ЛІНГУР Лінгвістичний гурток
Thread poster: Vladimir Dubisskiy
Vladimir Dubisskiy
Vladimir Dubisskiy
United States
Local time: 14:22
Member (2001)
English to Russian
+ ...
Mar 2, 2007

Ось зайшов, може комусь буде цікаво:

http://www.philology.kiev.ua/Lingur/art_81.htm
дуже сподобалася публікація:

Свята мови зі сльозами на очах,або Мововбивство під спів фанфар

http://www.philology.kiev.ua/Lingur/art_81.htm


 
Natalya Zelikova
Natalya Zelikova  Identity Verified
Poland
Local time: 21:22
English to Russian
+ ...
... Mar 3, 2007

"Останнє поновлення
24.03.2003"



 
Vladimir Dubisskiy
Vladimir Dubisskiy
United States
Local time: 14:22
Member (2001)
English to Russian
+ ...
TOPIC STARTER
я бачив Mar 3, 2007

але ж, наприклад, стаття нічого не втрачає від того.

quote]Natalya Zelikova wrote:

"Останнє поновлення
24.03.2003"

[/quote]


 
Natalya Zelikova
Natalya Zelikova  Identity Verified
Poland
Local time: 21:22
English to Russian
+ ...
... Mar 3, 2007

Це я взагалі про сайт - оцінювала, наскільки може виявитися корисним...

Стаття, звісно, нічого не втрачає.


 
Marta Argat
Marta Argat  Identity Verified
Local time: 22:22
Chinese to Ukrainian
+ ...
Суперечка з совком, замішана на інцесті (с) Mar 4, 2007

А. Екстремізм вийшов з моди. І викликає щонайменше підозру, якщо не обурення. Він неконструктивний і дає привід сказати, що це вони підмішують кров _________их (вставити потрібне) немовлят собі в кутю та паску.
До чого було писано поруч про стрілянину в Бангладеш та "вигостри�
... See more
А. Екстремізм вийшов з моди. І викликає щонайменше підозру, якщо не обурення. Він неконструктивний і дає привід сказати, що це вони підмішують кров _________их (вставити потрібне) немовлят собі в кутю та паску.
До чого було писано поруч про стрілянину в Бангладеш та "вигострить сокиру", я так і не зрозуміла, але враження лишилося неприємне.
Совок не вміє відстоювати свої інтереси без агресії.
Це щодо того, як ми виглядаємо в очах інших.

Бе. Особисте. Коли до мене з таким притиском звертаються, я бачу себе років 20 тому, в брудному спортзалі, де прокурена училка кричить мені, що якщо я не робитиму зарядку, то мене не візьмуть у космонавти/розвідку/заміж.
І якщо училку я ніколи не питала про її зарядку, то тут хочеться гавкнути у відповідь: а що зробили ви, яким табличкам та радіостанціям ви повернули український голос? Хочеться спитати, чого "Леві-Строс" та "Нестор-літописець" у її тексті надруковано через тире?!
От сьогодні у мене задача: відвезти себе та двох дітей на Шевченківський концерт до "рідної школи". Можливо, автор могла б допомогти нам попрасувати вишиванки? Стала б суфлером моїм учням, якщо вони від жаху перед покладеною на них місією забудуть рядок з вірша? Дала б цицьку моєму малому, щоб можна було почути ще щось, крім нього? Бо, знаєте, я майже вивчилася на космонавтку, але не маю тут жодних родичів, і ще чоловік на тиждень поїхав на конференцію.

От коли автор перестане бути такою "бомбісткою" та розкаже, що і як вона робить для збереження і розвитку мови - от тоді ми і поговоримо. Можливо, допоможемо. А так - звиняйте. У мене старша дитина давно знає, що якщо тупати ногами і кричати: "Мені ніколи не дають шоколаду!", то її ніхто не слухатиме. А тут доросла тьотя.

"ЗЫ": Якщо вже згадала старшу... Старша в мене рік тому так загикувалася! А телевізора не маємо, матом не криємо, і зі своїх неповних 6 років вона жила в Україні лише 5 місяців. Але, знаєте, позагикувалася - і само пройшло, раніше, ніж ми дочекалися консультації логопеда.
Collapse


 
Ludwig Chekhovtsov
Ludwig Chekhovtsov  Identity Verified
Local time: 15:22
English to Russian
+ ...
Марто, Ви - супер !!! Mar 4, 2007

Marta Argat wrote:
А. Екстремізм вийшов з моди. І викликає щонайменше підозру, якщо не обурення. Він неконструктивний ...
До чого було писано поруч про стрілянину в Бангладеш та "вигострить сокиру", я так і не зрозуміла, але враження лишилося неприємне.


 
Marta Argat
Marta Argat  Identity Verified
Local time: 22:22
Chinese to Ukrainian
+ ...
Я теж не "андєл", але... Mar 4, 2007

Пане Людвігу, я пишу грубо (вибачайте всі!), але надто вже мені неприємно читати такі статті. Автор сипле фактами, але як це все пов'язане, і як, змінивши одне, ми змінимо інше, мені незрозуміло. Незрозуміло, яким чином новий Кармалюк, якщо він з'явиться в телевізорі (навіть без �... See more
Пане Людвігу, я пишу грубо (вибачайте всі!), але надто вже мені неприємно читати такі статті. Автор сипле фактами, але як це все пов'язане, і як, змінивши одне, ми змінимо інше, мені незрозуміло. Незрозуміло, яким чином новий Кармалюк, якщо він з'явиться в телевізорі (навіть без сокири...), відновить відсоток євреїв і татар чи вилікує загикування у дітей? А судячи з того, коли було останнє оновлення на тому сайті, то ніяких громадських ініціатив там не народилося, попри всю патетику-риторику.

[Edited at 2007-03-04 15:23]
Collapse


 
Vladimir Dubisskiy
Vladimir Dubisskiy
United States
Local time: 14:22
Member (2001)
English to Russian
+ ...
TOPIC STARTER
існування гуртка - вже громадська ініціатива Mar 4, 2007

і це ж (були) студенти університета. Я не знаю, як ви, а коли ми були студентами того ж закладу, (70-і), то найбільшою крамолою було бути (просто бути) біля монумента Тараса Шевченка в Києві на день його народження... То був, скажимо так, один з найвищих проявів незалежності, швиде�... See more
і це ж (були) студенти університета. Я не знаю, як ви, а коли ми були студентами того ж закладу, (70-і), то найбільшою крамолою було бути (просто бути) біля монумента Тараса Шевченка в Києві на день його народження... То був, скажимо так, один з найвищих проявів незалежності, швиденько виключали за це з університету.

Як мені сказав один міліціонер, роздивляючись мій студентський квиток - "О, то ти студент.. уу,..в університеті - а як ми захочемо - то не будеш".

Або за появу викладача на лекціях в вишиванці звільняли викладача (о, він ше й намагався викладати українською).

В тому, що у 1994-2003 студенти почали писати такі статті я вбачаю великий крок уперед і тому що їх пишуть, і тому, що їх дозволяють прочитати.

Marta Argat wrote:
А судячи з того, коли було останнє оновлення на тому сайті, то ніяких громадських ініціатив там не народилося, попри всю патетику-риторику.

[Edited at 2007-03-04 15:23]


[Edited at 2007-03-04 18:11]

[Edited at 2007-03-04 18:22]
Collapse


 
Marta Argat
Marta Argat  Identity Verified
Local time: 22:22
Chinese to Ukrainian
+ ...
Поточна ситуація Mar 4, 2007

Пане Володимире, щодо конструктивності - тобто її відсутності - я вже все сказала. Щодо самого факту висловлювання: що можна, дозволено таке написати - ну гаразд, це добре, що можна. Але чи варто? Чи потрібні такі заяви у нинішній ситуації, коли і так знаходяться розумники, готові доводити, ніби Тарас Бульба - це праобраз бойовика Аль-Каїди?

 
Vladimir Dubisskiy
Vladimir Dubisskiy
United States
Local time: 14:22
Member (2001)
English to Russian
+ ...
TOPIC STARTER
на мій погляд - варто Mar 4, 2007

Пані Марто,
Бульба а ля Осама - це вже щось! Він же ж їх бив, басурманів ...

А варто чи ні - то дуже складне питання (складне щодо правильної відповіді, бо її, вважаю, просто нема). Той що писав, вважав, мабуть, що варто. Я теж думаю, що варто - най буде, гірше від того не стан
... See more
Пані Марто,
Бульба а ля Осама - це вже щось! Він же ж їх бив, басурманів ...

А варто чи ні - то дуже складне питання (складне щодо правильної відповіді, бо її, вважаю, просто нема). Той що писав, вважав, мабуть, що варто. Я теж думаю, що варто - най буде, гірше від того не стане. Ви, наприклад, вважаєте, що - не варто. Може й таке бути, але це питання є дуже риторичне.

Я вважаю що варто, наприклад, тільки для того, щоб люди бачили (хоча б та сама діяспора), що в Україні не тільки кусючі та хуліганські ненажери-депутати, а ще й студенти, що, крім, фізичних акцій / голодувань, пікетів тощо можуть свідомо висловити свою думку на папері (у лінгвістичному гурті) а не кидаючи каменюки на площі, як часом робиться в інших країнах. Мені то приємно, бо, відверто кажучі, як я був студент, то мене на ланцюзі треба було б тягнути до будь-якого гуртка з вулиці (з кофе, різлінгом, цигаркою))

Ви пишете "у нинішній ситуації" А чим теперішня ситуація відрізняється від минулого, позаминулого, поза-поза -, поза-поза-позаминулого років? На мій погляд, - але я можу помилятися - тільки зміною прізвищ у керівництві, та може назвами партій або програм. Менталітет владний - той самий і та сама наснага відгризти побільше і щоб "нічого не було".


Marta Argat wrote:

Пане Володимире, щодо конструктивності - тобто її відсутності - я вже все сказала. Щодо самого факту висловлювання: що можна, дозволено таке написати - ну гаразд, це добре, що можна. Але чи варто? Чи потрібні такі заяви у нинішній ситуації, коли і так знаходяться розумники, готові доводити, ніби Тарас Бульба - це праобраз бойовика Аль-Каїди?


[Edited at 2007-03-04 22:02]

[Edited at 2007-03-04 22:06]
Collapse


 
Ludwig Chekhovtsov
Ludwig Chekhovtsov  Identity Verified
Local time: 15:22
English to Russian
+ ...
А, так це студентка-недоучка. Тоді нехай пише ... Mar 5, 2007

[quote]Vladimir Dubisskiy wrote:
В тому, що у 1994-2003 студенти почали писати такі статті я вбачаю великий крок уперед і тому що їх пишуть, і тому, що їх дозволяють прочитати. [quote]

Хай пише, щоб, як колись казав Петро Великий, "дурість кожного можна було бачити".

Даруйте, але я спочатку не зрозумів, що це студентська робота, та ще, мабуть, з Києво-могилянської, вибачайте, академії.

Якась, насправді, маячня сивої кобили, не варта серьозного аналізу. Ну хіба людина здорового глузду може повірити в те, "що тільки за цей час (тобто з 1954 по 1989 роки) на Кубані, Слобідському Сході, Півночі Казахстану, Далекому Сході, деінде в СРСР зникла ще одна Україна" ? І чому Україна зникала на Слобідському Сході - хіба це вже теж не Україна ?

Так, варто пожаліти тих українців, що не хочуть жити "на Вкраїні милій". Та хіба тільки тих, що жили й живуть у Росії ? А скільки їх, сердешних, мільйонами у тому ж таки 1927 році жило в Польщі, Чехословаччині, Угорщині та в Америці разом з Канадою ? Чи то були не українці ? Чи їм там краще жилося, ніж численним керівникам та державним службовцям українського походження "на просторах Родины великой" ?

Що стосується зросту відсотка росіян серед населення України, то за "логікою" автора треба було у 1954 році включати Крим у склад України тільки як територію, без тих майже двох мільйонів кримських росіян. Хай би собі їхали куди завгодно, тільки б не псували відсотка. А думати про людські долі, а не про відсотки, - цьому, здається, студентів в академіях не навчають.

І ще одна цитата такого собі сучасного українського "Мойсея", що знає секрет, як вивести українців з рабства: "Щоб не бути рабом і не дати дурити себе, сучасний громадянин України — той самий пересічний суржикомовець — мав би практично володіти азами семіотики, структурної лінгвістики, герменевтики, риторики й стилістики, нейролінгвістичного програмування, мистецтва реклами й секретами “піару” ...

Оскільки я "практично не володію", моє становище раба не дозволяє далі коментувати вільний потік розуму вільної людини. Виходить, правий був той, хто казав : "Учиться, учиться и еще раз учиться". От тільки не знаю, з чого почати: може, з нейролінгвістичного програмування ?


 
Oleg Prots
Oleg Prots  Identity Verified
Ukraine
Local time: 22:22
English to Ukrainian
+ ...
Тема закривається Mar 5, 2007

Шановні колеги,

Насамперед прошу пробачення за те, що не достеріг суто політичного і суперечливого змісту статті від самого початку - коли тема з'явилася, я лише побіжно глянув за поданим посиланням, і мені здалося що воно-таки про день рідної мови.

Потім я вже
... See more
Шановні колеги,

Насамперед прошу пробачення за те, що не достеріг суто політичного і суперечливого змісту статті від самого початку - коли тема з'явилася, я лише побіжно глянув за поданим посиланням, і мені здалося що воно-таки про день рідної мови.

Потім я вже зрозумів, що в лінгвістичному плані тема мало перспективна, а дискусія починає сповзати у політизовані тони (що вдієш, якщо національне/мовне питання неминуче є політизованим). Але мої сподівання на те, що після обміну думками з цього приводу дискусія вичерпається, не справдилися - тема що далі то більше провокує висловлення негативних емоцій із абсолютно не лінгвістичним забарвленням.

Зважаючи на все це я змушений закрити і сховати тему як таку, що не відповідає тематиці ПроЗ (out of scope) і ще раз прошу пробачення за те, що не зробив цього раніше.

Прошу не тримати на мене особистих образ, як втім і одні на одних - якщо наші думки не збігаються із тих або інших життєвих питань, це не повинно заважати нам спілкуватися на фаховому рівні.

З повагою,
Олег Проц

П.С. Гілку буде сховано за декілька годин.

[Edited at 2007-03-05 09:11]
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

ЛІНГУР Лінгвістичний гурток







CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »