eviri Hatalar覺m覺z
Thread poster: Nizamettin Yigit

Nizamettin Yigit  Identity Verified
Turkey
Local time: 09:06
Dutch to Turkish
+ ...
Jul 6, 2005

Merhabalar arkadalar,

Samimi bir soruyla a癟ay覺m istedim bu "bal覺覺". Bal覺k yerine "iplik" kullanmak akl覺ma gelmedi. Dolay覺s覺yla Sel癟uk bey k覺zmaz.

Zaman zaman metinde hata yap覺yorsunuzdur. Daha sonra ya m羹teri taraf覺ndan ya da kendinizden hatay覺 g繹rd羹羹n羹zde, d羹羹n羹n i teslim edilmi (m羹teri fark覺nda veya deil) ve siz hatan覺z覺 farkettiniz. Ne yap覺yorsunuz?

Hani ben yanl覺 yapmam.. yanl覺 yapmay覺 da sevmem derseniz bilmem ama sonra a癟ar覺m teyibin sesini
..Hatas覺z kul olmaz.... diye bang覺r bang覺r...

Ha ben mi ne yap覺yorum. Hatan覺n ger癟ekten kel alaka bir ifadeden kaynaklanmas覺 durumunda d羹zeltip %10 d羹羹yorum. Dahas覺 m羹terim batan hata yapmam durumunda %10 ekstras覺n覺 biliyor.

Size de bana da hatas覺z g羹nler... Hele de bana...D羹羹n羹n orta halli bir projede hata 癟覺kt覺 %10 bir veya 2 g羹nl羹k yevmiye edebiliyor...

^o)
Hadi rastgele..

Direct link Reply with quote

Serkan Doan  Identity Verified
Turkey
Turkish to English
+ ...
襤plik Jul 6, 2005

u iplie (veya 癟繹zg羹 m羹, her neyse) bir katk覺m olsun.
Ge癟en g羹n yine birka癟 belgeyi ayn覺 anda 癟eviriyordum, hi癟 unutmam. Bir iki bitki sal覺覺 belgesinin i癟ine kar覺an birka癟 yaz覺mada Tesis M羹d羹r羹 yerine Bitki M羹d羹r羹 yazm覺覺m, son anda uyand覺m, g羹ld羹m, paylaay覺m istedim. Hadi bakal覺m, buras覺 biraz itiraf k繹esi gibi olsun. 襤yi 癟at覺malar..

Turkey
Dutch to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Arga癟 da var Serken Bey Jul 7, 2005

Serkan Dogan wrote:

u iplie (veya 癟繹zg羹 m羹, her neyse) bir katk覺m olsun.
Ge癟en g羹n yine birka癟 belgeyi ayn覺 anda 癟eviriyordum, hi癟 unutmam. Bir iki bitki sal覺覺 belgesinin i癟ine kar覺an birka癟 yaz覺mada Tesis M羹d羹r羹 yerine Bitki M羹d羹r羹 yazm覺覺m, son anda uyand覺m, g羹ld羹m, paylaay覺m istedim. Hadi bakal覺m, buras覺 biraz itiraf k繹esi gibi olsun. 襤yi 癟at覺malar..

arga癟 da denilebilir mi? Hani hep bir konudan bir konuya ge癟ilebiliyorya... Arga癟 da 繹yle hep hareketli... Tesgahın bir o yanına bir bu yanına...

Şaka bir yana soruyu okuyan 癟ok ama herkes d羹ş羹nmede sanırım... Acaba cuvaplasam mı? Ben biraz dallandırayım. evirmen hukuki olarak sorumlu mudur? Mesela kullanım kılavuzu 癟evriliyor. vatandaş eviriyor, 癟eviriyor...

Sonunda son 羹r羹n kullanıcısı iyi evrilmiş fakat iyi 癟evrilmemiş bu kılavuz y羹z羹nden aleti bozuyor. Sonra da 羹r羹n羹 羹reten şirketi dava ediyor. Senaryo bu ya onlar da 癟eviriciyi dava ediyor...

Bu senaryo aklıma gelmişken bir de sorayım aranızda 癟evirisini sigortalayan var mı?

Bu g羹nl羹k bu kadar sabah ola hayrola...

N. Yiğit

Serkan Doan  Identity Verified
Turkey
Turkish to English
+ ...
Hayrola Jul 7, 2005

Argac覺 az覺mdan ald覺n覺z, asl覺nda s繹ylecektim de uzatmamay覺m dedim. Evet, itiraf k繹esi. Hem ortam覺 biraz yumuatm覺 oluruz. Hukuki a癟覺s覺n覺 Xola'ya dan覺覺r覺z. Bu arada, sigorta m覺?. Asl覺nda olabilir yani. Bir manken afedersiniz kolunu baca覺n覺 sigortal覺yor da 癟evirmen neden 癟evirisini sigortalamas覺n di mi ama efenim. Nakli Kaza Sigortas覺 olabilir ad覺

Nizamettin Yigit wrote:

癟evirisini sigortalayan var m覺?

N. Yiğit

[Edited at 2005-07-07 06:05]

Turkey
Dutch to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Tahmin etttim Jul 8, 2005

Serkan Dogan wrote:

Argac覺 az覺mdan ald覺n覺z, asl覺nda s繹ylecektim de uzatmamay覺m dedim. Evet, itiraf k繹esi. Hem ortam覺 biraz yumuatm覺 oluruz. Hukuki a癟覺s覺n覺 Xola'ya dan覺覺r覺z. Bu arada, sigorta m覺?. Asl覺nda olabilir yani. Bir manken afedersiniz kolunu baca覺n覺 sigortal覺yor da 癟evirmen neden 癟evirisini sigortalamas覺n di mi ama efenim. Nakli Kaza Sigortas覺 olabilir ad覺

Nizamettin Yigit wrote:

癟evirisini sigortalayan var m覺?

N. Yiğit

[Edited at 2005-07-07 06:05]

Sizde de dokumacılık olduğunu tahmin etmiştim...

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

eviri Hatalar覺m覺z

Advanced search

WordFinder
The words you want Anywhere, Anytime

WordFinder is the market's fastest and easiest way of finding the right word, term, translation or synonym in one or more dictionaries. In our assortment you can choose among more than 120 dictionaries in 15 languages from leading publishers.

More info »
SDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search