İhaleye katılacağını söyleyen bürolara Cv'nizi gönderir misiniz?
Thread poster: amelie08

amelie08
Turkey
Local time: 22:28
Turkish to Spanish
+ ...
Apr 14

Ocak ayında bir firma uzun yıllardır falanca firmayla çalıştıklarını beni de projeye dahil etmek istediklerini söyledi. Özgeçmişimi, referanslarımı gönderdim. İhaleyi aldıklarını ama projeye henüz başlamadıklarını söylediler. Pek inandırıcı gelmedi. Diplomalı tercümanları gösterip, işi ucuza yapan kişilere gönderiyorlar bence. Siz olsanız gönderir miydiniz?

 

Baran Keki  Identity Verified
Turkey
Local time: 22:28
Member
English to Turkish
+ ...
Firma hangi ülkeden Apr 14

sorması ayıp?

 

amelie08
Turkey
Local time: 22:28
Turkish to Spanish
+ ...
TOPIC STARTER
Ankara, Türkiye Apr 14

Baran Keki wrote:

sorması ayıp?


İsimlerini veremeyeceğim ama haklarında kötü bir yorum yok. Arkadaşım kendileriyle çalışmış, bana önermişti. Bana birkaç yıl önce İspanyolca Türkçe hukuk çevirisini 12 Tl'ye yaptırmak istemişlerdi, kabul etmemiştim.

Niye gönderdiniz diyeceksiniz? Belki fiyatlarını yükseltirler diye düşündüm. Uzun süreli bir proje demişlerdi.


 

ATIL KAYHAN  Identity Verified
Turkey
Local time: 22:28
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Professional Ethics Apr 19

Bana sorarsaniz CV gondermek hic kimseye zarar vermez. Bu nedenle istediginiz yere CV gonderebilirsiniz. CV sizin profesyonel iletisim araclarinizdan biridir. Eger karsi taraf bu masum belgeyi art niyetle ve/veya sizin aleyhinize kullanirsa bu tamamen onlarin bir etik sorunudur. Kesinlikle sizin bir sorununuz degildir. Bu nedenle endise etmeyin.

 

Serdar Oncu  Identity Verified
Turkey
Local time: 22:28
English to Turkish
+ ...
Kişisel tecrübem May 2

Uzun yıllardır serbest tercümanlık yapan biri olarak, bugüne kadar ihaleye (özellikle de AB ihalelerine) katılacağını söyleyip diploma kopyası, pasaport kopyası, bilmem kaç kelimelik çeviri yaptığınızı gösteren referans belgeleri isteyen yerli/yabancı müşterilerin hiç birinden bir dönüş olmadı, artık bu tür isteklere sadece cv'mi göndermekle yetiniyorum. Ayrıca, çeviri işinin ihale edilmesine de karşıyım, sonuçta emeğe/bilgiye dayalı bir işte fiyat düşürme esasına dayalı bir süreçten en zararlı çıkacak taraf o işin emekçileridir. 15 tane açık kalp ameliyatı yaptırılacaktır şeklinde bir ihaleye çıkılması kadar anlamsız.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

İhaleye katılacağını söyleyen bürolara Cv'nizi gönderir misiniz?

Advanced searchmemoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »
SDL Trados Studio 2019 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2019 has evolved to bring translators a brand new experience. Designed with user experience at its core, Studio 2019 transforms how new users get up and running, helps experienced users make the most of the powerful features, ensures new

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search