KudoZ home » Albanian to Romanian » Tech/Engineering

2000

Advertisement

Login or register (free and only takes a few minutes) to participate in this question.

You will also have access to many other tools and opportunities designed for those who have language-related jobs
(or are passionate about them). Participation is free and the site has a strict confidentiality policy.
00:12 Jun 30, 2003
Albanian to Romanian translations [Non-PRO]
Tech/Engineering
Albanian term or phrase: 2000
vazhdimisht une, ckemi? e dhe provimin? ende jo? apo jo?

cke bere gjate keture oreve te tejzgjatur nga tensioni, vapa, ankthi i hicit dhe lodhja? te pakten per mua keshtu kane qene.per ty?

une neser kam nje provim tjeter, histori e mendimit politik shqipetar, kjo eshte lenda me absurde e ketyre 3 vjeteve, meqe supozohet qe eshte nje teme me prerje historike, ne fakt politike pergjate historise sone patriotiko-tradhtare sikur nuk ka patur dhe aq. por ja qe neser e kam provim. pedagogu i lendes eshte nja 60 e ca dite dhe eshte krejtesisht i rrjedhur, nje rast i mire per tu studiuar, flet me sy mbyllur, te flet ty nderkohe qe shikon nje tjeter, bertet, merzitet pastaj gezohet. nje shaka e madhe.

ja dhe rezymene e provimit ne vija trashaluqe e bera. kjo mungesa jote me ben te medoj qe ti ske deshire me te flasesh e te degjosh idiotesite e mia, megjithate nese ke kohe mundohu ta konfirmosh kete, ky eshte minumuni, maximum ska.

mire te pershendes per biseden konstruktive qe paten, i kalofsh mire keto dite vere te padurueshme.:)

Juli.
batman
AdvertisementDiscussion entries: 1

  

Return to KudoZ list


KudoZ™ translation help
The KudoZ network provides a framework for translators and others to assist each other with translations or explanations of terms and short phrases.See also:Term search
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search