Yurtdışından ödemelerinizi nasıl alıyorsunuz?
Thread poster: amelie08

amelie08
Turkey
Local time: 04:29
Turkish to Spanish
+ ...
Oct 18, 2017

Benim direkt İŞ bank euro hesabıma yatırıyorlardı, kesintisi de oldukça fazla oluyor. Yeni müşterim payoneer aracılığıyla ödeyeceğini söyledi. Ne kadar güvenilir? Forumda yazılanları okudum kimi paramı alamadım falan demiş. Ne tavsiye edersiniz?

 

Haluk Erkan  Identity Verified
Turkey
Local time: 04:29
Member (2011)
German to Turkish
+ ...
Link Oct 20, 2017

Aşağıdaki forum başlığında konu farklı yönleriyle ele alındı, umarım sizin de işinize yarar.

https://www.proz.com/forum/turkish/309923-bankaların_hesaba_gelen_dövizlerden_aldıkları_ücretler.html


 

ATIL KAYHAN  Identity Verified
Turkey
Local time: 04:29
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Bank Fees Oct 25, 2017

Eger bizzat kendi Is Bankasi subenize giderseniz ve sube müdürü ile görüsürseniz, belki banka aldiklari fee'lerde sizin için bir indirim yapabilir. Tabii bu görüsmeyi yaparken elinizde "quantitative" veriler olmasinda fayda var. Ben falanca ülkedeki müsterimden X miktar para aliyorum ama her seferinde bunun Y miktari kesiliyor, diyebilirsiniz. Eger sube müdürü anlayisli ise sizin için belki birseyler yapabilir.

 

Mehmet Karsli  Identity Verified
Turkey
Local time: 04:29
French to Turkish
+ ...
Payoneer Nov 3, 2017

Müşteri parayı yatırdığı taktirde Payoneer'den bir sıkıntı çıkmaz. Ama malum komisyon olayı her sistemde var. Ben de bazı ödemelerimi Payoneer ile alıyorum. Hatta ATM kartını da aldım. Banka hesabınıza aktarmak 3 gün sürüyor Paypal'daki gibi. Ama acil ihtiyaç filan olduğunda ATM kartıyla dilediğiniz zaman çekebiliyorsunuz herhangi bir ATM'den. Sanırım komisyon daha çok kesiliyor o zaman. Parayı TL olarak alacağınız için önce dolar ya da avroyu GBP'ye çeviriyor, sonra TL'ye çeviriyor. Aynı şekilde nakit çekmeden, küçük miktarlar olursa alışverişlerde de kullanabilirsiniz.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Yurtdışından ödemelerinizi nasıl alıyorsunuz?

Advanced searchAnycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search