Off topic: H─▒zl─▒ para kazanman─▒n yollar─▒!
Thread poster: Sel├žuk Budak

Sel├žuk Budak  Identity Verified
Local time: 01:53
English to Turkish
+ ...
Jan 3, 2006

Ne zaman i┼čler kesat gitse, ya da ne zaman i┼člerin a─č─▒rl─▒─č─▒ alt─▒nda ezilsem, ┼č├Âyle k─▒sa yoldan k├Â┼čeyi d├Ânmenin hayalini kurar─▒m, tatl─▒ tatl─▒!

┼×u s─▒ralar i┼čler kesat. Her g├╝n ald─▒─č─▒m ├╝├ž-be┼č sahte "teklif isteme" mesaj─▒n─▒ da saymazsam, kimsenin aray─▒p sordu─ču yok! Ben de, her zamanki gibi, nas─▒l k─▒sa yoldan k├Â┼čeyi d├Ânerim diye internet kazan ben kep├že dola┼č─▒rsen, daha ├Ânce hikayesini okudu─čum bir siteye rast geldim.

21 ya┼č─▒nda gen├ž bir ├Â─črenci, "├Â─črenci har├žlar─▒m─▒" bor├žlanmadan nas─▒l ├Âderim diye kafa patlat─▒rken, akl─▒na cin bir fikir gelmi┼č: Bir site kuray─▒m, sitenin ana sayfas─▒ndaki her bir noktay─▒ (1 pikseli)1 dolara satay─▒m, har├žl─▒─č─▒m─▒ ├ž─▒karay─▒m demi┼č. Sonra da bir site a├žm─▒┼č: milliondollarhomepage dot kom diye. Ba┼člam─▒┼č satmaya. 26 A─čustos 2005 senesinde a├žt─▒─č─▒ sitenin 999,000 adet pikseli ├žoktan sat─▒lm─▒┼č. Geriye kalan 1,000 piksel i├žin o kadar ├žok talep gelmi┼č gi, ebay'da a├ž─▒k art─▒rmaya ├ž─▒karmak zorunda kalm─▒┼č. ┼×u andaki fiyat─▒ 22,000 dolar. Yani piksel ba┼č─▒na 22 dolar!

150-200 dolarl─▒k bir yat─▒r─▒mla, 6 ayda 1 milyon dolar! Tabi bu ba┼čar─▒y─▒ g├Âren y├╝zlerce ki┼či de, bu sitenin y├╝zlerce taklidini a├žm─▒┼č an─▒nda. Ama 1 milyon dolara ula┼čmalar─▒ biraz zor.

Sitenin adresi: milliondollarhomepage dot kom

├ľyk├╝s├╝n├╝ de ┼čurada okuyabilirsiniz: http://www.post-gazette.com/pg/05326/610745.stm

Bu ├Âyk├╝den ├ž─▒kard─▒─č─▒m bir ders vard─▒, ama hay─▒flanmaktan ne oldu─čunu unuttum!
icon_smile.gif

shule  Identity Verified
Local time: 01:53
English to Turkish
+ ...
millionsdollarhomepage ve t├╝revleri Jan 4, 2006

Ben de ge├ženlerde bir haber sitesinde okumu┼čtum bu sitenin hikayesini. ┼×u anda o kadar ├žok taklidi ├ž─▒km─▒┼č ki her yerde piksel satmaya ├žal─▒┼čan siteler t├╝remi┼č. Bu gencin sitesinden ilham alarak haz─▒rlanm─▒┼č ilgin├ž bir site de ┼ču:

http://www.worldfamousfor15minutes.com

Bunlar ne kadar kazand─▒ bilemiyorum. ─░sterseniz siz de resminizi 15 dolara 15 dakikal─▒─č─▒na yay─▒nlayabilir ve world famous bir ├ževirmen olabilirsiniz!??

Sel├žuk Bey ile birlikte t├╝m arkada┼člara bol i┼čler, bereketli kazan├žlar dilerim...

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

H─▒zl─▒ para kazanman─▒n yollar─▒!

Advanced search

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
D├ęj├á Vu X3
Try it, Love it

Find out why D├ęj├á Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search