чому не за правилами передають укр прізвища Кличків на bbc
Thread poster: xxxga5

xxxga5
English to Ukrainian
+ ...
Jun 22, 2003

оброго дня колеги та колежанки

ось щойно натрапив на цыкаву тему -- перекручення призвіщ та імен не де де, а на проф сайті новин bbc http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/boxing/3006409.stm
ця тема , мені здається - це історія укр прізвищ ( ще з часів, коли в прізвищі можна було впізнати еврея, цигана, молдавана і тд.

змінювали, перекручували, цуралися.
навіть в час, коли тікають за кордон і необхідно змінювати паспорти і прізвища для українців це байдуже ( аби жити стало краще)-- а де ж укр родинна гордість ????

і ось тільки щонатрапив на новий пункт цієї проблеми --- прізвища укр прізвища транслітерують не за правилами ( наче брати Клички юже німцями стали )))

і нехай..

мені байдуже.... просто жаль українців ....
поділіться думками з цбого приводу чому це так
правильно це чи ні ????

я не знаю, треба почути думку профі.

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/boxing/3006409.stm

Natalie  Identity Verified
Poland
Local time: 11:55
Member (2002)
English to Russian
+ ...

MODERATOR
* Jun 22, 2003

Богдане, брати Кличко, як мені відомо, мешкають у Німеччині, отже нічого дивного не вбачаю у тому що їхні прізвища найчастіше можна побачити у німецькому написанні. Може власне так у їхніх документах пишеться? ВВС звинуватити у непрофесіоналізмі неважко, але чому тут? Напишіть їм (тобто на ВВС), і запитайте.

Vladimir Dubisskiy  Identity Verified
United States
Local time: 04:55
Member (2001)
English to Russian
+ ...
а за якими правилами, Богдане... Jun 22, 2003

вони ж, наврядчи, дуже придивляються до українських настанов... але я знаю напевнн,що там є українці (Київський універ,філфак) - професійні лінгвісти.

Natalie wrote:

Богдане, брати Кличко, як мені відомо, мешкають у Німеччині, отже нічого дивного не вбачаю у тому що їхні прізвища найчастіше можна побачити у німецькому написанні. Може власне так у їхніх документах пишеться? ВВС звинуватити у непрофесіоналізмі неважко, але чому тут? Напишіть їм (тобто на ВВС), і запитайте.

mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 12:55
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Звичайна річ Jun 23, 2003

А як вам такі "помилки" на їх офіційному сайті.

1-й варіант: "Виталій Кличко"
... 8 грудня в Оберхаузені Виталій Кличко вперше відстоював титул інтерконтинентального ...
www.klitschko.com/ukr/port_v_ukr.html

2-й варіант: "Віталій Кличко"
Віталій Кличко - Вон Бін. Віталій Кличко -
Вон Бін 4.0М. ... Віталій Кличко - Росс Пьюріті. ...
www.klitschko.com/duels/duel_v_021123/ukr/vid_v_u.html

3-й варіант: "Віталій Клічко"
... заходах або з екранів телевізорів Володимир
і Віталій Клічко привселюдно заявлять, що ...
www.unian.net/ukr/news/news-30621.html

4-й варіант: "Виталій Клічко"
... вболівальників брати Клічко користуються
величезною ... В останній час Виталій та ...
edu.ukrsat.com/sh266/school_life/klichko.h

Що вже там казати про бідних англійців... Варіантів транслітерації - скільки завгодно. У нас демократія, пановеicon_smile.gif)

xxxga5
English to Ukrainian
+ ...
TOPIC STARTER
добре дякую - зрозуміло Jun 23, 2003

Наталю

до твого питання
чому тут

бо це сайт професіоналів-мовників

mk_lab wrote:

А як вам такі "помилки" на їх офіційному сайті.

1-й варіант: "Виталій Кличко"
... 8 грудня в Оберхаузені Виталій Кличко вперше відстоював титул інтерконтинентального ...
www.klitschko.com/ukr/port_v_ukr.html

2-й варіант: "Віталій Кличко"
Віталій Кличко - Вон Бін. Віталій Кличко -
Вон Бін 4.0М. ... Віталій Кличко - Росс Пьюріті. ...
www.klitschko.com/duels/duel_v_021123/ukr/vid_v_u.html

3-й варіант: "Віталій Клічко"
... заходах або з екранів телевізорів Володимир
і Віталій Клічко привселюдно заявлять, що ...
www.unian.net/ukr/news/news-30621.html

Що вже там казати про бідних англійців... Варіантів транслітерації - скільки завгодно. У нас демократія, пановеicon_smile.gif)

_Alena
Ukraine
Spanish to Ukrainian
+ ...
Виталій??????:) Jun 23, 2003

А ну скажу я своєму братові, якого зовуть Віталієм, що деякі українці його ім'я через "и" пишуть....:)

mk_lab wrote:
У нас демократія, пановеicon_smile.gif)

А цьому прикладі що не слово - "українською":)

[Edited at 2003-06-24 08:09]

Igor Zabuta
Ukraine
English to Russian
+ ...
Згоден... Jun 25, 2003

bohdan23 wrote:

...

і ось тільки щонатрапив на новий пункт цієї проблеми --- прізвища укр прізвища транслітерують не за правилами ( наче брати Клички юже німцями стали )))

і нехай..
...

Так вони німцями і стали... Як я розумію, і в документах так пишуть. Цілком нормально. Tschernigivske bier також. І тільки радіти з цього приводу треба. Адже рідна ненька тепер не тільки науковців експортує, перейшли вже й на м'язи... А БіБіСі нашими правилами не переймається, воно їх встановлює.

Jarema  Identity Verified
Ukraine
Member (2003)
German to Russian
+ ...

Moderator of this forum
Деякі роздуми Jun 25, 2003

Igor Zabuta wrote:

Так вони німцями і стали... Як я розумію, і в документах так пишуть. Цілком нормально. Tschernigivske bier також. І тільки радіти з цього приводу треба. Адже рідна ненька тепер не тільки науковців експортує, перейшли вже й на м'язи... А БіБіСі нашими правилами не переймається, воно їх встановлює.

Ну німцями вони, вважаю, не стали. Не думаю, що це ім потрібно. Та й Чернігівське Пиво - тобто "Десна" - бельгійське, а не німецьке.

Відносно того, як повинні писатися їх прізвища, хочу висловити таку думку, а яка, власне, різниця? Ну побачили на BBC якийсь документ з такою транслітерацією прізвищ й собі так написали. Що від цього змінилося?

Якщо вже говорити з патетично-патріотичної точки зору, то головне, на мою думку, не те, як Клички пишуться, а те, честь якої країни вони захищають.

То честь якої країни вони захищають? Правильно, ніякої, бо вони професіонали. Вони захищають свою власну честь та честь свого клубу, а клуб їх німецький. Може ця точка зору й цинічна, але ж хіба це не правда? А що Клички взагалі роблять в Німеччині? Що, невже в Україні боксерам тренуватися ніде? Є де, але вони зробили свій власний вибір. На який, звісно що, мали право.

Я веду ось до чого. Заявляють Клички про себе в світі, що вони українці? Заявляють мабуть. Й досить. Більшого чекати не треба. Й вимагати не треба.

А правопис справа така. Не може Україна нав'язувати свої правила транслітерації іншим країнам. Й не потрібно це.

Зверніть увагу, що дуже часто відбувається в іноземних засобах масової інформації з прізвищами поляків, чехів, словаків чи представників інших країн/народів, в мовах яких присутні додаткові символи, котрі не входять в стандартний комплект англійської/американської латиниці.

Наприклад, для німців поляк Валенса завжди був Валесою, бо отой польський гачочок на "а" на німецькій мові просто не передавався. Певен, що й на англійській мові було щось схоже. А щоб передати цей гачочок, як приклад, треба було докласти багато зусиль. Навчити всіх дикторів читати на польскій мові й так далі. Звучить трохи абсурдно, але ж інакше неможливо. А такі зусилля просто недоцільні.

Та й щось я не чув, щоб хтось через це переймався. Як в Польщі (як приклад), так і в Німеччині (також як приклад). Інших турбот вистачає.

Ось такі власне роздуми.

P. S.
Україна не лише не може нав'язувати щось іншим державам, вона ще й не в змозі цього робити.

[Edited at 2003-06-25 17:16]

xxxga5
English to Ukrainian
+ ...
TOPIC STARTER
так юрій Jun 25, 2003

так
ярема правий

Oleg Prots  Identity Verified
Ukraine
Member (2003)
English to Ukrainian
+ ...
Богдане Jun 27, 2003

...
до твого питання
...
бо це сайт професіоналів-мовників

Саме тому, що це сайт професіоналів, тут прийнято звертатися на "Ви" (крім випадків, коли спілкуються люди, дуже близько знайомі в реальному житті).
Чого і Вам бажаю.

Олег

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

чому не за правилами передають укр прізвища Кличків на bbc

Advanced search

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »
Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search