Forum mesajları ve moderatör işlemleri
Thread poster: Özden Arıkan

Özden Arıkan  Identity Verified
Germany
Local time: 04:39
Member
English to Turkish
+ ...
Feb 8, 2007

Merhaba arkadaşlar,

Forumlarda, bilmeyenler açısından epey tuhaf bir manzara oluştu sanıyorum: Bazı mesajlar durduk yerde ortadan kayboluyor, sonra yeniden beliriyor; moderatörler uyuyor, mesajları bir türlü onaylamıyor, hatta onayladıktan sonra fikir değiştirip sili siliveriyorlar... falan gibi.

Durum şöyle:

Çoğunuzun bildiği gibi sitede üyelik satın almış ve/veya kimliğini doğrulatmış (yani VID'li) olan kullanıcıların mesajları moderatör onayına gerek kalmaksızın doğrudan yayınlanıyor.

Bunlar dışında bütün mesajların moderatör onayından geçmesi gerekiyor.

Ayrıca yeni bir politika uygulamak durumunda kalındı, bazı arkadaşların henüz bunun farkında olmadığını anlıyorum:

-Forum mesajlarında 24 saat dolduktan sonra değişiklik yapılamıyor; yani [Edit] işlevi ancak ilk 24 saat içinde kullanılabiliyor artık. Üye, kullanıcı, VID'li, VID'siz arasında bu açıdan fark yok.

-Üye olmayan, VID'li de olmayan arkadaşların mesajları ise ilk 24 saat içinde [Edit] işlevi ile üzerinde değişiklik yapılınca tekrar moderatör onayı gerektiriyor. Yani değişiklik yapılınca, görünmez hale geliyor. Arada bazı mesajların uçmasının sebebi bu. (Yani, mesajlarınızı kendiniz görünmez yapıyorsunuz işte, biz yapmıyoruzicon_biggrin.gif)

Buradaki asıl problem şu ki bu tür mesajlar için moderatörlere e-posta gönderilmesini sağlayacak programlama hâlâ yapılmadı. Yani mesajı moderatör onayı gerektiren bir kullanıcı, mesajında değişiklik yapınca, bize haber gelmiyor. Ancak tesadüfen görürsek tekrar onaylıyoruz. Bu hemen hemen her zaman aynı gün içinde gerçekleşiyor, ama yine de bazen, bir mesaj ortadan kaybolunca bütün bir konu okunmaz hale gelebiliyor ve ne olup bittiğini bilmeyenler açısından da tuhaf bir tablo ortaya çıkıyor.

Dolayısıyla, buraya yazıp duruma açıklık getirmek istedim. Ayrıca mesajınızda değişiklik yapar da, saatler sonra hâlâ çıkmadığını görürseniz ve bu sizin için dayanılmaz bir durum yaratırsa, moderatörlerden birine bir ufak mesaj gönderebilirsiniz. (Her sayfanın altında bağlantılar var.)Herkese selamlar,
Özden[Edited at 2007-02-08 14:13]


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Forum mesajları ve moderatör işlemleri

Advanced searchWordFinder Unlimited
For clarity and excellence

WordFinder is the leading dictionary service that gives you the words you want anywhere, anytime. Access 260+ dictionaries from the world's leading dictionary publishers in virtually any device. Find the right word anywhere, anytime - online or offline.

More info »
PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search