Pages in topic:   < [1 2 3 4 5]
paypal ve moneybookers mevzuu
Thread poster: Selcuk Akyuz
Feza Eruguz
Feza Eruguz  Identity Verified
Türkiye
Local time: 17:27
English to Turkish
paypal'dan kredi kartına Sep 25, 2009

ben bayram haftası öncesinde paypal'dan kredi kartına aktarım yaptım. 200 dl altında bir miktardı ve 2-3 gün içinde karta geçmişti. Bir sorun yaşamadım. Banka hesabına aktarmak üzere de banka bilgilerimi vs girdim ancak emin değilim olup olmayacağından. tüm bilgilerin kesinlikle doğru olması gerekiyor(muş) ancak onların standartlarıyla benim bankanın hesap numarası vs gibi standartları tam uyuşmuyor. Başlarına sıfır koyarak halletmeye çalıştım. Olursa olacak, ... See more
ben bayram haftası öncesinde paypal'dan kredi kartına aktarım yaptım. 200 dl altında bir miktardı ve 2-3 gün içinde karta geçmişti. Bir sorun yaşamadım. Banka hesabına aktarmak üzere de banka bilgilerimi vs girdim ancak emin değilim olup olmayacağından. tüm bilgilerin kesinlikle doğru olması gerekiyor(muş) ancak onların standartlarıyla benim bankanın hesap numarası vs gibi standartları tam uyuşmuyor. Başlarına sıfır koyarak halletmeye çalıştım. Olursa olacak, olmazsa Paypal bu işlem için 10TL alacakmış. Ben de bekliyorum bakalım.Collapse

Karahan Sisman
Karahan Sisman  Identity Verified
Türkiye
Member (2010)
English to Turkish
PayPal'in yüksek ücret politikası. Oct 1, 2009

Selam,

Uzun süreden beri yurtdışından alacağım ödemelerde banka havalesi ya da moneybookers kabul ediyordum. Ancak paypal'in Türkiye'de çalışmaya başladığını duyduktan sonra paypal hesabı da açtım ve firmalara paypal'le de ödeme yapabileceklerini söyledim.

Birkaç kez ufak tutarlarda hesabıma para çekimi yaptım, bu tutarlar hesabıma sorunsuz bir şekilde geçti ve paypal'e 1-2 dolar civarı ödemeler yaptım.

Ancak, bu hafta ABD'dek
... See more
Selam,

Uzun süreden beri yurtdışından alacağım ödemelerde banka havalesi ya da moneybookers kabul ediyordum. Ancak paypal'in Türkiye'de çalışmaya başladığını duyduktan sonra paypal hesabı da açtım ve firmalara paypal'le de ödeme yapabileceklerini söyledim.

Birkaç kez ufak tutarlarda hesabıma para çekimi yaptım, bu tutarlar hesabıma sorunsuz bir şekilde geçti ve paypal'e 1-2 dolar civarı ödemeler yaptım.

Ancak, bu hafta ABD'deki bir firmadan gelen ödemeden 50 dolar kesinti yapıldığını gördüm. paypal'e gönderdiğim maile gelen cevap şöyle:

"The amount has been charged as the standard payment receiving
fee of 3.4% + 0.35CENT plus also the cross border fee as the payment is
originated from USA"

Daha önce moneybookers yoluyla büyük ödemeler gelmesine rağmen, bu kadar yüksek bir ücretle karşılaşmamıştım. paypal, moneybookers gibi firmaların standart 2-3 dolar/euro ücretleri olduğunu sanıyordum.

Siz daha önce böyle bir şeyle karşılaştınız mı?

NOT: PayPal'den banka hesabınıza sorunsuz bir şekilde para çekebilirsiniz. Önemli olan banka adının tam olarak yazılmasıymış. Yani T.C. Is Bankasi T.A.S vs. gibi
Collapse

Karahan Sisman
Karahan Sisman  Identity Verified
Türkiye
Member (2010)
English to Turkish
Moneybookers'ın da benzer bir ücret politikası varmış.. Oct 15, 2009

Meğersem moneybookers şöyle güzel, böyle iyi dememi bekliyormuş

Bugün moneybookers'tan gelen mailde hesabımı tüccar hesabına dönüştürmem gerektiği söylendi.

Tüccar hesabındaki yeni ücret oranları şöyle:

%2,9 + 0,29 Euro.

Düz hesapla moneybookers 1000 Euro'luk ödemeye 30 Euro (yaklaşık 65 TL) ücret alırken; paypal 35 Euro (yaklaşık 75 TL) alıyor.... See more
Meğersem moneybookers şöyle güzel, böyle iyi dememi bekliyormuş

Bugün moneybookers'tan gelen mailde hesabımı tüccar hesabına dönüştürmem gerektiği söylendi.

Tüccar hesabındaki yeni ücret oranları şöyle:

%2,9 + 0,29 Euro.

Düz hesapla moneybookers 1000 Euro'luk ödemeye 30 Euro (yaklaşık 65 TL) ücret alırken; paypal 35 Euro (yaklaşık 75 TL) alıyor.

Halen paypal'den daha ucuz, ancak benim çalıştığım bankalardan çok daha pahalı.

Sanırım bundan sonra müşterilerden ödemeleri banka havalesiyle yapmalarını isteyeceğim. Onlar da biz burada masraf yapıyoruz diye ödemeden kesinti yapıyorlar, ama bu kadar insafsız değiller
Collapse

Pages in topic:   < [1 2 3 4 5]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

paypal ve moneybookers mevzuu

Translation news in Türkiye

TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »