Pages in topic:   [1 2] >
Ankara Powwow'unun ard─▒ndan
Thread poster: Sel├žuk Budak

Sel├žuk Budak  Identity Verified
Local time: 02:09
English to Turkish
+ ...
Jun 5, 2005

(Asl─▒nda, ba┼čka bir ba┼čl─▒k d├╝┼č├╝nm├╝┼čt├╝m, ancak Richard Bach'─▒n bir kitab─▒n─▒n da ba┼čl─▒─č─▒ oldu─ču i├žin vazge├žtim)

Ankara toplant─▒s─▒na kat─▒lan, kat─▒lmay─▒ d├╝┼č├╝n├╝p kat─▒lamayan, kat─▒lamasa da uzaktan destek veren herkese te┼čekk├╝r ediyorum.

Kat─▒l─▒m arzu etti─čim kadar y├╝ksek olmasa da, toplant─▒y─▒ ba┼člang─▒├žtaki amac─▒ a├ž─▒s─▒ndan de─čerlendirdi─čimde ba┼čar─▒l─▒ buldu─čumu belirtmeliyim: Profillerin arkas─▒ndaki ger├žek ki┼čileri tan─▒mak.

B├╝t├╝n arkada┼člar ├žok ince, olumlu ve yap─▒c─▒yd─▒.
├ç─▒t─▒r son derece uyumlu ve sosyaldi. Yar─▒ fobik olan bende bile ok┼čama, sevme arzular─▒ uyand─▒rd─▒.

USB kablosunu bekliyorum. Gelir gelmez, ilgili sayfaya ├žekti─čim birka├ž foto─čraf─▒ y├╝kleyece─čim.

Ki┼čisel olarak ben bu toplant─▒y─▒, bir t├╝r haz─▒rl─▒k toplant─▒s─▒, bir ├Ân-powwow olarak de─čerlendirmek isterim. ─░lerideki daha geni┼č kat─▒l─▒ml─▒, belki "konu odakl─▒" toplant─▒lara bir zemin olu┼čturaca─č─▒n─▒ umar─▒m.

E─čer bu t├╝rden formats─▒z (ve geni┼č kat─▒l─▒ml─▒) birka├ž toplant─▒ daha d├╝zenlenebilirse, amaca y├Ânelik toplant─▒lar i├žin iyi bir zemin olu┼čturulabilece─či kan─▒s─▒nday─▒m.

Kat─▒lan-kat─▒lamayan herkese ├žok te┼čekk├╝rler.
SB

sevinc altincekic  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
Ankara seyahati Jun 5, 2005

B├╝y├╝k bir keyifti. Son dakika kat─▒lmaya karar veren bendeniz, iyi ki de gitmi┼čim dedim. ─░nsan─▒n ismen tan─▒d─▒─č─▒ ama y├╝zy├╝ze gelmedi─či/gelemedi─či insanlarla g├Âr├╝┼čmesi bir ba┼čka ┼čey. Bu arada profillerinde resimleri bulunan arkada┼člar─▒ da tan─▒yamamak ba┼čka bir ┼čey:-) Ay arkada┼člar ne kadar farkl─▒ym─▒┼čs─▒n─▒z...

Bizi Ankara'ya ve Ankara'dan ta┼č─▒yan, varaca─č─▒m─▒z yerlere kadar g├Ât├╝ren Baybars'a ├Âzel bir te┼čekk├╝r... ─░htiya├ž molalar─▒m─▒z─▒ istedi─čimiz anda bize sa─člad─▒ ya... Ama sanki ben ondan daha fazla yorulmu┼čum gibi geldi...

S─▒ra ─░stanbul powwow'unda. Tekne gezisi d├╝┼č├╝n├╝yoruz... Gaye, Avustralya'dan gelecekti. Gayecim bir de─či┼čiklik yok dimi? Senin geli┼čine ayarlayal─▒m diyorum. Ankaral─▒lar─▒ ve di─čer Istanbul d─▒┼č─▒ndakileri ve elbette Istanbullular─▒ bekliyoruz.

Sevgiler,
Sevin├ž

Not: Bu arada Ankaral─▒ arkada┼člar, kendi aran─▒zda da g├Âr├╝┼čmeye devam edin.

Baybars Araz  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
g├╝zeldi... Jun 5, 2005

Powwow organizasyonu bence yeterince g├╝zeldi. Tan─▒┼čma ┼čerefine eri┼čti─čim herkese buradan bir kez daha te┼čekk├╝r ederim.

Not: Arabay─▒ kullan─▒rken hi├ž yorgunluk hissetmedim ama eve geldikten sonra 14 saat deliksiz uyudum vallahiicon_smile.gif

├ľzden Ar─▒kan  Identity Verified
Germany
Local time: 01:09
Member
English to Turkish
+ ...
Powwow gen├žle┼čtirmi┼č Jun 6, 2005

icon_smile.gif

[Edited at 2005-06-06 00:53]

Serkan Do─čan  Identity Verified
Turkey
Turkish to English
+ ...
D├╝zenleyiciler :) Jun 6, 2005

Bana bu sosyallik 1,5 sene yeter. 2007 ba┼č─▒nda barbek├╝l├╝ & tekne gezili ─░stanbul powwow'unda bulu┼čal─▒micon_wink.gif

English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Foto─čraflar Jun 6, 2005

├ťzg├╝n├╝m, ancak foto─čraflar─▒ hafta sonuna kadar y├╝kleme imkan─▒m yok.

Bendeki ve di─čer arkada┼člar─▒n bana iletecekleri foto─čraflardan 10 tanesini d├╝┼č├╝k ├ž├Âz├╝n├╝rl├╝kl├╝ olarak ilgili powwow sayfas─▒na y├╝kleyece─čim.

Bendeki ve bana iletilecek foto─čraflar─▒n tamam─▒n─▒ y├╝ksek ├ž├Âz├╝n├╝rl├╝kl├╝ olarak, kendi siteme y├╝kleyece─čim, dileyen arkada┼člar─▒n kendi bilgisayar─▒na indirebilmesi i├žin. Y├╝ksek ├ž├Âz├╝n├╝rl├╝kl├╝ foto─čraflar sitede 15 g├╝n kadar kalacak, sonra silece─čim.
SB

turengfr  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
Ankara ve foto─čraflar Jun 6, 2005

Merhaba,

Denemek i├žin bir tane grup foto─čraf─▒ y├╝kledim powwow sayfas─▒na, ba┼čar─▒l─▒ olursa di─čerlerini de y├╝klerim. Sel├žuk bey, foto─čraflar─▒ photoshop'ta a├ž─▒p k├╝├ž├╝k boyutta kaydedebilirsiniz, y├╝kledi─čim foto─čraf 2,5 MB idi, 256KB'ye d├╝┼čt├╝.
Ve Ankara... bence olduk├ža samimi, d├╝zeyli, keyifli bir ortamd─▒. ─░simlerle ya da foto─čraflarla birebir tan─▒┼čmak ├žok g├╝zeldi, Sevin├ž'e kat─▒l─▒yorum kimse proz'daki foto─čraflara aldanmas─▒n.
Sel├žuk'a ve kat─▒lan herkese te┼čekk├╝rler, ─░stanbul ya da Ankara'da tekrar g├Âr├╝┼čmek dile─čiyle.

Not: Bir rivayete g├Âre ─░stanbullular Ankara gezisinin en ├žok ─░smail Usta b├Âl├╝m├╝n├╝ sevmi┼člericon_smile.gif

Germany
Member
English to Turkish
+ ...
Galiba ba┼čar─▒yla y├╝klenmemi┼č :P Jun 6, 2005

Hep merak ederdim, bu ba┼čar─▒yla y├╝klendi ne demek diye, ┼čimdi anlad─▒micon_biggrin.gif Veya, ben g├Âremiyorum, linkini versene, ay meraktan ├žatl─▒ycam!

turengfr,

Denemek i├žin bir tane grup foto─čraf─▒ y├╝kledim powwow sayfas─▒na, ba┼čar─▒l─▒ olursa di─čerlerini de y├╝klerim.

diyor ama...

[Edited at 2005-06-06 10:02]

English to Turkish
+ ...
Ben de g├Âremiyorum! Jun 6, 2005

Becerememi┼č miyim yoksa sayfada yazd─▒─č─▒ gibi "Submissions will be reviewed before final posting." durumu mu emin de─čilim. Biraz daha ├žatlatay─▒m, foto─čraftaki herkesin yan─▒na isimlerini yazd─▒micon_smile.gif

[quote]Xola wrote:

Hep merak ederdim, bu ba┼čar─▒yla y├╝klendi ne demek diye, ┼čimdi anlad─▒micon_biggrin.gif Veya, ben g├Âremiyorum, linkini versene, ay meraktan ├žatl─▒ycam!

English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
┼×ununla idare edin! Jun 6, 2005

Sa─č ba┼čtan: Sel├žuk, Ender, Nilg├╝n, Murat, Turengfr
Sol ba┼čtan: G├╝ler, ├ťmit, Baybars, Sevin├ž, Serkan, ├ľnder

http://www.turktrans.net/powwow/powwow020.jpg

resim biraz b├╝y├╝k├že, a├ž─▒lmas─▒ zaman alabilir.
SB

Germany
Member
English to Turkish
+ ...
Ee o tabaklar niye bo┼č, pe├žete mi yediniz? Jun 6, 2005

Sel├žuk Budak wrote:

Sa─č ba┼čtan: Sel├žuk, Ender, Nilg├╝n, Murat, Turengfr
Sol ba┼čtan: G├╝ler, ├ťmit, Baybars, Sevin├ž, Serkan, ├ľnder

http://www.turktrans.net/powwow/powwow020.jpg

resim biraz b├╝y├╝k├že, a├ž─▒lmas─▒ zaman alabilir.
SB

┼×eyy, kem k├╝m... ya neler yediniz sahi?icon_lol.gif

Valla i├žinizde bir tek ├ťmit'i g├Ârsem tan─▒rd─▒m, o da s─▒rt─▒nda lacivert ceket olmas─▒ ┼čart─▒ylaicon_razz.gif Hepiniz ├žok ┼čeker, ├žok ne┼čeli ├ž─▒km─▒┼čs─▒n─▒z arkada┼člar, imrendim valla, yer de baya─č─▒ g├╝zelmi┼č... Sel├žuk sen bu kadar gen├ž miydin ya? ┼×u profil resimlerinizi update edin bari art─▒kicon_smile.gif Peki bu foto─čraf─▒ kim ├žekti? ├ç─▒t─▒r m─▒?

[Edited at 2005-06-06 12:17]

English to Turkish
+ ...
├ťmit Jun 6, 2005

├ťmit benim de tam kafamdaki gibiydi, sadece piposu eksiktiicon_smile.gif Herkes ├žok ┼čeker ├ž─▒km─▒┼č, "i├želim g├╝zelle┼čelim modundaki" ben hari├ž! ├ľzden'den ya da Sel├žuk'tan acilen d├╝zg├╝n bir foto istiyorumicon_smile.gif

Valla i├žinizde bir tek ├ťmit'i g├Ârsem tan─▒rd─▒m, o da s─▒rt─▒nda lacivert ceket olmas─▒ ┼čart─▒ylaicon_razz.gif

Turkey
Turkish to English
+ ...
Cimri Jun 6, 2005

├çok cimriydi bu organizat├Âr, hepimiz a├ž kald─▒k.

Ger├že─či s├Âylemek gerekirse, sa─čolsunlar arkada┼člar─▒n salatalar─▒ ve ├žin b├Ârekleri sayesinde doydum, bir ara ├ž─▒t─▒r─▒n bile kasesine g├Âz dikmi┼čtim, ki irkilene dek.

Orada herkes ayn─▒ ┼čeyi s├Âyledi Xola, kimse kimseyi tahmin edememi┼č, k├Âpek bile apayr─▒ bir ┼ča┼čk─▒nl─▒k i├žindeydi. Neyse b├Âylece fiziken de tan─▒┼č olduk. Dar─▒s─▒ di─čer powwowlara..

[quote]Xola wrote:

neler yediniz ?icon_lol.gif

[Edited at 2005-06-06 11:25]

Turkey
Turkish to English
+ ...
Nispet! Jun 6, 2005

Esasen ben bir nebze ┼čikayet├žiyim, ├ž├╝nk├╝├╝;

-Birka├ž abla bana full ├ž─▒t─▒r delikanl─▒ muamelesi yapt─▒ ve i─čneleme suretiyle m├╝temadiyen taciz etti,icon_wink.gif
-Sigara i├žmeyen bir birey olarak ├ževiri camias─▒nda asla kabul g├Âremeyece─čimi kabullendim ve yemek boyunca s├╝rekli a┼ča─č─▒land─▒m..icon_wink.gif

Fakaat;

As─▒l ─░stanbul'a d├Ânerken Bolu da─člar─▒ eteklerinde bilmemne ustan─▒n mekan─▒nda sisli puslu da─člara kar┼č─▒ ger├žekten muhte┼čem bir manzaran─▒n hemen yan─▒ba┼č─▒nda bir mola vermi┼čiz ve bi yemi┼čiz ki, efenim, muazzamd─▒ do─črusu. Orada Ankara powwow'unu derinlemesine m├╝talaa etmek ve eksik kalan dedikodular─▒ da tamamlamak f─▒rsat─▒n─▒ yakalad─▒k. Amma orada ├žekilen resimleri asla yay─▒nlamayaca─č─▒m─▒z─▒n bilinmesini isterim...

[Edited at 2005-06-11 20:55]

Baybars Araz  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
... Jun 6, 2005

Sen kabul g├Ârmezsin tabi Serkan.. ne alkol var ne sigara... resimde bile elinde kocaman bir ayran barda─č─▒icon_smile.gif senin ├ževirilerinin kalitesinden de ┼č├╝phelenmeye ba┼člad─▒m bak ben ┼čimdi...

Pages in topic:   [1 2] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Ankara Powwow'unun ard─▒ndan

Advanced search

WordFinder Unlimited
For clarity and excellence

WordFinder is the leading dictionary service that gives you the words you want anywhere, anytime. Access 260+ dictionaries from the world's leading dictionary publishers in virtually any device. Find the right word anywhere, anytime - online or offline.

More info »
SDL Trados Studio 2017 only ÔéČ435 / $519
Get the cheapest prices for SDL Trados Studio 2017 on ProZ.com

Join this translatorÔÇÖs group buy brought to you by ProZ.com and buy SDL Trados Studio 2017 Freelance for only ÔéČ435 / $519 / ┬ú345 / ┬ą63000 You will also receive FREE access to Studio 2019 when released.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search