Особливості національного приватного бізнесу.
Thread poster: Oleg Prots

Oleg Prots  Identity Verified
Ukraine
Local time: 04:55
Member (2003)
English to Ukrainian
+ ...
Feb 21, 2003

Дуже доброго дня всім! icon_smile.gif

Я довго вагався, перш ніж запропонувати цю тему до обговорення, бо підозрюю, що в колег, які мешкають поза межами України, вона може викликати легкий шок.


Питання ось яке: я вже деякий час розмірковую над тим, що для того, щоби я міг спокійно спати ночами, вартувало б офіційно зареєструвати себе як \"суб\'єкт підприємницької діяльності\" і платити податки.


А проблема полягає в тому, що ступінь моєї довіри до нашої податкової адміністрації не дозволяє мені припустити, що коли я прийду і щиросердечно спитаю, як мені краще це зробити, мені щиросердечно допоможуть, а не втоплять відразу, про всяк випадок.


Я проштудіював закони про підприємництво і ЗЕД, і консультувався з друзями-юристами, але здається, наше законодавство _в принципі_ не передбачає такого виду діяльності, як надання платних послуг через Інтернет.


Тому мені не приходить в голову ніщо краще, аніж поцікавитися в колег з соліднішим стажем Інтернет-бізнесу: як найкраще зареєструвати таку діяльність в Україні?

Як вести бухгалтерію? icon_smile.gif Чи можливо, просто подавати ці доходи в щорічній декларації як гонорар чи дохід від роботи за контрактом, без реєстрації як \"суб\'єкт\"?


Чи традиційно: \"не тратьте, куме, сили...\"? icon_smile.gif

Буду дуже вдячний за будь-яку пораду.


Олег


 

Kirill Semenov  Identity Verified
Ukraine
Local time: 04:55
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Налоговая Feb 21, 2003

Quote:


On 2003-02-21 20:58, Olegas wrote:


Чи традиційно: \"не тратьте, куме, сили...\"? icon_smile.gifПростите, я как тот пес, \"все понимаю, а сказать не могу\". Потому по-русски.


Олег, лично мне кажется, не время еще. icon_frown.gif
Может, через пару лет.


 

mk_lab  Identity Verified
Ukraine
Local time: 04:55
Member (2004)
English to Russian
+ ...
Ця справа цілком легальна, але досить муторошна Feb 22, 2003

Ця справа цілком легальна, але досить муторошна. Якщо обсяги ваших замовлень того варті, можна зареєструватись. Щоправда,як фізична особа ви будете сплачувати величезні податки на кошти, отримані із-за кордону(мінімум 37%). Але є така \"ничка\" як приватне підприємництво на єдиному податку. Половина України так живе. Вид діяльності, наприклад, консультаційно-інформаційні послуги, чи, навіть просто - переклади. Якщо річні прибутки не перевищують 500000 грн, сплачуєте щомісячний єдиний податок 80-200 грн(щоправда кожна податкова встановлює його розмір самостійно).

Є деякі локальні (досить суттєві)особливості - наші податкові дуже схильні до \"творчості\", тому раджу проконсультуватись у своїх друзів, які зареєстровані таким саме чином у вашому місті.


 

Marichka  Identity Verified
Local time: 04:55
English to Russian
+ ...
Справа не така вже й муторошна Feb 25, 2003

Я також раджу зареєструватися платником єдиного податку. Для цього треба пройти реєстрацію в місцевих органах влади. Я особисто пошкодувала часу на те, щоб бігати по інстанціях самій, і найняла для цього агента з адвокатської контори. Але після реєстрації все дуже просто. Заява про видачу свідоцтва подається до податкової раз на рік, а звіт - раз на квартал (можна поштою). \"Бухгалтерія\" - дуже проста. Вам видають \"книгу\", до якої треба заносити свої доходи. А потім, по завершенні кварталу, на основі цих записів складається звіт. Оце й уся морока. Зате ви працюєте абсолютно легально, можете навіть стати на облік у пенсійному фонді і т.п.


Бажаю успіхів!


 

Oleg Prots  Identity Verified
Ukraine
Local time: 04:55
Member (2003)
English to Ukrainian
+ ...
TOPIC STARTER
Дякую за поради! Feb 26, 2003

Я, властиво, з самого початку думав про єдиний податок, але мене турбував \"паперовий\" бік справи - чи потрібні будуть на випадок перевірок всі угоди, рахунки, і т. ін., в паперовому вигляді і з печатками клієнтів?

Звичайно, якщо звіт подається на підставі того, що сам собі запишеш в книгу, це набагато простіше icon_smile.gif.


Іще раз дякую, якщо хтось ще схоче поділитися досвідом - буду радий.


Олег


 

Oleg Rudavin  Identity Verified
Ukraine
Local time: 04:55
Member (2003)
English to Ukrainian
+ ...
До того ж податок - всього-навсього 80 гривень Mar 3, 2003

Хоча міска влада може подивитися на це з іншого боку...

Що цікаво, так це те, що перекладу як окремого виду діяльності немає; він занесений у розряд \"інше\".


Олег


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Особливості національного приватного бізнесу.

Advanced searchWordFinder Unlimited
For clarity and excellence

WordFinder is the leading dictionary service that gives you the words you want anywhere, anytime. Access 260+ dictionaries from the world's leading dictionary publishers in virtually any device. Find the right word anywhere, anytime - online or offline.

More info »
SDL MultiTerm 2019
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2019 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2019 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search