Off topic: Література з історії
Thread poster: _Alena

_Alena
Ukraine
Local time: 14:56
Spanish to Ukrainian
+ ...
Nov 14, 2005

Привіт усім!
Шановні, хтось із вас цікавиться історією? Порадьте, будь ласка, чиї та які твори ви вважаєте вартими уваги? Я маю на увазі не художню, а документальну літературу, і насамперед мене цікавить історія земель, що зараз є українськими (включаючи Львів, Крим, Донецьк), починаючи з найдавніших часів, коли ще дикуни бігали за мамонтами, а мамонти за дикунами. З росіян я б назавала Ключевського та Костомарова, українським найавторитетнішим вважається Грушевський, а які саме твори, та ще хто? І для рівноваги мабуть ще б з поляками ознайомитись. Може, ще варто звернутися до когось з "незацікавлених" іноземців? Насамперед мене цікавлять такі, хто багато працював з архівами та викладають переважно факти (як наприклад Костомаров), а не своє бачення та ставлення до минулого.
Дякую заздалегідь.


 

Jarema  Identity Verified
Ukraine
Local time: 14:56
Member (2003)
German to Russian
+ ...

Moderator of this forum
Наталя Яковенко Nov 15, 2005

Вітаю, Олено!

Тему Ви розпочали дуже цікаву, контроверсійну й невичерпну.
Бо історія це не наука, а мистецтво. Інколи брехні, а інколи відстоювання правди. Її ж пишуть переможці. Вона завжди неоднозначна, щоб її зрозуміти варто шукати різні точки зору на ту ж саму подію й епоху. Інакше краще прочитати щось в стилі фентезі.

Я цікавлюсь історією, читаю досить багато історичних матеріалів.

Що б я міг запропонувати для перегляду зараз.

1. Книгу Наталі Яковенко "Нариси середньовічної та ранньомодерної України".

Це друге, перероблене видання ось цієї книги "Нарис історії України з найдавніших часів до кінця 18-го століття"

http://history.franko.lviv.ua/yak_content.htm

Я б радив ознайомитися з обома виданнями.

2. Крім того, її ж книгу
ПАРАЛЕЛЬНИЙ СВІТ
Дослідження з історії уявлень та ідей в Україні XVI-XVII ст.

На щастя вона є в інтернеті.

http://litopys.narod.ru/yakovenko/yak.htm

3. Дмитро НАЛИВАЙКО
ОЧИМА ЗАХОДУ:
Рецепція України в Західній Європі XI-XVIII ст.

Її електронна версія знаходиться ось тут:

http://litopys.narod.ru/ochyma/ochrus.htm

Перелік по можливості буду продовжувати.


А що б запропонували для ознайомлення Ви?


 

_Alena
Ukraine
Local time: 14:56
Spanish to Ukrainian
+ ...
TOPIC STARTER
Дякую Nov 15, 2005

Дякую, Юрію!!!

А я вже почала побоюватись, що ця тема залишиться без відповіді. Кого я могла б порадити, я їх вже назвала в попередньому повідомленні: Ключевського та Костомарова, хоча й звісно не треба забувати, що вони історики російські. Знайти їх та ще багатьох інших, знову ж, російських, можна на http://magister.msk.ru/library/history/. У ВУЗі ми вивчали історію по Грушевському, але назву книги не пам'ятаю. Хоча один мій знайомий, палкий шанувальник Івана Франка, не дуже добре відзивався про Грушевського та зокрема про написання ним історичних книг, тому дуже хочеться його порівняти з іншими українськими істориками. І на противагу російським історикам дуже хотілося б прочитати когось з польських, аби почути різні точки зору.

Правду кажучи, трохи побоююся купувати таку літературу навмання, от якось під час перебування в Криму купила дві книги; про одну з них, присв'ячену Феодосії, взагалі згадувати не хочеться, цінного там є хіба що вказання історичних місць, як їх зараз можна знайти, то ж є можливість там походити та на них подивитися (хоча при відсутності інших джерел і це б зійшло). Інша, "Історія Криму" О. Андрєєва трохи краща, але з самого початку він все змішав до кучі, таврів зі скіфами та кімерійцями, схоже на те, що інформація бралась з різних джерел та не дуже дбалося, щоб якось її привести до одного зв'язного викладення. Побачимо, що буде далі. От в зв'язку з цим мені також хотілося б почути, хто, на вашу думку, уваги не вартий.

Jarema wrote:
Тему Ви розпочали дуже цікаву, контроверсійну й невичерпну.
Бо історія це не наука, а мистецтво. Інколи брехні, а інколи відстоювання правди. Її ж пишуть переможці. Вона завжди неоднозначна, щоб її зрозуміти варто шукати різні точки зору на ту ж саму подію й епоху.


На мою думку, найцінніше, що ми можемо в них знайти, це факти (часто підкріплені цитуваннями з архівів), а висновки ми й самі в змозі зробити:)


Перелік по можливості буду продовжувати.


Буду Вам за нього дуже вдячна.

[Edited at 2005-11-15 21:55]


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Література з історії

Advanced searchTM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search