Yurtdışından ödemelerinizi nasıl alıyorsunuz?
Thread poster: amelie08

amelie08
Turkey
Local time: 22:28
Turkish to Spanish
+ ...
Oct 18, 2017

Benim direkt İŞ bank euro hesabıma yatırıyorlardı, kesintisi de oldukça fazla oluyor. Yeni müşterim payoneer aracılığıyla ödeyeceğini söyledi. Ne kadar güvenilir? Forumda yazılanları okudum kimi paramı alamadım falan demiş. Ne tavsiye edersiniz?

 

Haluk Erkan  Identity Verified
Turkey
Local time: 22:28
German to Turkish
+ ...
Link Oct 20, 2017

Aşağıdaki forum başlığında konu farklı yönleriyle ele alındı, umarım sizin de işinize yarar.

https://www.proz.com/forum/turkish/309923-bankaların_hesaba_gelen_dövizlerden_aldıkları_ücretler.html


 

ATIL KAYHAN  Identity Verified
Turkey
Local time: 22:28
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Bank Fees Oct 25, 2017

Eger bizzat kendi Is Bankasi subenize giderseniz ve sube müdürü ile görüsürseniz, belki banka aldiklari fee'lerde sizin için bir indirim yapabilir. Tabii bu görüsmeyi yaparken elinizde "quantitative" veriler olmasinda fayda var. Ben falanca ülkedeki müsterimden X miktar para aliyorum ama her seferinde bunun Y miktari kesiliyor, diyebilirsiniz. Eger sube müdürü anlayisli ise sizin için belki birseyler yapabilir.

 

Mehmet Karsli  Identity Verified
Turkey
Local time: 22:28
French to Turkish
+ ...
Payoneer Nov 3, 2017

Müşteri parayı yatırdığı taktirde Payoneer'den bir sıkıntı çıkmaz. Ama malum komisyon olayı her sistemde var. Ben de bazı ödemelerimi Payoneer ile alıyorum. Hatta ATM kartını da aldım. Banka hesabınıza aktarmak 3 gün sürüyor Paypal'daki gibi. Ama acil ihtiyaç filan olduğunda ATM kartıyla dilediğiniz zaman çekebiliyorsunuz herhangi bir ATM'den. Sanırım komisyon daha çok kesiliyor o zaman. Parayı TL olarak alacağınız için önce dolar ya da avroyu GBP'ye çeviriyor, sonra TL'ye çeviriyor. Aynı şekilde nakit çekmeden, küçük miktarlar olursa alışverişlerde de kullanabilirsiniz.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Yurtdışından ödemelerinizi nasıl alıyorsunuz?

Advanced searchWordFinder Unlimited
For clarity and excellence

WordFinder is the leading dictionary service that gives you the words you want anywhere, anytime. Access 260+ dictionaries from the world's leading dictionary publishers in virtually any device. Find the right word anywhere, anytime - online or offline.

More info »
BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search