https://www.proz.com/forum/turkish/46703-yeni_profilleri_kullan%C4%B1yor_musunuz.html

Yeni profilleri kullanıyor musunuz?
Thread poster: Özden Arıkan
Özden Arıkan
Özden Arıkan  Identity Verified
Germany
Local time: 04:29
Member
English to Turkish
+ ...
May 6, 2006

Merhaba,

Bizim arkadaşlardan kimsenin yeni profil kullandığını görmedim - site genelinde de çok az kişi kullanıyor zaten henüz. O yüzden merak ettim, neler düşünüyor herkes diye. Ben henüz kararsızım. Bazı yönlerini daha iyi, bazı yönlerini kısıtlayıcı buluyorum. Ama zamanla eskisinde olmayan bölümlerini doldurup kullanmayı bir denemeyi düşünüyorum. Sizin düşünceleriniz nasıl?

Herkese iyi hafta sonları, bu arada...
See more
Merhaba,

Bizim arkadaşlardan kimsenin yeni profil kullandığını görmedim - site genelinde de çok az kişi kullanıyor zaten henüz. O yüzden merak ettim, neler düşünüyor herkes diye. Ben henüz kararsızım. Bazı yönlerini daha iyi, bazı yönlerini kısıtlayıcı buluyorum. Ama zamanla eskisinde olmayan bölümlerini doldurup kullanmayı bir denemeyi düşünüyorum. Sizin düşünceleriniz nasıl?

Herkese iyi hafta sonları, bu arada
Özden
Collapse

Serkan Doğan
Serkan Doğan  Identity Verified
Türkiye
Local time: 05:29
Turkish to English
+ ...
Profil May 6, 2006

Yeni profil ne gibi yenilikler içeriyor acaba?
Profil sayfamızı nasıl dönüştürebiliriz?
Kullananlar eksilerini ve artılarını belirtebilir mi?
Bu konu hakkında bilgilendirici bir link, varsa, alabilir miyiz?.
Teşekkürler...

[Edited at 2006-05-06 16:56]

Özden Arıkan
Germany
Member
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Yeni profil URL'si: May 6, 2006

www.proz.com/profile

Serkan Dogan wrote:

Yeni profil ne gibi yenilikler içeriyor acaba?
Profil sayfamızı nasıl dönüştürebiliriz?
Kullananlar eksilerini ve artılarını söylebilir mi?
Bu konu hakkında bilgilendirici bir link, varsa, alabilir miyiz?.
Teşekkürler...

Bu konudaki tartışmalar da Translator Coop forumunda.

Serkan Doğan
Serkan Doğan  Identity Verified
Türkiye
Local time: 05:29
Turkish to English
+ ...
Yenilik May 6, 2006

Yüzeysel olarak göz gezdirdim. Bence güzel yenilikler var. Özelilkle harita özelliği çok önceleri dikkatimi çekmişti. Yeni bir perspektif kazandırılmış profillere. Daha işlevsel ve özelleştirilebilir olduğu dikkatimi çekti. Staff'ı kutluyor, içtenlikle başarılar diliyorum..

Nizamettin Yigit
Nizamettin Yigit  Identity Verified
Netherlands
Dutch to Turkish
+ ...
Yeni profile May 8, 2006

Merhabalar Özden,

Ben baştan beri takip etmeye çalıştım. Bir kaç tane de öneride bulunmuştum hatta. Ancak yeni profile'i kullanmak için onu aktive etmek mi gerekiyor? Öyleysenasıl bu konuda bir bilgi geçilmedi veya ben kaçırdım.

Yeni profile sayfasına gidip edit ettiğinde eski sayfayı da değiştiriyordu. Dolayısıyla yeni profile şeklinde görünmek isteyenler ne yapmalı?

Kolay gelsin,
Nizam

Özden Arıkan
Germany
Member
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Tepede bir link var May 8, 2006

Merhaba Nizam,

Nizamettin Yigit wrote:

Merhabalar Özden,

Yeni profile sayfasına gidip edit ettiğinde eski sayfayı da değiştiriyordu. Dolayısıyla yeni profile şeklinde görünmek isteyenler ne yapmalı?

Kolay gelsin,
Nizam
[/quote]

Profil URL'sindeki pro veya translator ibaresini profile yapınca yeni profil görüntüsü çıkıyor. O zaman sayfanın tepesindeki Use this profile format as default linkine tıklayıp o görüntüyü sabitleyebilirsin. (Bu işlemin geri dönüşü var - veya en son, ben kazara oraya tıkladığımda vardı.)

Birinde yapılan değişiklik ötekini de etkiliyor, evet, tabii aynı özellikler ikisinde de varsa. Ben de yeni profili düzenleyip, zenginleştirip onu kullanmaya mı başlasam acaba diye düşünüyorum. Ama sekmelere ne koyacağıma karar veremedim. Üç taneye kadar sekme ekleyip kendi bildiğiniz gibi doldurabiliyorsunuz. (Bu galiba tam üye [=tam Platin] özelliği yalnız.)

Bir de kişisel web sitesi ile bu profil arasında nasıl bir alışveriş (veya tek yönlü geçiş) ve denge tutturmalı, onu bilemiyorum. Hani yapacağım ya web sitemi bir gün

[Edited at 2006-05-08 13:01]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Yeni profilleri kullanıyor musunuz?

Translation news in Türkiye

Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »