Paypal in Turkey?
Thread poster: turcon

turcon
Japanese to Turkish
Dec 8, 2002

Merhaba,


Bazılarının profil sayfalarında paypal üzerinden ödeme kabul edebildiklerini gördüm. Paypal\'ın ana sayfasında ise bu hizmetin bazı ülkelerle sınırlı olduğu yazılı ve Türkiye bu hizmetten yararlanamıyor.


Acaba yurt dışındaki banka hesabınız vasıtasıyla mı paypal\'a kaydoldunuz?


Türkiye\'de ve Türkiye\'den alınmış kredi kartları veya banka hesapları vasıtasıyla paypal\'ı kullanmak mümkün müdür?


Konu ile ilgili bilgilerini paylaşan kullanıcılara şimdiden teşekkür ederim. 

Selcuk Akyuz  Identity Verified
Turkey
Local time: 22:55
Member (2006)
English to Turkish
+ ...
Paypal ve Türkiye Jan 6, 2004

Şu Paypal olayını anlatacak kimse yok galiba. Paypal'ın sayfasında Türkiye geçmiyor, bu durumda ne yapmak lazım? Bir zahmet aydınlatın bizi. Teşekkürler

 

Koral Özgül  Identity Verified
Turkey
Local time: 22:55
Member
English to Turkish
+ ...
Alternatif? Mar 20, 2004

N'apıcaz peki?

Yerine kullanılabilecek bildiğiniz temiz bir yöntem var mı?


Tayfun Torunoglu wrote:

Benim bildiğim kadarıyla da paypal Türkiye'yi hizmet verdiği ülkeler listesinde göstermiyor ve Türkiye'ye paypal'dan para transferi almak mümkün değil.
Ayrıca liste dahilindeki bir çok Avrupa ülkesindeki vatandaşlar yakınıp duruyor. Kurallarına uymayınca paraları tutuyorlarmış göndermiyorlarmış.
Proz hemen hemen her ay paypal yakınmalarıyla doluyor.

Ayrıca yurdışında banka hesabınız olması durumunda dahi paypal'a para alamıyorsunuz , eğer farkederlerse yani yurdışında hesabınız olup Türkiye'ye para transferi aldığınızı hesabınızı donduruyorlarmış. Duyduğum kadarıyla.
Benim tahminin Türkiye'nin OECD kara para listesinde olmamasına rağmen (Paypal o ülkelere hizmet vermiyor) sanki öyleymişiz gibi bir muamele gördüğü.Birde bizim soyguncu banka takımıyla anlaşamıyor olabilirler. Hesabıma para geldiğinde dahi hemen çekince benden komisyon talep ediyorlar, 15 20 gün parayı bankada tutmak zorundasın yoksa %1-2 kesiyorlar. Böyle uygulamaların dünyanın hiç biryerinde olduğunu sanmıyorum.

Türkiye'de ikamet edip paypal gösteren arkadaşlar sanırıp sayfaların üst köşesi boş kalmasın diye yapıyorlar. Veya benim bilmediğim bir uygulama olabilir.

Şimdi moneybooker çıktı Türkiye listesinde var ama kullanan var mı, normal hizmet veriyorlar mı, çok merak ediyorum zira aksi takdirde bu transferler çok büyük sorun.
 

Baybars Araz  Identity Verified
Local time: 22:55
English to Turkish
+ ...
Moneybooker Mar 30, 2004

Tayfun Bey...

Moneybooker da Paypal gibi zorlu bir kayıt ve ödeme sürecini gerektiren bir kurum konumunda. gamebookers.com diye bir bahis sitesinden kazandığım bir parayı çekebilmem için tek yöntem moneybookers ve moneybookers'a kaydolma sürecini iki haftadır tamamlayamadım. Öncelikle kimliğinizin ve banka hesap cüzdanınızın ve ve oturduğunuz evde sizin oturduğunuzu belgeleyen telefon, elektrik, su vb. bir hizmetin sizin adınıza kayıtlı bir faturasının kopyasını istiyorlar. Hala belgeleri tamamlayamadım... Tamamlayınca ödeme süreci konusunda da aynı sorunları yaşayacak mıyım yoksa yaşamayacak mıyım göreceğiz...


 

Bataklik
English to Turkish
Paypal in Turkey 4 June 2004 May 8, 2004

Merhaba,

Paypal artik Turkiye'de gecerli olacak 4 June 2004 tarhinden itibaren. Zaten ebay.com Paypal'i aldigindan beri uye sayisi 25 milyondan 40 milyona cikti, ulke sayisi 4 June'da 37'den 45'e cikacak. Yakinda butun dunyada gecerli bir odeme sistemi olacaga benziyor.

Saygilar


 

tekshop
Local time: 22:55
English to Turkish
Türkiye'de PayPal'a alternatif bir yol: N-PAY May 8, 2004

Türkiye'de Pay Pal a alternatif bir yol: N-PAY.com
n-pay.com Türkiyeden ve tüm paypal kabul etmeyen ülkelerden kabul ediyor.

[Subject edited by staff or moderator 2005-01-10 05:39]


 

Baybars Araz  Identity Verified
Local time: 22:55
English to Turkish
+ ...
daha bitirmedim işlemleri May 13, 2004

Para alırken kimse kimlik sormaz.. Verirken sorarlar...icon_smile.gif

Tayfun Torunoglu wrote:

Kimlik doğrulama sürecini tam anlamadım
Benim mesela kredi kartlarım var hiç alışveriş yapmadım ama yurdışında alışveriş yapabiliyorum. Kimse otuduğum evi sormuyor.

Yani neden o kadar ayrıntı istesinler ki?
Kredi kartı nosunu verince kabul etmeleri lazım.
[Edited at 2004-05-08 21:35]


 

Baybars Araz  Identity Verified
Local time: 22:55
English to Turkish
+ ...
Paypal Türkiye'de?? Jul 12, 2004

Paypal, Türkiye'de yerleşik şahısların üyeliğini kabul etmeye başladı. Şahsen henüz kendilerinde biriken küçük çaplı meblağımı çekme teşebbüsünde bulunmadığım için Türkiye'de yerleşik olup Paypal'dan para çekebilmiş birisinden bu konuda yol göstermesini rica edecektim.

Şu ana kadar Paypal'dan para çekebilen var mı?

Not: Paypal'a üye olan ve olmayı düşünen kişilere http://www.paypalsucks.com adresindeki bilgilere ve bu adreste yer alan forumdaki yazışmalara göz atmasını tavsiye ederim...


 

Baybars Araz  Identity Verified
Local time: 22:55
English to Turkish
+ ...
Moneybookers Jul 12, 2004

Şimdi, moneybookers'da benim şöyle bir sorunum oldu. Ben annemle kalıyordum ve ev de annemin üzerine olduğu için tüm faturalar da onun adınaydı ve annem ile babam da vakti zamanında boşandıkları için annemin soyadı benimkinden farklıydı ve adamlara annemin gerçek annem olduğunu bir türlü kabul ettiremediğimden (mahkeme kararını tercüme etmek zor geldi) Paypal da Türkiye'den hesap kabul etmeye başlayınca paramı paypal'a aktardım... Ancak henüz bir para çekme girişimim olmadı...

Ayrıca moneybookers'daki hesabım da hala aktif değil, beklemedeyiz...


 

Baybars Araz  Identity Verified
Local time: 22:55
English to Turkish
+ ...
eBay ne güne duruyor... Jul 28, 2004

Para harcanmak için kazanılmazsa neyimize lazım ki zaten Tayfun Beyicon_smile.gif

 

tekshop
Local time: 22:55
English to Turkish
Dünyadaki tüm sistemlerden Türkiye'ye transfer: n-pay.com ile mümkün! Oct 23, 2004

Dünyadaki tüm sistemlerden Türkiyeye transfer: n-pay.com ile mümkün!
--------------------------------------------------------------------------------

N-Pay.com a girin ve ne derdiniz varsa yazın (Türkçe de yazabilirsiniz). Sistem olarak PayPal ın aynısı, arkasında bir Banka olduğu için de yasal ve 10 bin dolara kadar havaleniz sigortalı, bir bakın belki derdinize derman olur: https://n-pay.com

Tayfun Torunoglu wrote:

Tam paypala hesap açacaktım ki, şu elkitabı ve kullanıcı kılavuzlarını okumama alışkanlığından kurtulup bir okuyayım dedim ve ne gördüm :


"Withdrawals.

...
Non-U.S. Users outside of those countries who do not have a U.S. bank account will not be able to withdraw funds from the PayPal system, and should therefore accept payments only if they expect to spend those funds using PayPal. In order to accept payments, Non-U.S. Users outside those countries must set their Preferences by logging into their PayPal account"

http://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=p/gen/ua/policy_payments-outside
İlk olarak daha yukarıda belirtiyor mutlaka kredi kartı ile
kayıt yapıyorsun ardından eğer o bilmem hangi ülkelerden değilsen ve Eğer Amerikada bir Banka Hesabın yoksa Parayı kesinlikle çekemezmişsin ancak paypalda hacayabilirmişsin, eh ona da şükür oradan 250 dolarlık Amerikan cikleti lütfen ...:)


[Edited at 2004-07-25 18:57]


[Subject edited by staff or moderator 2005-01-10 05:41]


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Paypal in Turkey?

Advanced searchCafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search