Activitati - traducatorii specializati din BUCURESTI - exista intalniri lunare?
Thread poster: Bernd Müller (X)
Bernd Müller (X)
Bernd Müller (X)
Germany
Local time: 06:15
German to Romanian
+ ...
May 1, 2010

Salutari!

Am si eu o intrebare ref. la Activitati ale traducatorilor specializati pe anumite domenii din BUCURESTI - exista intalniri lunare? Ma intereseaza pt. o eventuala colaborare viitoare.

De exemplu, noi la Munchen avem urmatoarele grupuri: tehnic, juridic, de FR, EN si ES, cat si un grup pt. membrii noi ale organizatiei germane BDÜ. Intalnirile sunt conduse de cate un traducator mai vechi, iar la grupul jur chiar de catre o avocata, care prezinta diverse teme; c
... See more
Salutari!

Am si eu o intrebare ref. la Activitati ale traducatorilor specializati pe anumite domenii din BUCURESTI - exista intalniri lunare? Ma intereseaza pt. o eventuala colaborare viitoare.

De exemplu, noi la Munchen avem urmatoarele grupuri: tehnic, juridic, de FR, EN si ES, cat si un grup pt. membrii noi ale organizatiei germane BDÜ. Intalnirile sunt conduse de cate un traducator mai vechi, iar la grupul jur chiar de catre o avocata, care prezinta diverse teme; celelalte grupuri isi fac fiecare un plan tematic, si contribuie mai multi membrii la prezentare si discutii. Eu le-am gasit f. utile pe vremuri, la inceputul carierei!

Pofta mare la mititei, si un WE frumos tuturor!
Bernd
Collapse


 
Bernd Müller (X)
Bernd Müller (X)
Germany
Local time: 06:15
German to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
Activitati - traducatorii specializati din SIBIU - exista intalniri lunare? May 3, 2010

Salutari!

Acelaşi lucru m-au intreresa şi pt. Sibiu!

Am si eu o intrebare ref. la Activitati ale traducatorilor specializati pe anumite domenii din SIBIU - exista intalniri lunare? Ma intereseaza pt. o eventuala colaborare viitoare.
......


Ciao, şi o săptămână minunată tuturor! (la noi, la Mănchen, din păcate plouă... de zile întregi deja!)
Bernd


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Activitati - traducatorii specializati din BUCURESTI - exista intalniri lunare?






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »