Генеральний регіонально анотований корпус української мови (ГРАК)
Thread poster: Jarema

Jarema  Identity Verified
Ukraine
Local time: 04:47
Member (2003)
German to Russian
+ ...

Moderator of this forum
Aug 24

Генеральний регіонально анотований корпус української мови (ГРАК) – це велика, репрезентативна, структурована колекція текстів українською мовою у супроводі програми, яка дозволяє будувати на базі корпусу власні підкорпуси, шукати слова, граматичні форми та їх сполучен... See more
Генеральний регіонально анотований корпус української мови (ГРАК) – це велика, репрезентативна, структурована колекція текстів українською мовою у супроводі програми, яка дозволяє будувати на базі корпусу власні підкорпуси, шукати слова, граматичні форми та їх сполучення, а також обробляти результати пошуку, сортувати, робити збалансовані вибірки і одержувати різну статистичну інформацію.

Корпус призначений для здійснення лінгвістичних досліджень з граматики, лексики, історії української літературної мови, а також для використання під час укладання словників та граматик.

Корпус може бути використаний для вивчання мови на високому рівні, також при підготовці навчальних матеріалів, підручників, навчальних словників та вправ з використанням прикладів з реальних текстів, з урахуванням частотної сполучуваності тощо.

Корпус не є взірцем нормативної української мови, в ньому можуть трапитись слова і сполучення, які не відповідають сучасним нормам літературної мови.

Корпус охоплює період з 1816 по 2019 р. і містить понад 40 тисяч текстів різних жанрів, близько 15 тисяч авторів.

Адреса: http://uacorpus.org/

ГРАК у Facebook

https://www.facebook.com/groups/488552241633414/

Генеральний регіонально анотований корпус української мови (ГРАК; англ. General Regionally Annotated Corpus of Ukrainian, GRAC http://uacorpus.org/) — це корпус української мови обсягом понад 290 млн токенів, розмічений за регіонами, призначений для здійснення лінгвістичних досліджень з граматики, лексики, історії української літературної мови, а також для використання під час укладання словників та граматик.

Групу ГРАК створено для публікації

1) новин про ГРАК і про інші корпуси української мови,

2) питань, як користуватися корпусом і що там можна знайти (тут можна просто написати тему дослідження або курсової роботи, найпевніше, що ми знайдемо у корпусі потрібний матеріал, ми просто любимо шукати будь-що у корпусі),

3) власних корпусних розвідок,

4) посилань на дослідження, зроблені на базі ГРАК.
Collapse


Andriy Bublikov
Alexander Matsyuk
 

Jarema  Identity Verified
Ukraine
Local time: 04:47
Member (2003)
German to Russian
+ ...

Moderator of this forum
TOPIC STARTER
Інші корпуси української мови Aug 24

У розділі "Інші корпуси української мови" наведені адреси інших корпусів української мови.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Генеральний регіонально анотований корпус української мови (ГРАК)

Advanced searchTM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search