https://www.proz.com/forum/ukrainian/67406-%D0%BB%D1%96%D0%BD%D0%B3%D1%83%D1%80_%D0%BB%D1%96%D0%BD%D0%B3%D0%B2%D1%96%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%B3%D1%83%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%BA.html

ЛІНГУР Лінгвістичний гурток
Thread poster: Vladimir Dubisskiy
Vladimir Dubisskiy
Vladimir Dubisskiy
United States
Local time: 16:38
Member (2001)
English to Russian
+ ...
Mar 2, 2007

Ось зайшов, може комусь буде цікаво:

http://www.philology.kiev.ua/Lingur/art_81.htm
дуже сподобалася публікація:

Свята мови зі сльозами на очах,або Мововбивство під спів фанфар

http://www.philology.kiev.ua/Lingur/art_81.htm


 
Natalya Zelikova
Natalya Zelikova  Identity Verified
Poland
Local time: 23:38
English to Russian
+ ...
... Mar 3, 2007

"Останнє поновлення
24.03.2003"



 
Vladimir Dubisskiy
Vladimir Dubisskiy
United States
Local time: 16:38
Member (2001)
English to Russian
+ ...
TOPIC STARTER
я бачив Mar 3, 2007

але ж, наприклад, стаття нічого не втрачає від того.

quote]Natalya Zelikova wrote:

"Останнє поновлення
24.03.2003"

[/quote]


 
Natalya Zelikova
Natalya Zelikova  Identity Verified
Poland
Local time: 23:38
English to Russian
+ ...
... Mar 3, 2007

Це я взагалі про сайт - оцінювала, наскільки може виявитися корисним...

Стаття, звісно, нічого не втрачає.


 
Marta Argat
Marta Argat  Identity Verified
Local time: 00:38
Chinese to Ukrainian
+ ...
Суперечка з совком, замішана на інцесті (с) Mar 4, 2007

А. Екстремізм вийшов з моди. І викликає щонайменше підозру, якщо не обурення. Він неконструктивний і дає привід сказати, що це вони підмішують кров _________их (вставити потрібне) немовлят собі в кутю та паску.
До чого було писано поруч про стрілянину в Бангладеш та "вигостри�
... See more
А. Екстремізм вийшов з моди. І викликає щонайменше підозру, якщо не обурення. Він неконструктивний і дає привід сказати, що це вони підмішують кров _________их (вставити потрібне) немовлят собі в кутю та паску.
До чого було писано поруч про стрілянину в Бангладеш та "вигострить сокиру", я так і не зрозуміла, але враження лишилося неприємне.
Совок не вміє відстоювати свої інтереси без агресії.
Це щодо того, як ми виглядаємо в очах інших.

Бе. Особисте. Коли до мене з таким притиском звертаються, я бачу себе років 20 тому, в брудному спортзалі, де прокурена училка кричить мені, що якщо я не робитиму зарядку, то мене не візьмуть у космонавти/розвідку/заміж.
І якщо училку я ніколи не питала про її зарядку, то тут хочеться гавкнути у відповідь: а що зробили ви, яким табличкам та радіостанціям ви повернули український голос? Хочеться спитати, чого "Леві-Строс" та "Нестор-літописець" у її тексті надруковано через тире?!
От сьогодні у мене задача: відвезти себе та двох дітей на Шевченківський концерт до "рідної школи". Можливо, автор могла б допомогти нам попрасувати вишиванки? Стала б суфлером моїм учням, якщо вони від жаху перед покладеною на них місією забудуть рядок з вірша? Дала б цицьку моєму малому, щоб можна було почути ще щось, крім нього? Бо, знаєте, я майже вивчилася на космонавтку, але не маю тут жодних родичів, і ще чоловік на тиждень поїхав на конференцію.

От коли автор перестане бути такою "бомбісткою" та розкаже, що і як вона робить для збереження і розвитку мови - от тоді ми і поговоримо. Можливо, допоможемо. А так - звиняйте. У мене старша дитина давно знає, що якщо тупати ногами і кричати: "Мені ніколи не дають шоколаду!", то її ніхто не слухатиме. А тут доросла тьотя.

"ЗЫ": Якщо вже згадала старшу... Старша в мене рік тому так загикувалася! А телевізора не маємо, матом не криємо, і зі своїх неповних 6 років вона жила в Україні лише 5 місяців. Але, знаєте, позагикувалася - і само пройшло, раніше, ніж ми дочекалися консультації логопеда.
Collapse


 
Ludwig Chekhovtsov
Ludwig Chekhovtsov  Identity Verified
Local time: 17:38
English to Russian
+ ...
Марто, Ви - супер !!! Mar 4, 2007

Marta Argat wrote:
А. Екстремізм вийшов з моди. І викликає щонайменше підозру, якщо не обурення. Він неконструктивний ...
До чого було писано поруч про стрілянину в Бангладеш та "вигострить сокиру", я так і не зрозуміла, але враження лишилося неприємне.


 
Marta Argat
Marta Argat  Identity Verified
Local time: 00:38
Chinese to Ukrainian
+ ...
Я теж не "андєл", але... Mar 4, 2007

Пане Людвігу, я пишу грубо (вибачайте всі!), але надто вже мені неприємно читати такі статті. Автор сипле фактами, але як це все пов'язане, і як, змінивши одне, ми змінимо інше, мені незрозуміло. Незрозуміло, яким чином новий Кармалюк, якщо він з'явиться в телевізорі (навіть без �... See more
Пане Людвігу, я пишу грубо (вибачайте всі!), але надто вже мені неприємно читати такі статті. Автор сипле фактами, але як це все пов'язане, і як, змінивши одне, ми змінимо інше, мені незрозуміло. Незрозуміло, яким чином новий Кармалюк, якщо він з'явиться в телевізорі (навіть без сокири...), відновить відсоток євреїв і татар чи вилікує загикування у дітей? А судячи з того, коли було останнє оновлення на тому сайті, то ніяких громадських ініціатив там не народилося, попри всю патетику-риторику.

[Edited at 2007-03-04 15:23]
Collapse


 
Vladimir Dubisskiy
Vladimir Dubisskiy
United States
Local time: 16:38
Member (2001)
English to Russian
+ ...
TOPIC STARTER
існування гуртка - вже громадська ініціатива Mar 4, 2007

і це ж (були) студенти університета. Я не знаю, як ви, а коли ми були студентами того ж закладу, (70-і), то найбільшою крамолою було бути (просто бути) біля монумента Тараса Шевченка в Києві на день його народження... То був, скажимо так, один з найвищих проявів незалежності, швиде�... See more
і це ж (були) студенти університета. Я не знаю, як ви, а коли ми були студентами того ж закладу, (70-і), то найбільшою крамолою було бути (просто бути) біля монумента Тараса Шевченка в Києві на день його народження... То був, скажимо так, один з найвищих проявів незалежності, швиденько виключали за це з університету.

Як мені сказав один міліціонер, роздивляючись мій студентський квиток - "О, то ти студент.. уу,..в університеті - а як ми захочемо - то не будеш".

Або за появу викладача на лекціях в вишиванці звільняли викладача (о, він ше й намагався викладати українською).

В тому, що у 1994-2003 студенти почали писати такі статті я вбачаю великий крок уперед і тому що їх пишуть, і тому, що їх дозволяють прочитати.

Marta Argat wrote:
А судячи з того, коли було останнє оновлення на тому сайті, то ніяких громадських ініціатив там не народилося, попри всю патетику-риторику.

[Edited at 2007-03-04 15:23]


[Edited at 2007-03-04 18:11]

[Edited at 2007-03-04 18:22]
Collapse


 
Marta Argat
Marta Argat  Identity Verified
Local time: 00:38
Chinese to Ukrainian
+ ...
Поточна ситуація Mar 4, 2007

Пане Володимире, щодо конструктивності - тобто її відсутності - я вже все сказала. Щодо самого факту висловлювання: що можна, дозволено таке написати - ну гаразд, це добре, що можна. Але чи варто? Чи потрібні такі заяви у нинішній ситуації, коли і так знаходяться розумники, готові доводити, ніби Тарас Бульба - це праобраз бойовика Аль-Каїди?

 
Vladimir Dubisskiy
Vladimir Dubisskiy
United States
Local time: 16:38
Member (2001)
English to Russian
+ ...
TOPIC STARTER
на мій погляд - варто Mar 4, 2007

Пані Марто,
Бульба а ля Осама - це вже щось! Він же ж їх бив, басурманів ...

А варто чи ні - то дуже складне питання (складне щодо правильної відповіді, бо її, вважаю, просто нема). Той що писав, вважав, мабуть, що варто. Я теж думаю, що варто - най буде, гірше від того не стан
... See more
Пані Марто,
Бульба а ля Осама - це вже щось! Він же ж їх бив, басурманів ...

А варто чи ні - то дуже складне питання (складне щодо правильної відповіді, бо її, вважаю, просто нема). Той що писав, вважав, мабуть, що варто. Я теж думаю, що варто - най буде, гірше від того не стане. Ви, наприклад, вважаєте, що - не варто. Може й таке бути, але це питання є дуже риторичне.

Я вважаю що варто, наприклад, тільки для того, щоб люди бачили (хоча б та сама діяспора), що в Україні не тільки кусючі та хуліганські ненажери-депутати, а ще й студенти, що, крім, фізичних акцій / голодувань, пікетів тощо можуть свідомо висловити свою думку на папері (у лінгвістичному гурті) а не кидаючи каменюки на площі, як часом робиться в інших країнах. Мені то приємно, бо, відверто кажучі, як я був студент, то мене на ланцюзі треба було б тягнути до будь-якого гуртка з вулиці (з кофе, різлінгом, цигаркою))

Ви пишете "у нинішній ситуації" А чим теперішня ситуація відрізняється від минулого, позаминулого, поза-поза -, поза-поза-позаминулого років? На мій погляд, - але я можу помилятися - тільки зміною прізвищ у керівництві, та може назвами партій або програм. Менталітет владний - той самий і та сама наснага відгризти побільше і щоб "нічого не було".


Marta Argat wrote:

Пане Володимире, щодо конструктивності - тобто її відсутності - я вже все сказала. Щодо самого факту висловлювання: що можна, дозволено таке написати - ну гаразд, це добре, що можна. Але чи варто? Чи потрібні такі заяви у нинішній ситуації, коли і так знаходяться розумники, готові доводити, ніби Тарас Бульба - це праобраз бойовика Аль-Каїди?


[Edited at 2007-03-04 22:02]

[Edited at 2007-03-04 22:06]
Collapse


 
Ludwig Chekhovtsov
Ludwig Chekhovtsov  Identity Verified
Local time: 17:38
English to Russian
+ ...
А, так це студентка-недоучка. Тоді нехай пише ... Mar 5, 2007

[quote]Vladimir Dubisskiy wrote:
В тому, що у 1994-2003 студенти почали писати такі статті я вбачаю великий крок уперед і тому що їх пишуть, і тому, що їх дозволяють прочитати. [quote]

Хай пише, щоб, як колись казав Петро Великий, "дурість кожного можна було бачити".

Даруйте, але я спочатку не зрозумів, що це студентська робота, та ще, мабуть, з Києво-могилянської, вибачайте, академії.

Якась, насправді, маячня сивої кобили, не варта серьозного аналізу. Ну хіба людина здорового глузду може повірити в те, "що тільки за цей час (тобто з 1954 по 1989 роки) на Кубані, Слобідському Сході, Півночі Казахстану, Далекому Сході, деінде в СРСР зникла ще одна Україна" ? І чому Україна зникала на Слобідському Сході - хіба це вже теж не Україна ?

Так, варто пожаліти тих українців, що не хочуть жити "на Вкраїні милій". Та хіба тільки тих, що жили й живуть у Росії ? А скільки їх, сердешних, мільйонами у тому ж таки 1927 році жило в Польщі, Чехословаччині, Угорщині та в Америці разом з Канадою ? Чи то були не українці ? Чи їм там краще жилося, ніж численним керівникам та державним службовцям українського походження "на просторах Родины великой" ?

Що стосується зросту відсотка росіян серед населення України, то за "логікою" автора треба було у 1954 році включати Крим у склад України тільки як територію, без тих майже двох мільйонів кримських росіян. Хай би собі їхали куди завгодно, тільки б не псували відсотка. А думати про людські долі, а не про відсотки, - цьому, здається, студентів в академіях не навчають.

І ще одна цитата такого собі сучасного українського "Мойсея", що знає секрет, як вивести українців з рабства: "Щоб не бути рабом і не дати дурити себе, сучасний громадянин України — той самий пересічний суржикомовець — мав би практично володіти азами семіотики, структурної лінгвістики, герменевтики, риторики й стилістики, нейролінгвістичного програмування, мистецтва реклами й секретами “піару” ...

Оскільки я "практично не володію", моє становище раба не дозволяє далі коментувати вільний потік розуму вільної людини. Виходить, правий був той, хто казав : "Учиться, учиться и еще раз учиться". От тільки не знаю, з чого почати: може, з нейролінгвістичного програмування ?


 
Oleg Prots
Oleg Prots  Identity Verified
Ukraine
Local time: 00:38
English to Ukrainian
+ ...
Тема закривається Mar 5, 2007

Шановні колеги,

Насамперед прошу пробачення за те, що не достеріг суто політичного і суперечливого змісту статті від самого початку - коли тема з'явилася, я лише побіжно глянув за поданим посиланням, і мені здалося що воно-таки про день рідної мови.

Потім я вже
... See more
Шановні колеги,

Насамперед прошу пробачення за те, що не достеріг суто політичного і суперечливого змісту статті від самого початку - коли тема з'явилася, я лише побіжно глянув за поданим посиланням, і мені здалося що воно-таки про день рідної мови.

Потім я вже зрозумів, що в лінгвістичному плані тема мало перспективна, а дискусія починає сповзати у політизовані тони (що вдієш, якщо національне/мовне питання неминуче є політизованим). Але мої сподівання на те, що після обміну думками з цього приводу дискусія вичерпається, не справдилися - тема що далі то більше провокує висловлення негативних емоцій із абсолютно не лінгвістичним забарвленням.

Зважаючи на все це я змушений закрити і сховати тему як таку, що не відповідає тематиці ПроЗ (out of scope) і ще раз прошу пробачення за те, що не зробив цього раніше.

Прошу не тримати на мене особистих образ, як втім і одні на одних - якщо наші думки не збігаються із тих або інших життєвих питань, це не повинно заважати нам спілкуватися на фаховому рівні.

З повагою,
Олег Проц

П.С. Гілку буде сховано за декілька годин.

[Edited at 2007-03-05 09:11]
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

ЛІНГУР Лінгвістичний гурток


Translation news in Ukraine





Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »