Working languages:
English to Portuguese

lenushkka

Local time: 20:25 CET (GMT+1)
Send email
Account type Freelance translator and/or interpreter
Data security Created by Evelio Clavel-Rosales This person has a SecurePRO™ card. Because this person is not a ProZ.com Plus subscriber, to view his or her SecurePRO™ card you must be a ProZ.com Business member or Plus subscriber.
Services Translation
Expertise Detailed fields not specified.
Experience Registered at ProZ.com: Dec 2008.
ProZ.com Certified PRO certificate(s) N/A
Credentials N/A
Memberships N/A
Software N/A
Bio
Sa më lart që shkojm,aq më shum e njohim vetëvetën,sa më shum ta njoh njeriu vetëvetën aq me shum ka nevoj të ngjitet lart.Njeriu eshte si bjeshka:Njohja e njerit-tjetrit nuk perfundon kurr.E verteta ee pergjysmuar nuk e e arrrin cakun kufirin ekstrem ne mess te tokes dhe qiellit.

Kuptoje kenaqesin tuaj per tere Kohen qe jeton deri sa te shuhen forcat,MoS Nderprej ti perkrahesh deshirat e tua derisa te arrij dita e shkuarjes pa kthim,sepse ata qe kan shkuar qe kur i mori ZOTI nuk jan kthyer më.

Duhet te shkeputesh e te mOs i lesh te ikin momentet e lumtura,duhet ti lufotsh humbjet qe do ti takosh ne jet.Aventura harrohet shpejt,edhe ata qe nuk besonin se nuk do ta gjenin lumturin,zakonisht kthehen e buzeqeshin.Nuk ka situat qe nuk ka zhgjidhe ose qe nuk mund te ndrrohet ,edhe nese duket kejt e pa shpres.Nevojitet ta konsiderojm boten me nje shkeputje te qart e te rrim duke veshtruar ndodhit si spakator te pafund,sepse preokupimi eshte shtypess..

Jeta eshte si uji ,nuk mund te kthehet mbrapa ne hapat e vet.Duhet ta kuptosh domethënjen e saj ne te tanishmen.Ju eshte qdo gje umane diqka qe askush tjeter nuk e ka vetem krijuesi i jetes e njeh dhe eshte ne gjendje ta fal..

SHpesh her personat kerkojn si ti japin kuptim egzistences se tyre,por rruga eshte e veshtir e deshperimi angashia e trishtimi jane gjithmon ne nderhyrje.
Jeta ka qen ee arsyshme nuk do te kemi luhatje,qdo gje do te jete me e leht,edhe per ti pranuar tronditjen e pa evitushme.Por poqese ka qene e kushtezuar nga gabimet ,luhatjet,mekatet ateher qdo gje do te jete me e veshtir e deshira per ta gjetur ndjeren e jetes mbetemi te deshperuar...:$


Profile last updated
Dec 26, 2008More translators and interpreters: English to Portuguese   More language pairsYour current localization setting

English

Select a language

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search