o ilk powwow'lar─▒n d├╝zenlendi─či zamana g├Âre ├žok daha fazla insan var, ├žok daha fazla hareket de var. Birileri ┼ču i┼či ├╝stlensin, hem Ankara hem ─░stanbul'da ayn─▒ anda birer powwow, ne dersiniz? Ben de buradan bir birahane powwow'u d├╝zenleyeyim hatta, olur da T├╝rkiye'dekileri ka├ž─▒r─▒rsak diyeicon_razz.gif

Platin ve VID olan herkes powwow d├╝zenleyebilir; kat─▒lanlar da VID'lenme f─▒rsat─▒ bulmu┼č olur. Bahar geliyor, ┼čimdi oralar ├žok g├╝zeldir, hadi bi gayret.

─░lgilenenler, yukar─▒daki men├╝den Community -> Powwows t─▒klayarak her t├╝rl├╝ bilgiye ula┼čabilir. Sa─čdan ├╝├ž├╝nc├╝ sekme, FAQ.

Sevgiler,
├ľzden

Sel├žuk Budak  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
Ankara i├žin nab─▒z Apr 30, 2005

Ankara'da May─▒s sonlar─▒na do─čru, bir hafta sonu havalar iyi olursa, bir k─▒r toplant─▒s─▒ fena olmaz. K─▒r toplant─▒s─▒ olmazsa, Ankara i├ži veya civar─▒nda bir yer ayarlanabilir.

Ankara'da ya┼č─▒yorum, ama evden pek ├ž─▒kmayan birisi olarak, nerede ne var bihaberim!

Toplant─▒ d├╝zenlemek ho┼č da, gidip orada tek ba┼č─▒na ya da ├žok az say─▒da ki┼čiyle kalakalmak, pek ho┼č olmayabilir. Bu nedenle, bu i┼če soyunacak babayi─čit babayi─čitlik g├Âstermeden ├Ânce, bir nab─▒z yoklama yerinde olur kan─▒s─▒nday─▒m.

Ankara'dakine kimler gelir?
1 +
SB

Selcuk Akyuz  Identity Verified
Turkey
Member (2006)
English to Turkish
+ ...
Ankara toplant─▒s─▒ May 1, 2005

Sel├žuk Budak wrote:
Ankara'dakine kimler gelir?
1 +
SB

Ben hemen listeye ad─▒m─▒ yazd─▒ray─▒m. Lakin organizasyon yapacak bir babayi─čit bulabilecek miyiz, bilmem. En k├Ât├╝ ihtimalle M├╝lkiyelilerin bah├žesinde bir bulu┼čma ayarlan─▒r.

tontoon
Turkey
Member (2005)
German to Turkish
+ ...
istanbulda olursa gelirim May 1, 2005

bu arada sormasi ayip VID nedir? Durmadan duyuyorum bir t├╝rl├╝ anlayamadim.

Nizamettin Yigit  Identity Verified
Turkey
Dutch to Turkish
+ ...
ID verified May 1, 2005

tontoon wrote:

bu arada sormasi ayip VID nedir? Durmadan duyuyorum bir t├╝rl├╝ anlayamadim.

Umit Altug  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
geliriz tabii May 1, 2005

Hem ─░stanbul hem Ankara i├žin beni hesaba katabilirsiniz. Ankara'da olursa da, en k├Ât├╝ ihtimale yani ta┼čra ┼čehir kul├╝b├╝ havas─▒ ta┼č─▒yan ve a┼č─▒r─▒ devletsel atmosferli m├╝lkiyeliler bah├žesine kadar inmeye gerek yok, ├žok daha iyi yerler bulunabilir.

VID konusunda ┼čurda bilgi var: http://www.proz.com/faq/qa

Senem Minta┼č
English to Turkish
+ ...
Beni de ekleyebilirsiniz. May 1, 2005

Ankara'da olur ise, gelmeyi ben de isterim. ├ťmit Bey'in g├Âr├╝┼člerine kat─▒l─▒yorum. M├╝lkiyeliler benim i├žin "ilk tercih" say─▒lmaz. Hava durumunu da g├Âz ├Ân├╝nde bulundurursak, Ku─čulu Park─▒n i├žindeki i┼čletmeye ne dersiniz?

Sevgiler,

Senem

tontoon
Turkey
Member (2005)
German to Turkish
+ ...
te┼čekk├╝rler nizamettin bey May 1, 2005

fakat vid olunca ne oluyor ya da vid nasil al─▒n─▒r?

[Subject edited by staff or moderator 2005-05-01 15:52]

English to Turkish
+ ...
Nas─▒l bir yer May 1, 2005

Toplant─▒ i├žin d├╝┼č├╝n├╝lecek yerin temel bir ┼čart─▒ kar┼č─▒lamas─▒ gerekti─čine inan─▒yorum: Bu yer, izolasyona ya da k├╝├ž├╝k grupla┼čmalara izin vermemeli.

├ľrne─čin, insanlar─▒n birer iki┼čer bir masaya oturup, grubun kalan─▒ndan izole olaca─č─▒ (ve ├Âyle kalaca─č─▒) bir yer uygun olmaz. ─░deal olan─▒, "ayakta kokteyl" gibi bir ┼čey. Ya da b├╝y├╝k├že bir toplant─▒ masas─▒.
"K─▒r toplant─▒s─▒" derken kastetti─čim buydu. K─▒r toplant─▒s─▒nda insanlar, ├Âzg├╝r ve hareketli olur. Bir iki ki┼čiyle kapanmak yerine, de─či┼čik insanlarla sohbetler m├╝mk├╝n olur. ├ľzg├╝r bir ak─▒┼č olaca─č─▒ i├žin de, kimse s─▒k─▒lmaz, daralmaz, kendini "cornered" hissetmez.

Mustafa Altinkaya
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
─░stanbul? May 1, 2005

Istanbul b├Âlgesinde bulunanlar kimler acaba?

[Subject edited by staff or moderator 2005-05-01 21:43]

├ľzden Ar─▒kan  Identity Verified
Germany
Local time: 09:28
Member
English to Turkish
+ ...
OT: VID May 1, 2005

tontoon soruyor:

fakat vid olunca ne oluyor ya da vid nasil al─▒n─▒yor?

• VID olunca site, sizin profil sayfan─▒z─▒n arkas─▒nda ger├žek bir kimlik bulundu─čuna kefil olmu┼č oluyor.
  • Baz─▒ i┼č ilanlar─▒nda ba┼čvuru i├žin VID ┼čart─▒ ko┼čuluyor.
  • VID'li ├╝yelerin forum mesajlar─▒ moderat├Âr├╝ beklemeden yay─▒nlan─▒yor. (Yani, Pazar g├╝nleri hep b├Âyle ge├žecekse, bir an ├Ânce hepinizin VID'lenmesi ├ťmit'i ve beni ├žok sevindirecektiricon_mad.gif)
  • ─░┼č ilan─▒ verecek olursan─▒z moderat├Âr beklememe durumu yine ge├žerli.
  • VID'lenmenin yollar─▒: Kredi kart─▒yla ├Âdeme yapmak (sitede kulland─▒─č─▒n─▒z isim ile kredi kart─▒ ├╝st├╝ndeki ismin ayn─▒ olmas─▒ ┼čart─▒yla) ve VID'leme yetkisi olan bir ├╝yeyle y├╝z y├╝ze gelmek (genellikle kimlik g├Âstermeniz gerekiyor, ama ileri teknolojiyle donanm─▒┼č bir VID'leyiciye denk gelirseniz buna gerek yok. Mesela ben, VID'leyici arkada┼č─▒n laptopundan Proz'a kendi kullan─▒c─▒ ad─▒mla giri┼č yaparak kimli─čimi kan─▒tlam─▒┼čt─▒m. Benim gibi mahlasl─▒ han─▒mlara -ve beylere- kolayl─▒k sa─člayan bir yol tabii.)
  • Kendisi VID'lenmi┼č olan herkes, Support Request vererek VID'leme yetkisi isteyebilir.
  • VID'lenmenize esas olan site ad─▒n─▒z─▒ de─či┼čtirirseniz VID'iniz kaybolur, bu durumda sizi VID'lemi┼č ki┼čiye bir daha ba┼čvurman─▒z ├Ânerilir.
  • Platin ├╝yelik sat─▒n almasan─▒z bile yine kredi kart─▒yla, $5 kar┼č─▒l─▒─č─▒nda VID'lenebiliyorsunuz

A├ž─▒klayabilece─čim ba┼čka bir ┼čey var m─▒?

[Edited at 2005-05-01 21:58]

Serkan Do─čan  Identity Verified
Turkey
Turkish to English
+ ...
hadi toplanal─▒m May 2, 2005

Sn. Xola bana powwow tertip etmeye giri┼čmemi teklif etmi┼čti. Oysa, ben 1 sene kadar ├Ânce gerekli prosed├╝rleri takip ederek powwow ├Âneri/ba┼čvurusunu yapm─▒┼čt─▒m bu sitede. Ama hi├žbir yan─▒t veya geli┼čme takip etmedi. Bundan ├Ânce yap─▒lan iki adet powwowun kat─▒l─▒mc─▒ ve i├žeri─činden az ├žok haberdar─▒m. Ayr─▒ca, ─░stanbul ve Ankaradaki ├žok say─▒da ├žok iyi terc├╝man─▒n prozun varl─▒─č─▒ndan habersiz olmas─▒na veya bir ┼čekilde cephe alm─▒┼č olmas─▒na ve kay─▒ts─▒z kalmas─▒na ├╝z├╝l├╝yorum. Belki d─▒┼članm─▒┼čl─▒ktan belki de─či┼čik nedenlerle kendilerini soyutlad─▒klar─▒ndan.. Ama olacaksa bir powwow, ben var─▒m. 29 May─▒sta Bo─čazi├žinin mezunlar g├╝n├╝ var, o g├╝zelim g├╝ney kampusta ve s─▒ms─▒cak g├╝ne┼čin alt─▒nda niye olmas─▒n...icon_smile.gif

Baybars Araz  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
─░stanbul i├žin May 2, 2005

Serkan Dogan wrote:

29 May─▒sta Bo─čazi├žinin mezunlar g├╝n├╝ var, o g├╝zelim g├╝ney kampusta ve s─▒ms─▒cak g├╝ne┼čin alt─▒nda niye olmas─▒n...icon_smile.gif

Bo─čazi├ži - ─░stanbul i├žin +1.. ama eski arkada┼člar─▒n nostaljisi, yeni mezunlar─▒n dayan─▒lmaz ├žekicili─či, ├žay─▒r ├žimenin taze kokusu... zor olur mesleki konular─▒ g├Âr├╝┼čmek orada benim i├žin be Serkanicon_smile.gif

English to Turkish
+ ...
Ankara i├žin yeterli say─▒ May 2, 2005

E─čer Ankaral─▒ arkada┼člar bu toplant─▒ i┼čini ciddi olarak d├╝┼č├╝n├╝yor ve herhangi bir nedenle buraya +1 demiyorlarsa, l├╝tfen bana bir mesaj ats─▒nlar.

Toplant─▒ i┼čini ├╝stlenmeyi tasarl─▒yorum, ama 3-5 ki┼čide kalacaksak, ├Âyle g├╝r├╝lt├╝l├╝ toplant─▒ ilanlar─▒na gerek yok. B├Âyle bir ┼čeye kalk─▒┼čmam da. Dileyen arkada┼č─▒m─▒z, buyurup evimde bir kahvemi i├žebilir. Memnuniyetle kabul ederim.

Pages in topic:   [1 2 3 4 5] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Biraraya gelmeler: Powwow / Ankara ve ─░stanbul

Advanced search

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
WordFinder Unlimited
For clarity and excellence

WordFinder is the leading dictionary service that gives you the words you want anywhere, anytime. Access 260+ dictionaries from the world's leading dictionary publishers in virtually any device. Find the right word anywhere, anytime - online or offline.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search