Merhabalar [Sözlük ve Kaynak Aranıyor]
Thread poster: francophone

francophone
Local time: 02:53
English to Turkish
+ ...
Oct 6, 2005

Merhabalar abiler ablalar ben yıldız teknik üniversitesi fransızca tercumanlık 1. sınıf öğrencisiyim
ablam istanbul üniversitesi ingilizce M.T mezunu ben uzun süre önce keşfetmiştim burayı ablama faydalı olur diye ama kader işte bana faydalı olacak herneyse bölümümün fransızca olmasından dolayı biliyorsunuz ki bana fransızca-türkçe kaynaklar lazım şu anda tüm forumları tek tek dolaşıyorum(TÜRKÇE OLAN) umarım ihtiyaçlarımı karşılayacak offline sözlükler bulailirim ve sizlerde bana bu konularda yardımcı olabilirsiniz. şimdilik hoşçakalın diyorum..
Murat KORKMAZ

[Subject edited by staff or moderator 2005-10-09 00:52]

Özden Arıkan  Identity Verified
Germany
Local time: 01:53
Member
English to Turkish
+ ...
Merhaba Oct 9, 2005

"Genel" olarak kaynak arıyorsanız, yukarıdaki Community menüsünden "Forum Search" ve "Glosspost" işlevlerini kullanabilirsiniz. Aradığınız belli bir kaynak var da, bu sözünü ettiğim yerlerde de bulamıyorsanız, tam olarak ne aradığınızı belirtirseniz yardımcı olmaya çalışabiliriz.

Selamlar,
Özden

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Merhabalar [Sözlük ve Kaynak Aranıyor]

Advanced search

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search