Off topic: Birbirimizi tan─▒yal─▒m, kayna┼čal─▒m...
Thread poster: Leyal

Leyal  Identity Verified
Local time: 14:16
German to Turkish
+ ...
Dec 20, 2005

... diyerek, Powwow'lara kat─▒lmam─▒┼č, kat─▒lamayanlara - off, Adana, off - seslerini duyurma f─▒rsat─▒ tan─▒yal─▒m...

Ba┼čl─▒─č─▒ ben a├žt─▒─č─▒ma g├Âre, ilk ad─▒m─▒ atmak da bana d├╝┼č├╝yor galiba... Hi├ž de sevmem kendimle ilgili ┼čeyler yazmay─▒ ya neyseicon_rolleyes.gif

Hmm, ├žo─čunuzun bildi─či gibi Hamburg'da ya┼č─▒yorum ve yakla┼č─▒k iki y─▒ld─▒r m├╝tercimlik hizmeti veriyorum. Birka├ž ay ├Âncesine kadar, bir├žok kez karamsarl─▒─ča kap─▒l─▒p, pes etme noktas─▒na geldi─čim oldu. Ancak bu mesle─či ger├žekten sevdi─čim i├žin, son anda hep fikrimi de─či┼čtirdim; kendime, mesle─čime bir ┼čans daha tan─▒d─▒m. Ve ┼čimdi de 'iyi ki bu ikinci, ├╝├ž├╝nc├╝, hatta d├Ârd├╝nc├╝ ┼čans─▒ kendine tan─▒d─▒n, Nuray' diyorum kendimeicon_wink.gif)

ProZ ile ise tesad├╝fen tan─▒┼čt─▒m. ProZ sayesinde hem bilmedi─čim bir ├žok ┼čeyi ├Â─črendim ki h├íl├í ├Â─čreniyorum hem bir s├╝r├╝ yeni ki┼či tan─▒d─▒m, hem de d├╝zenli ├žal─▒┼čt─▒─č─▒m m├╝┼čteriler kazand─▒m...
┼×imdi de tan─▒mad─▒─č─▒m meslekta┼člar─▒m─▒ daha yak─▒ndan tan─▒mak istiyorumicon_biggrin.gif

Ba┼čka ne anlat─▒labilir? Damar─▒ma bas─▒lmad─▒─č─▒, ├╝zerime fazla gelinmedi─či s├╝rece, uysal biriyimicon_wink.gif

Sevgiler,
Nuray

------
Atlad─▒─č─▒m ├Ânemli bir ┼čey varsa, sorabilirsinizicon_smile.gif

├ľzden Ar─▒kan  Identity Verified
Germany
Member
English to Turkish
+ ...
Kimse kayna┼čmak istemiyor galiba Dec 28, 2005

Aksi gibi, senin de daha yak─▒ndan tan─▒mak isteyece─čin son insan benim herhalde, Nurayicon_wink.gif

Asl─▒nda son zamanlarda epey yeni ├╝ye kat─▒ld─▒ aram─▒za, belki zamanla bu foruma gelip merhaba derler, hatta bazen yeni gelen ├╝yeler forumda do─črudan merhaba mesajlar─▒ da yay─▒nl─▒yor. Bakal─▒m, biz ┼čunu biraz yukar─▒lara ├ž─▒karal─▒m da ├Ânce, zamanla tan─▒┼č─▒r─▒z san─▒yorumicon_wink.gif Ben zaten ├žok konu┼čtu─čum ve ├žok kendimden bahsetti─čim y├Ân├╝nde son derece hakl─▒ ┼čik├óyetler ald─▒─č─▒m i├žin art─▒k burada ayakkab─▒ numaram─▒, y├╝kselen burcumu, hobilerimi falan saymayay─▒m bir de. Ama ┼čunu s├Âyleyebilirim, her zaman uysal biriyimdir. Ve de d├╝r├╝sticon_biggrin.gif

Serkan Do─čan  Identity Verified
Turkey
Local time: 15:16
Turkish to English
+ ...
Umut Dec 28, 2005

Sn. Leyal'─▒n 'gelin tan─▒┼č olal─▒m' ├ža─čr─▒s─▒n─▒ sempatiyle kar┼č─▒l─▒yorum. Bununla birlikte, san─▒r─▒m kat─▒l─▒mc─▒lar daha ├Ânce 'en son okudu─čunuz kitaplar, izledi─činiz filmler vs.' forumunda da g├Âr├╝ld├╝─č├╝ gibi, bu t├╝r kayna┼čmalar─▒ bir t├╝r seviye al├žalmas─▒ olarak alg─▒l─▒yorlar. Utanga├žl─▒k demek istemiyorum ama, belki kimliklerini if┼ča etmeyi yad─▒rg─▒yorlar. L├╝tfen bu agresif bir yorum olarak alg─▒lanmas─▒n. Asl─▒nda belirli sorular sorulup bunlara anket tarz─▒nda yan─▒tlar istenebilir. An─▒msad─▒─č─▒ma g├Âre buna benzer bir ├žal─▒┼čma forumumuzda ├╝retken sonu├žlar sa─člam─▒┼čt─▒. Benimki sadece bir ├Âneri..
Umar─▒m do─čru bir kayna┼čma ortam─▒ do─čar...

[Edited at 2005-12-29 07:47]

B Çelik
Turkey
French to Turkish
+ ...
hadi kayna┼čal─▒m Mar 7, 2007

Merhaba,
Sitenin yeni ├╝yesiyim ve kayna┼čmak i├žin a├ž─▒lan ba┼čl─▒─č─▒n at─▒l kald─▒─č─▒n─▒ g├Âr├╝nce hem bir girizgah yapm─▒┼č olay─▒m hem de biraz hareket katay─▒m istedim.
Ankara'da ya┼čayan Frans─▒zca M├╝tercim-Terc├╝man─▒m (Hacettepe). Hem okullu hem alayl─▒ tabir edilen terc├╝manlardan─▒m ve bu memleketin okudu─ču alanda ├žal─▒┼čabilen nadir insanlar─▒ndan oldu─čum i├žin mutluyum. 1993'te okulu kazand─▒─č─▒mdan bu yana profesyonel ├ževiri yap─▒yorum son alt─▒ y─▒ld─▒r da yeminli terc├╝manl─▒k yap─▒yorum (her ne demekse!!! ald─▒─č─▒m diploma i┼čimi do─čru ve d├╝r├╝st ┼čekilde yapaca─č─▒m─▒n garantisi de─čil olsa gerek ki Allah─▒m ve ┼čerefim ├╝zerine dil bilmeyen bir noterin ├Ân├╝nde yemin etmem isteniyoricon_smile.gif)) Her neyse, bu tarz sorunlar zaten hepimizin ba┼č─▒nda o y├╝zden uzatmayaca─č─▒m.
─░lk ba┼člad─▒─č─▒m zamanlar d─▒┼č─▒nda piyasaya ├ževiri yapmad─▒m, ya devlet ya da ┼čirket kadrosunda g├Ârev yapt─▒m, hala da k─▒ramayaca─č─▒m ki┼čilerden gelen talepler haricinde piyasaya ├žal─▒┼čm─▒yorum. S├Âzle┼čmemin ba─člay─▒c─▒l─▒─č─▒n─▒n yan─▒s─▒ra piyasaya g├╝venememem de (ki bu durum konu hakk─▒ndaki cehaletimden de kaynakl─▒) kendimi "denize atmama" engel oluyor. D─▒┼čar─▒ya ├ževiri yapm─▒yorum ama yard─▒ma ihtiyac─▒ olan herkes i├žin buraday─▒micon_wink.gif
Konu┼čmak, kayna┼čmak, yard─▒mla┼čmak ├╝zere herkese kolay gelsinicon_wink.gif

Serkan Er┼čan
English to Turkish
+ ...
Ben de yeniyim.. Apr 10, 2007

Merhabalar,

Ge├žen g├╝n ├ževiri ├╝cretleri konusunda bir ara┼čt─▒rma yap─▒yordum ki kar┼č─▒ma bu site ├ž─▒kt─▒.Bir ka├ž g├╝n oldu buraya ├╝ye olal─▒.Forumdaki ba┼čl─▒klar─▒ ara ara inceliyorum.Ger├žekten bizi ilgilendiren ├žok ho┼č bilgiler sakl─▒ burada.Okuldan arkada┼člar─▒ma da tavsiye ettim proz'u.

Bana gelecek olursak Marmara ├ťniversitesi M├╝tercim Terc├╝manl─▒k ─░ngilizce 1.s─▒n─▒f ├Â─črencisiyim.Ufaktan ufa─ča ├ževiriler yap─▒yorum.Ders ├ževirileri d─▒┼č─▒nda kalan zamalar─▒mda film veya dizi altyaz─▒lar─▒yla u─čra┼č─▒yorum (ki bu i┼če yeni ba┼člad─▒m.A─čz─▒m─▒z daha s├╝t kokuyor.) Bu altyaz─▒ i┼čine merak sarmam─▒n bir nedeni de yine yeni yeni heves etti─čim film ar┼čivi yapma durumum.

Zaman─▒m─▒n ├žo─čunu bilgisayar ba┼č─▒nda ge├žiyorum.┼×imdiden bu i┼či g├Ât├╝rd├╝kleri adl─▒ ba┼čl─▒─ča uygun bir hale geldim.G├Âz,bel,s─▒rt ve el a─čr─▒lar─▒ ├žekiyorum son g├╝nlerde.Bir de ├ževiri i┼člerine bilgisayarda film izlemek ve oyun oynamak da eklenince d├╝┼č├╝n├╝n ne hale geliyor insan.

K─▒saca b├Âyle biriyim.

─░laveten, bu tarz bir ba┼čl─▒─ča bu kadar az ilgi g├Âsterilmesi ├╝z├╝c├╝ ger├žekten.Di─čer arkada┼člar─▒m─▒z─▒n da d├╝┼č├╝ncelerini almak isteriz.

Serkan..

Quinox (X)
Turkey
English to Turkish
+ ...
M├╝┼čerref oldum... :) Apr 12, 2007

Merhaba!
Ben de ─░stanbul'da oturan alayl─▒ bir ├ževirmenim. Lisans ├Â─črenimim uluslararas─▒ ili┼čkiler ├╝zerineydi ama kendimi bildim bileli T├╝rk├že'ye ve yabanc─▒ dillere hep ├Âzel ilgim vard─▒. Sonunda bu ilgi mesle─če d├Ân├╝┼čt├╝. Okudu─čum b├Âl├╝mle ilgili teknik ├ževirilerin ard─▒ndan kendimi dublaj metni ├ževirisine verdim.
Foto─čraf ├žekmeyi, k─▒sa ├Âyk├╝ler yazmay─▒ ve arkada┼člar─▒mla uzun uzun sohbet etmeyi severim. Son zamanlarda bir de bel ve boyun a─čr─▒lar─▒ndan kurtulmak i├žin salonda aerobik, aletli cimnastik, vs. yapmaya ba┼člad─▒m. Sabahtan ak┼čama kadar sandalye tepesinde oturan herkese tavsiye ederim. Ne a─čr─▒, ne s─▒z─▒ hi├žbir ┼čey kalm─▒yor.
Ne zamand─▒r forumu d├╝zenli olarak takip ediyorum ama hi├ž yazmam─▒┼čt─▒m. Bu bir ba┼člang─▒├ž olsun.

Ekin.

[De─či┼čiklik saati 2007-04-12 12:08]

nilay fr-eng-tr
English to Turkish
+ ...
msji yeni gordum, kaynasalim:) Jun 10, 2007

herkese selam ben nilay

Serta├ž KILICI
English to Turkish
Merhaba Jun 17, 2007

Ben Serta├ž KILICI.

3 y─▒ld─▒r dublaj ve alt yaz─▒ ├ževirisi ile u─čra┼čmaktay─▒m ve a├ž─▒k├žas─▒ bu konuda olduk├ža hassas─▒m. Televizyon ve sinema yollar─▒yla dilimizi ne ├žok kirletti─čimizin fark─▒nday─▒m ve bunun ├Ân├╝ne ge├žebilmek i├žin fazlas─▒yla m├╝cadele veriyorum.

├ço─čunuzdan farkl─▒ olarak, akademik d├╝zeyde yabanc─▒ dil veya ├ževiri e─čitimi almad─▒m (umar─▒m bu durum d─▒┼članmama neden olmazicon_razz.gif )

Halen ─░stanbul ├ťniversitesi'nde matematik e─čitimi almaktay─▒m.
Ayn─▒ zamanda, bir seslendirme st├╝dyosunda ├ževiri koordinat├Âr├╝ olarak ├žal─▒┼č─▒yorum.

Matematik okumama ra─čmen, ├ževiriye daha ├žok zaman ay─▒r─▒yor ve ├ževiriden, matemati─če g├Âre, daha ├žok zevk al─▒yorum.

San─▒r─▒m ba┼člang─▒├ž i├žin bu yeterli...

Sayg─▒lar.

ATIL KAYHAN  Identity Verified
Turkey
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Ben de memnun oldum! Jul 2, 2007

Bir bucuk sene icerisinde dokuzuncu mesaji ben gonderdigime gore demek ki ortalama iki ayda bir kisi kendini burada tanitiyor icon_smile.gif

Ben makina muhendisiyim. Turkiye'de Robert Lisesi ve Bogazici Universitesi mezunuyum. Ardindan ABD'de Pittsburgh Universitesinde makina ve endustri muhendisliginde lisansustu egitim aldim ve de asistanlik yaptim.

Uzun sure Turkiye'de ozel sektorde calistiktan sonra 2004'de tekrar ABD'ye gelmeye karar verdim. Burada kendi alanimda bir is ariyorum. Anlayacaginiz gibi bayagi zor oluyor bir is bulabilmek. Bu arada tabii Proz'a uye oldum ve arada sirada gelen cevirileri yapiyorum.

Dikkatimi cekti, bazi arkadaslar buradaki mesajlarinda ilginc bir mektepli/alayli ayirimi yapmislar. Dogrusu ben bu durumda kendimi tam olarak nereye dahil edebilecegimi bilemedim icon_smile.gif

Proz profilime de biraz otobiyografi seklinde bilgi koymaya calistim ama sanirim boyle informal bilgi vermek daha samimi oluyor. Genel olarak insanlarla bilgi paylasmak ve yardimci olmaktan zevk alirim.

Selamlar,
ATIL

Mustafa Ozturk
Turkey
French to Turkish
+ ...
Ben de Mustafa Jul 3, 2007

Herkese selam,
Bende Mustafa,
Hacettepe ├ťniversitesi Frans─▒zca M├╝tercim Terc├╝manl─▒k B├Âl├╝m├╝ mezunuyum. Part Time olarak ─░ngilizceden T├╝rk├že'ye ve Fran-Tur/Tur-Fran yaz─▒l─▒ ├ževiri yap─▒yorum. 7 y─▒ld─▒r piyasaday─▒m.

┼×adan ├ľz  Identity Verified
Turkey
English to Turkish
Ho┼č geldiniz Jul 3, 2007

Daha ├Ânce ├╝ye olmu┼č ki┼čiler ad─▒na hepinize, ┼čimdiye kadar kendini tan─▒tan ve tan─▒tacak olanlara topluca selam ve ho┼č geldiniz diyeyim, yan─▒ts─▒zl─▒─č─▒n so─čuklu─ču k─▒r─▒ls─▒n biraz.

Bu arada, At─▒l Bey, san─▒r─▒m i┼čle ilgili sorununuz "kal─▒n" bir CV'nizin olmas─▒ndan kaynaklan─▒yor. Umar─▒m i┼č meselesi en k─▒sa zamanda, istedi─činiz gibi, g├╝zel bir ┼čekilde ├ž├Âz├╝mlenir.

Yine de, iyi bir dil e─čitiminin yan─▒ s─▒ra t─▒p, m├╝hendislik gibi teknik alanlarda e─čitim g├Ârm├╝┼č ki┼čilerin ge├žici veya kal─▒c─▒ olarak ├ževiriyle u─čra┼čmas─▒ teknik ├ževiride nitelik ve terminoloji geli┼čimi a├ž─▒s─▒ndan bir ┼čans.

Ba┼čar─▒lar,
┼×adan

abdullah erol (X)
English to Turkish
+ ...
Ge├ž bir merhaba Jul 13, 2007

├ť├ž be┼č senedir ba┼čka bir isimle takip ediyordum ama ├žok bir katk─▒m olmam─▒┼čt─▒. Profil de─či┼čtirme zahmetinden kurtulmak i├žin eski kayd─▒m─▒ sildim, tekrar kaydoldum Proza:)
Buradaki ki┼čilerin ├žo─čunu ismen tan─▒yorum. Aktif olmasam da, beni de ismen tan─▒yan ├žoktur san─▒r─▒m.
Eskiden ├ževiriye daha ├žok zaman ay─▒r─▒rd─▒m. 8 sene boyunca haftada 7 g├╝n, g├╝nde 18 saat ├ževiri yapt─▒m diyebilirim. Son 2 senedir ├ževiriyi yava┼člatt─▒m. Tembelle┼čtim.
Sitemle ilgileniyorum. 200 ├ťlkede T├╝rk├že Terc├╝man aray─▒┼č─▒ndayd─▒m. Prozdan da ├žok yararland─▒m. Bu projem bitmek ├╝zere. Bir├žok ├╝lkede T├╝rk├že Terc├╝man buldum. Bu sayede epey ki┼čiyle tan─▒┼čt─▒m. Ayl─▒k b├╝lten ├ž─▒kar─▒yorum. B├╝ltenin, ├ževiri sekt├Âr├╝nden 6000 kadar ├╝yesi var. Proz'da ismi olan terc├╝manlar─▒n ├žo─ču ├╝ye oldu. ┼×imdilerde Forum sayfas─▒n─▒ da yay─▒na soktum. Foruma da birka├ž haftada y├╝zlerce ki┼či ├╝ye oldu. Benim i├žin iyi bir hobi oldu bunlar.
┼×imdi Proza biraz vakit ay─▒rabiliyorum! Bug├╝n 10-15 sayfaya yorum yapt─▒m, bilinmeyen kelimelere kendimce anlam verdim falan:)
Biraz daha katk─▒ yap─▒cam bug├╝n yar─▒n...
Herkese merhaba!

Serkan Do─čan  Identity Verified
Turkey
Turkish to English
+ ...
Bir berber Jul 14, 2007

Burada yeni arkada┼člar─▒ g├Ârmek g├╝zel. Abdullah Bey "8 sene boyunca haftada 7 g├╝n, g├╝nde 18 saat ├ževiri yapt─▒m" diyor. Buna g├Âre d├╝z hesapla nerden baksan─▒z (8 x 365 x (5x5x18)) d├╝nyal─▒─č─▒n─▒ yap─▒p ba┼čka bir boyuta ge├žmek gerekir. Yanl─▒┼č─▒m varsa beni d├╝zeltin. S├Âz├╝m meclisten d─▒┼čar─▒, ben ilerleyen ya┼člara geldi─či halde (60-70 gibisinden) ayn─▒ performans─▒ s├╝rd├╝rebilen meslekta┼člar─▒ma imreniyorum.

┼×ahsen art─▒k "serbest ├ževirmenlik mi, nas─▒l yani, ka├ž dil..." gibi sorular soranlara k─▒saca "berber gibi d├╝┼č├╝n" yan─▒t─▒n─▒ veriyorum. Berberlikle ├ževirmenlik aras─▒nda b├╝y├╝k benzerlikler g├Âzlemliyorum. Bir kere ikisinin de belirli bir sermayesi yok, eme─činizi sat─▒yorsunuz. ┼×ampuan, tra┼č k├Âp├╝─č├╝ , jilet gibi t├╝ketim malzemlerinin muadilleri bizde de var. ─░kisinde de ├ž─▒rakl─▒ktan yeti┼čip piyasaya girip i┼či ├Â─črenmek gerekiyor. Diplomaya pek kimse de─čer vermiyor. Berber s─▒n─▒f─▒ndaki bir berber ile kuaf├Âr (erkek kuaf├Âr├╝) s─▒n─▒f─▒ndaki bir berber aras─▒nda d├╝nya kadar fark oldu─ču halde hi├žbir m├╝┼čteri buna bakmaz ve sormaz. Duvarda as─▒l─▒ "...nc─▒ s─▒n─▒f"tabelas─▒na bile bak─▒lmaz. Aradaki muappete ve keyfiyete bak─▒l─▒r. Nas─▒l kesiyor, bu ├Ânemlidir. Bizde de m├╝tercimlik mezunu musun, m├╝hendislik mezunu musun, ne ayaks─▒n demez kimse, ald─▒─č─▒ hizmetin kalitesine bakar. Fiyat a├ž─▒s─▒ndan yine ├Ânemli benzerlikler mevcut. Neredeyse fiyatlar paralellik arz ediyor, yerine ve niteli─čine g├Âre de─či┼čiklikleri de ├Âyle. Kenar mahallede 3-4 ytl'ye sa├ž keserken, zamanla kendini geli┼čtirip Etiler'de 30-40 ytl'ye kesmeye ba┼člayabilir bir berber.

Ge├žende yeni gitti─čim bir berber sa├ž─▒m─▒ keserken muhabbete girmeye ├žal─▒┼čt─▒, "sen ne i┼č yap─▒yon abi yaa?." diyerek. K─▒saca anlatt─▒m. "Haa, Sultanahmet'te turist k─▒zlar─▒ gezdiriyon yaani..." dedi. "Yok yavrum dedim, benim i┼čim yaz─▒l─▒ ve bilgisayarda, ┼č├Âyle b├Âyle"dedim. Anlad─▒m abi dedi. 5 sonra "ee abi, ┼čimdi sen Sultanahmet'te turist k─▒zlar─▒ kad─▒nlar─▒ gezdiriyon, iyi i┼č seninki be abi..." diye yine girdi s├Âz├╝n ara yerine. Bu b├Âyle birka├ž defa devam etti. Sona do─čru "Sultanahmet'te turist gezdirmekte iyi para var m─▒ aabi?" diyerek sabr─▒m─▒ ta┼č─▒rd─▒. Herhalde benden alaca─č─▒ paray─▒ takdir etmeye ├žal─▒┼čt─▒. G├╝lmeye ba┼člad─▒m. "Evet kim gelirse onu gezdiriyorum, ├žok rahat, sabah ak┼čam gezilir bizim i┼čte" falan diyerek eleman─▒n y├╝re─čine biraz olsun su serptim.icon_rolleyes.gif

Bilmiyorum aran─▒zda ba┼čkaca benze┼čimler kuracak var m─▒d─▒r. G├╝zel bir haftasonu dilerim.icon_wink.gif

abdullah erol (X)
English to Turkish
+ ...
Çek Jul 18, 2007

Serkan Bey, ciddi ciddi 8 y─▒l a┼č─▒r─▒ ├žal─▒┼čt─▒m diyebilirim. D├Ârd├╝nc├╝ be┼činci de─čil, sekizinci boyutta ├žal─▒┼č─▒yordum cidden. Ama Lise y─▒llar─▒nda gemicilik/muhabere alan─▒nda ├žal─▒┼čt─▒─č─▒m i├žin bilgisayar, dizgi, kontrol gibi konularda yeti┼čtirildim biraz. Her g├╝n gemilere acentelere firmalara onlarca Telex yaz─▒p Genel M├╝d├╝re, Operasyon M├╝d├╝r├╝ne, Teknik M├╝d├╝re kontrol i├žin okutup, eksiklerimizi g├Âr├╝p d├╝zelttikten sonra yaz─▒y─▒ ilgili yere g├Ânderirdik. Bir s├╝re sonra art─▒k hatalar─▒m─▒ g├Âr├╝p kendim d├╝zelttim. D├╝nyada yaz─▒┼čma yapmad─▒─č─▒m─▒z bir ├╝lke yoktu o tarihlerde. ├ľzall─▒ y─▒llarÔÇŽ

─░lk zamanlar film ├ževirisiyle ba┼člam─▒┼čt─▒m birka├ž yerde. Deli i┼či oldu─ču i├žin senaryosuz film ├ževirilerini ├Âzellikle tercih ettim:) Ama, 500 kadar belgesel, ├žizgi film falan ├ževirmek acemili─čimi itip, beni epey ileri att─▒.

─░lk zamanlar evden ├žal─▒┼č─▒rd─▒m. Odamda bilgisayar─▒m ka─č─▒tlar─▒m falan ├žal─▒┼č─▒rken eve bir tan─▒d─▒k geldi─činde odamdan i├žeri ba┼č─▒n─▒ uzat─▒p, "ben rahats─▒z etmeyim, sen ders ├žal─▒┼čmaya devam et" dedi─čini iyi hat─▒rlar─▒m. 3 ├ťniversitede tak─▒l─▒nca art─▒k herkes sizi s├╝rekli bir ├Â─črencilik halinde g├Âr├╝yor. Terc├╝manl─▒k da ileri ├Â─črencilik gibi bir durum. S├╝rekli ├Â─črenme hali var. Zaten epey bir s├╝re Proz'u uzaktan takip etmemin tek sebebi ├žok yo─čun ├žal─▒┼čmamd─▒.

Evde olmad─▒─č─▒m bir saatte, yak─▒ndaki bir terc├╝me b├╝rosundan birinin gelip Be┼čikta┼č'taki evimin kap─▒s─▒n─▒n alt─▒ndaki bo┼čluktan ├╝zerinde "yar─▒n sabaha" yaz─▒l─▒ 50 sayfa teknik ├ževiri at─▒p gitmi┼č oldu─čunu, kap─▒y─▒ a├ž─▒p i├žeri girerken i┼či g├Ârd├╝─č├╝mde "yuh art─▒k" dedi─čimi de iyi hat─▒rlar─▒m. O ├ževiriyi sabaha teslim etmi┼čtim!

Yine ikinci ├╝├ž├╝nc├╝ y─▒l─▒mdan s─▒radan bir olay: Be┼čikta┼č'ta ├žal─▒┼čt─▒─č─▒m ├ževiri b├╝rosuna gittim g├╝n├╝n i┼člerini almak i├žin. Ev yak─▒n oldu─ču i├žin i┼čleri al─▒p evde yap─▒p diskette g├Ât├╝r├╝yordum. ─░nternet biraz yava┼č ve sorunluydu o d├Ânem. B├╝ro sahibi ├Ân├╝me 10 sayfa koydu "bunu bug├╝n ├Â─člen 12", 10 sayfa daha koydu "bunu bug├╝n ├Â─člen 2", 10 sayfa daha koydu "bunu bug├╝n ak┼čam 5", 40 sayfa daha koydu "bunu yar─▒n sabah alay─▒m" dedi. Ayn─▒ b├╝ro bir s├╝re sonra benim ├Âdemelerimi i┼č bitimi 15-g├╝nl├╝k ├çek vererek yapmaya ba┼člam─▒┼čt─▒ mecburen:)

[De─či┼čiklik saati 2007-07-18 23:28]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Birbirimizi tan─▒yal─▒m, kayna┼čal─▒m...

Advanced search

SDL Trados Studio 2019 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2019 has evolved to bring translators a brand new experience. Designed with user experience at its core, Studio 2019 transforms how new users get up and running, helps experienced users make the most of the powerful features, ensures new

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search