Mobile menu

Toolbar Trados pt Windows Vista
Thread poster: Anca Buzatu
Anca Buzatu  Identity Verified
Austria
Local time: 05:23
Member (2008)
German to Romanian
+ ...
Jun 25, 2008

Salutare:),

folosesc de putin timp Vista, iar atunci cand deschid un document in Word nu gasesc toolbar-ul Trados, asa cum se intampla in mod normal atunci cand foloseam XP. Am crezut ca o data cu instalarea Trados-ului va aparea automat si acel toolbar specific, insa se pare ca la Vista lucrurile stau altfel.

Aveti idei cum pot sa dau de el sau ce "artificii" pot face ca sa pot folosi Trados-ul normal si cu Vista? Pana acum toate cautarile si incercarile au esuat.

Multumesc anticipat,

Anca

Direct link Reply with quote

Monica Tuduce  Identity Verified
Luxembourg
Partial member
Italian to Romanian
+ ...
Bună Anca Jun 26, 2008

Vezi dacă răspunsul Cristianei şi al meu din firul acesta îţi rezolvă problema:

http://www.proz.com/forum/romanian/14236-trados-page3.html

Personal, nu cred că are vreo legătură cu versiunea de Win, eu am XP şi mi s-a întâmplat.
Succes

Anca Buzatu  Identity Verified
Austria
Member (2008)
German to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
Se pare că e nevoie totuşi de o versiune anterioară Jul 8, 2008

Mulţumesc mult! Am instalat Office 2000 şi am rezolvat problema:).

Cristiana Coblis  Identity Verified
Romania
Local time: 06:23
Member (2004)
English to Romanian
+ ...
versiunile vechi Jul 9, 2008

Da, probabil că ai o versiune de Trados anterioară Office 2007 şi aceasta se înţelege mai bine cu o versiune de Office anterioară Trados 2007 creează în Word 2007 un meniu tip ribon care merge OK. Personal, prefer Word 2007 pentru revizie şi folosesc 2003 pentru traducere, dar lucrez pe două calculatoare diferite. Go figure!

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Lucica Abil[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Toolbar Trados pt Windows Vista

Advanced search

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
LSP.expert
You’re a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. It’s easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs