Off topic: Yeni Kriz Hayırlı Olsun
Thread poster: tontoon

tontoon
Turkey
Local time: 12:23
Member (2005)
German to Turkish
+ ...
May 12, 2006

Piyasaların son günlerindeki çalkantıları nihayet bugün bir kriz göstergesine dönüştü. Borsa düştü, döviz fırladı. Türkiye'de yaşayan ve çalışan çevirmenleri zor günler bekliyor gibi. Birçok çeviri bürosunun işlerin zayıflığından yakındığı bir aydan sonra bugün haberlere de yansıdı ekonomik çalkantı ve bizler de neden gelen işlerin bu kadar azaldığını anlamış olduk. Acaba kriz ne kadar devam edecek? Bizler ne kadar etkileneceğiz bu durumdan?

 

Serkan Doğan  Identity Verified
Turkey
Local time: 12:23
Turkish to English
+ ...
Krizler May 12, 2006

Evet İlker Bey. Nisan ve Mayıs aylarında bürolar ciddi sıkıntılar çektiler. Biraz politik (Cumhurbaşkanı seçimi vs) söylentiler, biraz uluslararası ilişkiler, biraz spor ve biraz da bu üçünün harmanı derken, krize geldik dayandık. Umarım gerçek bir kriz patlamaz üzerimizde..

 

Nizamettin Yigit  Identity Verified
Turkey
Local time: 12:23
Dutch to Turkish
+ ...
Damlalık May 12, 2006

Şöyle bir bakın. Ya bir kriz çıksa da yolumuzu bulsak diyen o kadar çok insanın olduğu bir ülkede bu kadar uzun bir krizsiz zaman dilimi asıl vatandaşı şaşırtan...

Her gün kriz olsa bak o zaman kimse kriz olduğunu fark etmeyecek bile...

Hem ben kriz var diyenler azalırsa krizlerin azalacağını düşünüyorum. Yani kriz ekmek kapısı olmaktan çıkmalı. En azından yerli para sahipleri için.

Benzeri bir düzenleme kredi kartzedelerine getirlidi. Kriz öncesi zamana uyarlama diye. Kriz sonlarında aşırı mal edinmeleri de kriz öncesi standartlara uyarlamak belki, çoğulcu olmasa bile kullanışlı bir yöntem olabilir.

Kriziniz tükensin emi!


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Yeni Kriz Hayırlı Olsun

Advanced searchProtemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search