https://www.proz.com/forum/romanian/28837-oferta_de_job_de_azi%3A_germana_romana.html

oferta de job de azi: germana-romana
Thread poster: Heinz Lahni (X)
Heinz Lahni (X)
Heinz Lahni (X)  Identity Verified
Local time: 18:14
Dutch to German
+ ...
Jan 27, 2005

Ma gandeam doar ca n-ar strica celor care sunt interesati in anuntul de azi (http://www.proz.com/job/70301) sa se uite in prealabil in Blue Board.
O zi buna va doreste
Heinz


 
Cristina Anghel
Cristina Anghel  Identity Verified
Romania
Local time: 19:14
English to Romanian
+ ...
Nici o oferta Jan 27, 2005

Am vazut ca nu s-a facut nici o oferta. Se pare ca au fost atenti colegii.
Oricum, multumim.

Lahni wrote:

Ma gandeam doar ca n-ar strica celor care sunt interesati in anuntul de azi (http://www.proz.com/job/70301) sa se uite in prealabil in Blue Board.
O zi buna va doreste
Heinz


 
Maria Diaconu
Maria Diaconu  Identity Verified
Romania
Local time: 19:14
English to Romanian
Nu înţeleg un lucru Jan 27, 2005

Nu prea înţeleg cum se face că după ce a fost introdus primul comentariu negativ în Blue Board (şi al doilea, şi al treilea, etc.) alţi membri proz au mai acceptat să lucreze cu respectiva agenţie...

 
Cristiana Coblis
Cristiana Coblis  Identity Verified
Romania
Local time: 19:14
Member (2004)
English to Romanian
+ ...
nu toti se intereseaza inainte Jan 27, 2005

Din pacate... unii chiar incep sa puna intrebari numai dupa ce expira termenul de plata.

Eu personal imi descarc toate mesajele de pe transpayment si pp_dist in outlook. S-a strans in timp o baza de date consistenta la care am acces instantaneu cand primesc o oferta. In acest fel pot sa raspund rapid si in cunostinta de cauza.

NUmai bine.


 
Susanna & Christian Popescu
Susanna & Christian Popescu
Germany
Local time: 18:14
Romanian to German
+ ...
Cineva tot isi da silinta sa dea de dracu Jan 27, 2005

Vad ca exista deja o oferta. Atentionez, ca si colegii de mai sus, inca o data echipa DE-RO-DE ca este vorba de o agentie care nu-si onoreaza obligatiile de plata. Daca cineva nu are destui Browniz pt. a se uita in Blueboard, atunci va spun aici ca sunt 6 traducatori din 6 care au evaluat agentia respectiva extrem de negativ, toti reclamand ca nu au fost platiti, respectiv ca a fost nevoie de nenumarate remindere pentru a-si obtine drepturile.

[Edited at 2005-01-31 19:18]


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


oferta de job de azi: germana-romana






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »