Off topic: Yeni Kriz Hayırlı Olsun
Thread poster: tontoon

tontoon
Turkey
Local time: 19:12
Member (2005)
German to Turkish
+ ...
May 12, 2006

Piyasaların son günlerindeki çalkantıları nihayet bugün bir kriz göstergesine dönüştü. Borsa düştü, döviz fırladı. Türkiye'de yaşayan ve çalışan çevirmenleri zor günler bekliyor gibi. Birçok çeviri bürosunun işlerin zayıflığından yakındığı bir aydan sonra bugün haberlere de yansıdı ekonomik çalkantı ve bizler de neden gelen işlerin bu kadar azaldığını anlamış olduk. Acaba kriz ne kadar devam edecek? Bizler ne kadar etkileneceğiz bu durumdan?

Direct link Reply with quote
 

Serkan Doğan  Identity Verified
Turkey
Local time: 19:12
Turkish to English
+ ...
Krizler May 12, 2006

Evet İlker Bey. Nisan ve Mayıs aylarında bürolar ciddi sıkıntılar çektiler. Biraz politik (Cumhurbaşkanı seçimi vs) söylentiler, biraz uluslararası ilişkiler, biraz spor ve biraz da bu üçünün harmanı derken, krize geldik dayandık. Umarım gerçek bir kriz patlamaz üzerimizde..

Direct link Reply with quote
 

Nizamettin Yigit  Identity Verified
Turkey
Local time: 19:12
Dutch to Turkish
+ ...
Damlalık May 12, 2006

Şöyle bir bakın. Ya bir kriz çıksa da yolumuzu bulsak diyen o kadar çok insanın olduğu bir ülkede bu kadar uzun bir krizsiz zaman dilimi asıl vatandaşı şaşırtan...

Her gün kriz olsa bak o zaman kimse kriz olduğunu fark etmeyecek bile...

Hem ben kriz var diyenler azalırsa krizlerin azalacağını düşünüyorum. Yani kriz ekmek kapısı olmaktan çıkmalı. En azından yerli para sahipleri için.

Benzeri bir düzenleme kredi kartzedelerine getirlidi. Kriz öncesi zamana uyarlama diye. Kriz sonlarında aşırı mal edinmeleri de kriz öncesi standartlara uyarlamak belki, çoğulcu olmasa bile kullanışlı bir yöntem olabilir.

Kriziniz tükensin emi!


Direct link Reply with quote
 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Yeni Kriz Hayırlı Olsun

Advanced searchSDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »
memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search