Translation glossary: El

Creator:
Filter
Reset
Showing entries 1-13 of 13
 
Arms Length Management Organization (ALMO)Organizatë e Menaxhimit të Banesave (ALMO) 
English to Albanian
Business IntelligenceNjouritë mbi biznesin 
English to Albanian
Coaching somebody/someoneUdheheq/drejtoj tike 
English to Albanian
DCYSDepartment for Culture Youth and Sports 
Albanian to English
law enforcement agenciesorganet e zbatimit të ligjit/ruajtjes së rendit 
English to Albanian
marathon routeitinerari i maratonës 
English to Albanian
Nr.xx Kol.Numër repertori dhe numër koleksioni 
Albanian
plug-inShtojca 
English to Albanian
Product of MauritiusProdukt i Mauriciusit/Prodhuar në Mauricius 
English to Albanian
slop tankRezervuari i mbetjeve 
English to Albanian
slop tankRezervuari i mbetjeve 
English to Albanian
tarifë vendorelocal taxes and fees 
Albanian to English
urban black (color)Black 
English

Your current localization setting

English

Select a language

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search