поговоримо про різновиди української мови та культури в світі
Thread poster: xxxga5
xxxga5
English to Ukrainian
+ ...
May 3, 2003

поговоримо про різновиди української мови та культури

чи справді укр мова відрізняється

що в америці

що в канаді

чим саме

дайте лінки please

а то один професор каже, що склеп і ще подібні слова

ви почуете тільки в канаді

а я чув на зах україні

чи є якісь лінки щодо діалектів української

,,,,,,

дякую

україна

Direct link Reply with quote

Oleg Prots  Identity Verified
Ukraine
Local time: 22:12
Member (2003)
English to Ukrainian
+ ...
Лінками поділитися навряд чи зможу... May 4, 2003

... але якщо в Канаді (чи в Польщі) \"склеп\" - це \"крамниця, магазин\", то в Західній Україні це хіба що \"гробівець\"

А ще в українській мові, як вдома так і в діяспорі, прийнято користуватися розділовими знаками (але ж з мене зануда! ).

Якщо знайдете щось про діалекти - поділіться, будь ласка. Тема дуже цікава.

xxxga5
English to Ukrainian
+ ...
TOPIC STARTER
ДЯКУЮ ОЛЕЖЕ May 5, 2003

Quote:

On 2003-05-04 23:05, Olegas wrote:

... але якщо в Канаді (чи в Польщі) \"склеп\" - це \"крамниця, магазин\", то в Західній Україні це хіба що \"гробівець\"

А ще в українській мові, як вдома так і в діяспорі, прийнято користуватися розділовими знаками (але ж з мене зануда! ).

Якщо знайдете щось про діалекти - поділіться, будь ласка. Тема дуже цікава.

orbis  Identity Verified
Germany
Local time: 21:12
Member (2002)
English to Ukrainian
+ ...
Не зовсім так May 5, 2003

Олеже, що стосується склепу - Ви не зовсім маєте рацію . Моя бабуся, якій тепер 98 років, завжди казала, що піде до склепу - і мала на увазі крамницю... Відчувався вплив польської мови, вона була молодою \"за Польщі\". У неї було багато цікавих слів, таких, як \"кавалєр\", \"рандка\", \"фриз\'єр\" і т.д. Цікаво також, що бабуся - вчителька української мови - могла говорити і говорила в школі на цілком \"чистій\" українській мові, але вдома часто вживала \"свої\" слова. Не думаю, що в цьому випадку мова йде про діалекти - це швидше те, що називають \"суржиком\". Є суржик російський, є польський, є угорський... В Закарпатті в селі мого тата я не розуміла багатьох слів, як, наприклад, \"мандибурка\" (картопля). Що стосується мови канадських та американських українців (українців, що виїхали переважно підчас 2-ї світової війни - в Німеччині їх називають \"старими\" українцями) - мені здається, що це просто \"застаріла\" українська мова; люди не живуть в середовищі і просто не знають нових слів, нової граматики і т.д. Так і азербайджанську мову турки вважають \"старою\" турецькою мовою - розуміти розумієш, але звучить дивно.

Вітання -

Зоряна

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

поговоримо про різновиди української мови та культури в світі

Advanced search

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »
WordFinder
The words you want Anywhere, Anytime

WordFinder is the market's fastest and easiest way of finding the right word, term, translation or synonym in one or more dictionaries. In our assortment you can choose among more than 120 dictionaries in 15 languages from leading publishers.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search