Working languages:
German to Polish
Polish to German
French to Polish

Kinga Figat

Local time: 19:45 CET (GMT+1)

Native in: Polish Native in Polish
Account type Freelance translator and/or interpreter
Data security Created by Evelio Clavel-Rosales This person has a SecurePRO™ card. Because this person is not a ProZ.com Plus subscriber, to view his or her SecurePRO™ card you must be a ProZ.com Business member or Plus subscriber.
Services Translation, Interpreting, Editing/proofreading, Software localization, Voiceover (dubbing), Training
Expertise Detailed fields not specified.
Experience Registered at ProZ.com: Jan 2013.
ProZ.com Certified PRO certificate(s) N/A
Credentials German to Polish (Poland: Uniwersytet Łódzki)
Polish to German (Poland: Uniwersytet Łódzki)
German to Polish (Universität Wien (Institut für Übersetzen und Dolmetschen))
Polish to German (Universität Wien (Institut für Übersetzen und Dolmetschen))
Memberships N/A
Software N/A
Bio
Jestem absolwentką Filologii Germańskiej studiów jednolitych magisterskich na Uniwersytecie Łódzkim. Studia ukończyłam w 2010 roku z wynikiem bardzo dobrym. Podczas czterech ostatnich semestrów uczęszczałam na dodatkowy fakultet translatorski, obejmujący tłumaczenia pisemne i ustne z następujących dziedzin: techniczne, medyczne, prawnicze, związane z tematyką Unii Europejskiej, bankowe oraz literackie. W tym czasie praktykowałam również, tłumacząc pisemnie i ustnie poza Uniwersytetem, co opisuję bardziej szczegółowo w moim CV. Jeden semestr spędziłam na Uniwersytecie Wiedeńskim w Austrii, gdzie studiując dzięki programowi Erasmus, doskonaliłam znajomość języka niemieckiego i umiejętności translatorskie m.in. na Katedrze Translatoryki.

Po ukończeniu studiów pracowałam przez dwa i pół roku we Francji (Chambery, Grenoble) i Niemczech (Berlin), gdzie w ramach międzynarodowej fundacji zajmowałam się programami związanymi z rozwojem, edukacją oraz szeroko pojętym „coachingiem” głównie młodych ludzi, wykonywałam tłumaczenia pisemne i ustne języków niemieckiego, francuskiego i polskiego oraz nauczałam języka niemieckiego i polskiego jak również wykonywałam pracę biurową w tych językach.

Obecnie pracuję w Biurze Tłumaczeń Trado w Łodzi jako stażystka i wykonuję tłumaczenia pisemne głównie w branżach prawniczej, biznesowej oraz gospodarczej.

Jestem otwarta na każde nowe wyzwanie i chętnie poszerzam wiedzę z kolejnych dziedzin, przygotowując się do wykonania zlecenia.

Należę do osób solidnych i z zaangażowaniem podchodzących do postawionych zadań. W połączeniu z moją pasją do języków obcych oraz kreatywnością daje to efekt efektywnie wykonanych tłumaczeń.


Profile last updated
Dec 11, 2013More translators and interpreters: German to Polish - Polish to German - French to Polish   More language pairsYour current localization setting

English

Select a language

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search