Off topic: H─▒zl─▒ para kazanman─▒n yollar─▒!
Thread poster: Sel├žuk Budak

Sel├žuk Budak  Identity Verified
Local time: 23:57
English to Turkish
+ ...
Jan 3, 2006

Ne zaman i┼čler kesat gitse, ya da ne zaman i┼člerin a─č─▒rl─▒─č─▒ alt─▒nda ezilsem, ┼č├Âyle k─▒sa yoldan k├Â┼čeyi d├Ânmenin hayalini kurar─▒m, tatl─▒ tatl─▒!

┼×u s─▒ralar i┼čler kesat. Her g├╝n ald─▒─č─▒m ├╝├ž-be┼č sahte "teklif isteme" mesaj─▒n─▒ da saymazsam, kimsenin aray─▒p sordu─ču yok! Ben de, her zamanki gibi, nas─▒l k─▒sa yoldan k├Â┼čeyi d├Ânerim diye internet kazan ben kep├že dola┼č─▒rsen, daha ├Ânce hikayesini okudu─čum bir siteye rast geldim.

21 ya┼č─▒nda gen├ž bir ├Â─črenci, "├Â─črenci har├žlar─▒m─▒" bor├žlanmadan nas─▒l ├Âderim diye kafa patlat─▒rken, akl─▒na cin bir fikir gelmi┼č: Bir site kuray─▒m, sitenin ana sayfas─▒ndaki her bir noktay─▒ (1 pikseli)1 dolara satay─▒m, har├žl─▒─č─▒m─▒ ├ž─▒karay─▒m demi┼č. Sonra da bir site a├žm─▒┼č: milliondollarhomepage dot kom diye. Ba┼člam─▒┼č satmaya. 26 A─čustos 2005 senesinde a├žt─▒─č─▒ sitenin 999,000 adet pikseli ├žoktan sat─▒lm─▒┼č. Geriye kalan 1,000 piksel i├žin o kadar ├žok talep gelmi┼č gi, ebay'da a├ž─▒k art─▒rmaya ├ž─▒karmak zorunda kalm─▒┼č. ┼×u andaki fiyat─▒ 22,000 dolar. Yani piksel ba┼č─▒na 22 dolar!

150-200 dolarl─▒k bir yat─▒r─▒mla, 6 ayda 1 milyon dolar! Tabi bu ba┼čar─▒y─▒ g├Âren y├╝zlerce ki┼či de, bu sitenin y├╝zlerce taklidini a├žm─▒┼č an─▒nda. Ama 1 milyon dolara ula┼čmalar─▒ biraz zor.

Sitenin adresi: milliondollarhomepage dot kom

├ľyk├╝s├╝n├╝ de ┼čurada okuyabilirsiniz: http://www.post-gazette.com/pg/05326/610745.stm

Bu ├Âyk├╝den ├ž─▒kard─▒─č─▒m bir ders vard─▒, ama hay─▒flanmaktan ne oldu─čunu unuttum!

Direct link Reply with quote

shule  Identity Verified
Local time: 23:57
English to Turkish
+ ...
millionsdollarhomepage ve t├╝revleri Jan 4, 2006

Ben de ge├ženlerde bir haber sitesinde okumu┼čtum bu sitenin hikayesini. ┼×u anda o kadar ├žok taklidi ├ž─▒km─▒┼č ki her yerde piksel satmaya ├žal─▒┼čan siteler t├╝remi┼č. Bu gencin sitesinden ilham alarak haz─▒rlanm─▒┼č ilgin├ž bir site de ┼ču:

http://www.worldfamousfor15minutes.com

Bunlar ne kadar kazand─▒ bilemiyorum. ─░sterseniz siz de resminizi 15 dolara 15 dakikal─▒─č─▒na yay─▒nlayabilir ve world famous bir ├ževirmen olabilirsiniz!??

Sel├žuk Bey ile birlikte t├╝m arkada┼člara bol i┼čler, bereketli kazan├žlar dilerim...

Direct link Reply with quote

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

H─▒zl─▒ para kazanman─▒n yollar─▒!

Advanced search

LSP.expert
YouÔÇÖre a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. ItÔÇÖs easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »
SDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search